جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/09/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5997

 دکتر لاريجاني در دومين کنفرانس مبارزه با تروريسم:
 شوراي امنيت به وظايف خود عمل نمي‌کند 

 رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه شوراي امنيت به وظايف خود عمل نمي‌کند، گفت: جنگ‌هاي آمريکا در منطقه و تحريم‌هاي يک جانبه اين کشور عليه کشورها، مصوبه شوراي امنيت را ندارد.به گزارش خانه ملت، دکتر علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در دومين کنفرانس رؤساي مجالس 6 کشور آسيايي پيرامون چالش هاي تروريسم و ارتباطات درون منطقه اي ضمن تشکر از روساي مجالس اين کشورها براي حضور در اين اجلاس به اهميت برگزاري آن اشاره کرد و گفت: در صحنه بين‌المللي چند عامل باعث بروز پديده تروريسم و جنگ شده است.

کشورها از مديريت جهاني، نا اميد شده اند

رئيس مجلس شوراي اسلامي در ادامه با بيان اينکه شوراي امنيت به وظايف خود عمل نمي‌کند، عنوان کرد: جنگ‌هاي عراق، ليبي، افغانستان و ... مصوب شوراي امنيت نبود، همچنين تحريم هاي يک جانبه آمريکا درباره ايران و روسيه مصوبه شوراي امنيت را ندارد.

وي در ادامه نحوه يک جانبه‌گرايي رئيس جمهور آمريکا را خطرناک توصيف کرد و افزود: رئيس جمهور آمريکا ارزش‌هاي انساني را که طي سال‌ها براي جهانيان به وجود آمده تجاري سازي کرده است و رفتارهاي ترامپ نظامات حقوق بشر را له کرده و کشورها از مديريت جهاني نااميد شده‌اند.

نشست آستانه، نمونه يک نشست موفق در راستاي افزايش همکاري‌ها

دکتر لاريجاني ادامه داد: کشورهايي مثل آمريکا در منطقه عامل گسترش تروريسم شده و مدعي مبارزه با آن هستند اما در واقع از تروريسم به عنوان ابزاري براي دستيابي به اهداف خود استفاده مي‌کنند.رئيس قوه مقننه با بيان اينکه رفتارهاي آمريکا باعث شده کشورهاي منطقه نظام‌هاي جديدي را در عرصه همکاري‌ها دنبال کنند، اظهار داشت: نشست آستانه که با همکاري ايران، روسيه و ترکيه براي حل بحران سوريه برگزار شد، نشست‌ موفقي بود که کشورهاي منطقه مي‌توانند براي توسعه اقتصادي و مسائل ديگر، آن را مدنظر قرار داده و بر آن تمرکز کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته