جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/09/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5995

 خبـــرنامه 

 پشت کردن فدراسيوني ها به قانون

وقتي منافع شخصي، جاي منافع ملي را مي‌گيرد

برخي از مسئولان فدراسيون فوتبال که بازنشسته هستند، تصميمي براي کناره‌گيري از سمت‌هايشان ندارند.

15 آذر، آخرين فرصت براي بازنشسته‌هايي است که بايد از سمت‌هايشان کناره‌گيري کنند و اين اتفاق در ورزش هم رخ داده و به جز روساي فدراسيون‌هاي واليبال و کاراته و البته برخي از مسئولان فدراسيون فوتبال، ساير روساي بازنشسته از سمت‌هاي خود کناره‌گيري کردند.

ضيايي و فرجي هم اگر تا الان در سمت‌هايشان حضور دارند، تنها به اين خاطر است که آنها منتظر نتيجه شکايتشان به ديوان عدالت اداري هستند تا شايد از اين طريق بتوانند همچنان به فعاليت خود در فدراسيون‌هاي واليبال و کاراته ادامه دهند.

در فدراسيون فوتبال هم مهدي تاج توانست بر اساس ماده 60 قانون خدمات کشوري همچنان رياست فدراسيون فوتبال باقي بماند، اما همچنان برخي از مسئولان اين فدراسيون که به خاطر قانون بازنشستگي بايد کنار بروند، بدون توجه به اين موضوع به دنبال ماندن هستند؛ در حالي که اين موضوع مي‌تواند به ضرر فوتبال کشور شود. اگر هدف آنها اين است که فوتبال کشور متضرر نشود بايد با نگاهي ملي به اين موضوع، کناره‌گيري خود را از سمت‌هايشان اعلام کنند.

در صورتي که اين اتفاق رخ ندهد بازنشسته‌هاي فدراسيون فوتبال تصميمي براي کناره‌گيري نداشته باشند هر اتفاقي که باعث به خطر افتادن فوتبال کشور شود متوجه آنها خواهد بود، زيرا تمکين نکردن به قانون کشور، باعث ايجاد حاشيه هاي جديد براي فوتبال خواهد شد.

فوتبال ايران، جام ملت‌هاي آسيا را در پيش رو دارد و حواشي ايجاد شده توسط برخي از مسئولان بازنشسته فدراسيون فوتبال باعث خواهد شد شک و ترديد براي موفقيت فوتبال ايران در اين تورنمنت بيشتر شود. بهتر است مسئولان و اعضاي بازنشسته هيت رئيسه، منافع ملي فوتبال کشور را فداي منافع شخصي خود نکنند.

سپاهان – پرسپوليس

فقط در يک طبقه!

بعد از بازي سپاهان اصفهان با پديده در ليگ برتر و استقبال تماشاگران سپاهان با حضور در ورزشگاه نقش جهان بود که مسئولان اين تيم اصفهاني به اين فکر افتادند براي بازي حساس با پرسپوليس، از ظرفيت طبقه دوم اين ورزشگاه هم استفاده کنند. اما مشکل اصلي در طبقه دوم ورزشگاه، باقي ماندن بخش 10 درصدي براي مقاوم سازي اين طبقه است که هنوز کامل نشده است. با اين حال مديران باشگاه سپاهان در نامه اي به مسئولان شرکت توسعه و تجهيز درخواست کردند به جز اين بخش 10 درصدي، اجازه استفاده از ساير بخش هاي طبقه دوم را به سپاهان بدهند.

بعد از اين درخواست، شرکت توسعه کارشناسان خود را به اصفهان فرستاد و بعد از بررسي ظرفيت هاي ورزشگاه و بخش باقيمانده براي مقاوم سازي، مجوز استفاده از طبقه دوم براي بازي حساس پرسپوليس و سپاهان صادر نشد.

مسعود تابش مديرعامل باشگاه سپاهان با اعلام اين خبر گفت: کارشناسان شرکت توسعه اعلام کردند بهتر است از طبقه دوم استفاده نشود تا 10 درصد باقيمانده هم تکميل شود. به اين ترتيب حداکثر ظرفيت ورزشگاه نقش جهان براي بازي سپاهان و پرسپوليس که يکشنبه هفته آينده برگزار مي شود، 38 هزار تماشاگري است که مي توانند در طبقه اول مستقر شوند.

اعتدادي بهترين فوتساليست زن جهان مي شود؟

مهاجم تيم ملي فوتسال بانوان ايران در بين 10 نامزد برتر بهترين فوتساليست‌هاي سال جهان قرار گرفت.

پس از اعلام نام فرزانه توسلي به عنوان يکي از کانديداهاي کسب عنوان بهترين دروازه بان فوتسال جهان، اين بار سايت فوتسال پلنت نامزدهاي برترين بازيکن سال را اعلام کرده که در اين بين، فاطمه اعتدادي از ايران نيز در بين نامزدها قرار گرفته است.

اتفاق عجيب

شيري از ليست پيکان خط خورد

مجيد جلالي سرمربي تيم فوتبال پيکان در اقدامي عجيب نام مهدي شيري مدافع تيمش را در بازي با نفت مسجد سليمان از ليست 18 نفره تيمش کنار گذاشت و به اين بازيکن اعلام شده که در ليست 18 نفره براي بازي مقابل نساجي هم حضور ندارد.

اين در حالي است که شيري توافق کرده بود در نيم فصل دوم به تيم فوتبال پرسپوليس بپيوندد.

پس از اين اتفاق، پرسپوليس برگه درخواست فسخ قرارداد شيري را به باشگاه پيکان ارسال کرده تا هر چه سريع‌تر فسخ قرارداد شيري با پيکان امضا شود. بلافاصله پس از امضاي اين فسخ، شيري به تمرينات پرسپوليس ملحق خواهد شد تا بتواند در نيم فصل دوم زير نظر برانکو به ميدان برود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته