جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/09/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6005

 خبر 

 درخواست فلسطين و سازمان ملل براي ارائه کمک‌هاي 350 ميليون دلاري

سازمان ملل و تشکيلات خودگردان فلسطين خواستار جمع‌آوري کمک 350 ميليون دلاري به منظور کمک‌رساني به آوارگان فلسطيني در سال آينده شدند.به گزارش ايلنا به نقل از القدس العربي، سازمان ملل و تشکيلات خودگردان فلسطين با ارائه درخواست کمک مالي 350 ميليون دلاري تأکيد کردند که مبلغ مورد نياز بسيار بيشتر از مبلغ اعلامي است اما بايد با توجه به کاهش حمايت مالي نسبت به سال‌هاي گذشته واقع‌گرا باشند.

طرح «پاسخ انساني براي سال 2019» شامل 203 پروژه است که 88 گروه مختلف از جمله سازمان ملل و نهادهاي غير دولتي آن را اجرا خواهند کرد.

رياض تصويب قطعنامه ضد سعودي در سنا را محکوم کرد

تصويب يک قطعنامه در سناي آمريکا در زمينه دست داشتن بن سلمان در قتل جمال خاشقچي خشم مقامات سعودي را برانگيخته است.

به گزارش فارس به نقل از الجزيره، حکومت عربستان سعودي تصويب قطعنامه عليه اين کشور در سناي آمريکا در ارتباط با قتل روزنامه نگار سعودي را محکوم کرده و آن را مداخله داخلي در امور اين کشور خوانده است.براساس اين گزارش، عربستان مواضع سنا را بر پايه ادعاهاي واهي خوانده و گفته اين ادعاها باعث تضعيف نقش منطقه اي و بين المللي رياض خواهد شد.عربستان در بيانيه خود همچنين قطعنامه سنا را مداخله در امور داخلي اين کشور خوانده و تاکيده کرده است که با تعرض به سران حکومت کاملا مخالف است و آن را محکوم مي‌کند.

آماده باش ارتش لبنان به دنبال تحرکات اسرائيلي‌ها

منابع لبناني از آماده باش ارتش اين کشور به دنبال تحرکات جديد نظاميان رژيم صهيونيستي در نزديکي مرز لبنان با فلسطين اشغالي خبر دادند.به گزارش مهر، خبرنگار النشره گزارش داد: ارتش اسرائيل در خط آبي در کروم الشراقي در نزديکي مرز با لبنان اقدام به نصب سيم هاي خاردار کرد و تدابير امنيتي ويژه در منطقه به دنبال آن به اجرا درآورد.

بر اساس اين گزارش؛ در طرف مقابل ارتش لبنان به حال آماده باش درآمد.همچنين نيروهاي يونيفل نيز تدابير لازم را به اجرا درآوردند.

شايان ذکر است که اخيرا ارتش رژيم صهيونيستي براي کشف تونلهاي ادعايي دست به تحرکاتي در نزديکي مرز با لبنان زده است.

روسيه: سامانه‌هاي دفاع موشکي آمريکا در اروپا در تيررس ما هستند

فرمانده نيروهاي راهبردي موشکي روسيه گفت: تاسيسات دفاع موشکي آمريکا در اروپا، خود در تيررس سلاح‌هاي روسيه هستند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري تاس، ژنرال سرگئي کاراکايف، فرمانده نيروهاي راهبردي موشکي روسيه در مصاحبه با روزنامه کراسنايا زوزدا اظهار کرد: تاسيسات دفاع موشکي آمريکا در اروپا در محدوده عمليات نيروهاي تهاجمي موثر روسيه قرار گرفته‌اند.کاراکايف اظهار داشت: ما نبايد فراموش کنيم که تاسيسات دفاع موشکي اروپا در تيررس ديگر ابزارهاي تهاجمي (غير هسته‌اي) موثر نيروهاي مسلح ما هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته