جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/09/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5995

 در استان 

 شهردار قدس:

در برنامه ريزي هاي شهري ؛ رويکرد "انسان محور" اعمال شود

شهرستان قدس-مژگان عليقارداشي

شهردار قدس، در سمينار مشترک شهرداران استان تهران با شهرداران استان يزد، ضمن تأکيد بر لزوم احياي بافتهاي تاريخي شهرها گفت:در برنامه‎ريزي‎هاي شهري بايد رويکرد "انسان محور" اعمال شود.

مسعود مختاري شهردار قدس در سمينار مشترک شهرداران استان تهران با شهرداران استان يزد با موضوع بافت تاريخي شهر جهاني يزد، ضمن تقدير از مهمان نوازي مردم و شهرداران استان يزد گفت:با توجه به اهميت بافتهاي تاريخي شهرها به عنوان جزئي از سرمايه ملي و فرهنگي کشور در زيباشناختي، تداوم خاطرات جمعي و هويتي، در شهر يزد اقدامات مثبتي در جهت احياي بافت تاريخي اين شهر صورت گرفته که اين اقدامات زمينه حفظ ميراث فرهنگي، تاريخي، مهندسي و معماري ايرانيان و شناساندن اين ميراث گرانقدر به جهان را فراهم نموده است.

شهردار قدس بر گرايش "انسان محور" در شهرسازي تأکيد کرد و افزود:با توجه به اعلام بانک جهاني که تا سال 2020 بيش از شصت درصد از ساکنين دنيا در شهرها اقامت مي کنند؛ برنامه ريزي و اقدامات مجموعه مديريت شهري بر مبناي "انسان محوري" و "انسان گرايي" بيش ازپيش ضرورت مي‎يابد که براي رسيدن به اين هدف بايد حکمروايي خوب شهري جايگزين متدهاي مديريتي ديگر در شهرها شود.

وي در ادامه به روند رشد و تکامل سريع استان تهران اشاره کرد و ادامه داد: روند شکل گيري و تکامل شهرهاي استان تهران را مي‎توان با دو مشخصه رشد سريع و بي برنامه آنها به ويژه از دهه پنجاه تاکنون ارزيابي کرد که با رشد سريع صنايع مختلف در اطراف پايتخت و به تبع آن نياز به نيروي کار، مهاجرت بي رويه به تهران و حواشي آن در حجم گسترده شکل گرفت که اين مسئله موجب شد در حال حاضر شاهد مشکلات عديده اي از جمله ترافيک، رشد حاشيه نشيني، آلودگي محيط زيست و مهمتر از همه بافت فرسوده اين شهرها باشيم.

برگزاري دومين همايش پياده‎روي خانوادگي

در گلستان

گرگان-قهرمان

همزمان با سراسر کشور دومين همايش پياده‌روي خانوادگي با حضور شهمرادي مدير مخابرات منطقه گلستان ،آقاي طيار نماينده محترم مردم شريف گنبد کاووس در مجلس شوراي اسلامي ،جمعي از مديران استاني و شهرستاني خانواده شهداي مخابرات ، کارکنان شاغل ، بازنشسته ، قراردادي،بخش پيمانکاري و خانواده‌هاي محترمشان با پيام "ارتباطي فراگير" در درياچه مصنوعي شهرستان گنبد کاووس برگزار گرديد.

اين همايش در فضاي صميمي با هدف نهادينه‌کردن فرهنگ ورزش در بين کارکنان و خانواده‌هاي آنان براي بالا بردن انگيزه در محيط کار، توسعه برند مخابرات و نيز ايجاد نشاط اجتماعي برگزار گرديد.

شهمرادي در جمع همکاران و خانواده‎هايشان ضمن تقدير به مناسبت موفقيت‎هاي اخير مخابرات منطقه گلستان در سطح کشور از تلاش کارکنان در جهت نيل به اهداف شرکت مخابرات و از صبر و حوصله خانواده آنها که پشتوانه اين عزيزان مي‎باشند تشکر و قدرداني نمود.مدير مخابرات منطقه گلستان با بيان اينکه استمرار برنامه‎هاي ورزشي و تفريحي براي کارکنان جزء تاکيدات مديران ارشد است گفت :بامستمر نمودن اينگونه برنامه‎هاي فرهنگي وتفريحي، مي‎توان روحيه پرنشاطي رابراي همکاران ايجاد نمود.

آبرساني به 13 روستاي لرستان از سد ايوشان

خرم آباد-خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت آبفار لرستان از احداث تصفيه‌خانه در سد ايوشان خرم‌آباد براي تامين آب شرب روستايي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي آبفار استان لرستان مهندس عليرضا کاکاوند اظهار داشت:براي تامين آب شرب 13 روستاي منطقه چغلوندرود لرستان در نظر داريم با آبگيري و احداث تصفيه‎خانه در درياچه سد ايوشان خرم‌آباد اين مهم را به سرانجام برسانيم.

وي ادامه داد:با اين کار 13 روستا در منطقه چغلوند رود آبرساني مي‌شود و اميدواريم با تزريق به موقع اعتبارات، شاهد سرعت بخشيدن به چنين پروژه‌هايي باشيم.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي لرستان با اشاره به اين که براي آب‌رساني به روستاهاي استان نيازمند همت و تلاش گروهي هستيم، تصريح کرد:افتتاح و بهره‌برداري از اين پروژه، اولين اقدام و فعاليت اساسي براي تامين آب روستاييان از محل منابع آبي پايدار مي‌باشد.

کاکاوند در پايان خاطرنشان کرد:با توجه به شرايط موجود امکان دارد تکميل اين پروژه سال‌ها به طول بينجامد، لذا سرعت کار بايد چندين برابر شود.

رئيس اورژانس شهرستان دماوند:

نجات کودک 10 ساله از مرگ حتمي در رودهن

رودهن-ايرج صادقعلي

رئيس اورژانس شهرستان دماوند از نجات کودک 10 ساله از مرگ حتمي دريکي از روستاهاي بخش رودهن خبر داد.

عبدالرحمان رزمگه در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد:بر اساس تماس مردمي مطلع شديم يک کودک 10 ساله در منطقه خور خوره روستاي مهرآباد در استخر غرق‌ شده است.

وي ادامه داد:بلافاصله يک گروه امدادي شامل تکنيسين‌هاي قاسمي و محمدرضايي به محل حادثه اعزام شدند و در کمترين زمان خود را به محل حادثه رساندند.

رئيس اورژانس شهرستان دماوند بيان کرد:پس از رسيدن تکنيسين‌ها مشخص شد که کودک علائم حياتي بسيار پايين دارد و عمليات احيا را آغاز کردند.

رزمگه اضافه کرد:پس از تلاش‌هاي فراوان کودک احيا شد و از مرگ حتمي نجات پيدا کرد؛ کودک پس از احيا و اقدام‌هاي اوليه به بيمارستان سوم شعبان دماوند اعزام و در حال حاضر، حال عمومي وي مساعد است.

وي ادامه داد:از خانواده‌ها درخواست داريم که مراقب کودکان خود باشند تا شاهد اين‌گونه حوادث ناگوار نباشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته