جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/09/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6002

 ميز خبر 

 واکنش آمريکا به توافق ميان گروه هاي يمني در مذاکرات سوئد

وزارت خارجه آمريکا در بيانيه اي از توافق ميان گروه‌هاي يمني در مذاکرات سوئد پيرامون بندر «الحديده» واقع در غرب يمن استقبال کرد.به گزارش مهر به نقل از پايگاه النشره، وزارت خارجه آمريکا در بيانيه اي از توافق ميان گروه‌هاي يمني در مذاکرات سوئد پيرامون بندر «الحديده» واقع در غرب يمن استقبال کرد.

وزارت خارجه آمريکا در اين بيانيه با اعلام اينکه مذاکرات سوئد گام اوليه مهمي براي آغاز فصلي جديد در يمن است، افزود: صلح در يمن امکانپذير است.

گفتني است که طرف هاي يمني شرکت‌کننده در مذاکرات صلح سوئد از توافق بر سر آتش‌بس در استان الحديده و شهر تعز و رسيدن کمک به اين شهرها خبر دادند.

عليرغم توافق آتش بس بين طرف هاي يمني؛

جنگنده هاي ائتلاف سعودي، الحديده يمن را بمباران کردند

جنگنده هاي ائتلاف سعودي اندکي پس از توافق طرف هاي يمني براي برقراري آتش بس در الحديده، بمباران اين شهر را از سر گرفتند.به گزارش مهر به نقل از المسيره، پس از اينکه طرف هاي يمني در پايان مذاکرات خود از برقراري آتش بس در الحديده خبر دادند، جنگنده هاي ائتلاف بمباران اين شهر را از سرگرفته و منطقه الضحي را هدف حملات خود قرار دادند.اين در حالي است که طرف هاي مذاکره کننده يمني در مورد برقراري آتش بس در الحديده تحت نظارت سازمان ملل موافقت کردند.

فرود اضطراري هواپيماي بوئينگ نروژي در فرودگاه شيراز

يک هواپيماي بوئينگ نروژي که از مبدأ دبي به سمت اسلو پرواز مي‌کرد در فرودگاه شيراز فرود اضطراري کرد.به گزارش آنا، يک فروند هواپيما بوئينگ نروژي به علت از دست دادن يکي از موتورهاي خود در فرودگاه بين‌المللي شيراز به‌سلامت به زمين نشست.اين هواپيما از مقصد دبي به مقصد اسلو در حال پرواز بود که با از دست دادن يک موتور خود مجبور به فرود اضطراري در فرودگاه شيراز شد.

تمديد 6 ماهه تحريم‌هاي اتحاديه اروپا عليه روسيه

کشورهاي عضو اتحاديه اروپا تحريم‌هاي اعمال شده عليه روسيه را در پي بحران اوکراين و عدم پيشرفت در اجراي توافق مينسک تمديد کردند.به گزارش ايسنا، به نقل از روسيا اليوم، دونالد تاسک، رئيس شوراي ارپا در بيانيه‌اي کوتاه در توييتر اعلام کرد اين تحريم‌ها با در نظر گرفتن عدم پيشرفت در اجراي توافق مينسک که در سال‌هاي 2014 و 2015 ميان روسيه، اوکراين، آلمان و فرانسه براي حل بحران اوکراين امضا شد تمديد شدند.اين تمديد براي مدت 6 ماه از زمان پايان زمان تحريم‌هاي قبلي يعني 31 ژانويه صورت مي‌گيرد.

بلومبرگ: عربستان صادرات نفت خود را به شدت کاهش مي دهد

خبرگزاري «بلومبرگ» در گزارشي اعلام کرد که صادرات نفت عربستان سعودي طي ماه آينده ميلادي به شدت کاهش خواهد يافت.به گزارش خبرگزاري بلومبرگ به نقل از منابع آگاه، نفت صادراتي عربستان سعودي به آمريکا در ماه آينده ميلادي (ژانويه) ممکن است که به کم ترين ميزان طي 30 سال گذشته برسد. اين در حالي است که اواخر سال 2017 صادرات روزانه نفت عربستان به آمريکا به 582 هزار بشکه رسيده بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته