جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6011

 خبرپزشكي 

 با 7 شستشودهنده کليه آشنا شويد

اگر فشارخون بالا، ديابت و يا سخت شدن سرخرگ داشته باشيد، ممکن است به بيماري کليوي مبتلا شويد. بنابراين بايد کاري کنيد که جلوي وقوع و توسعه اين بيماري گرفته شود.بيماري کليه تهديدکننده زندگي است و بايد کاري کرد که آن‌ها را پاکيزه کنيم.7 پاک‌کننده وجود دارد که مي‌تواند در سالم نگه‌داشتن کليه به ما کمک کنند که در زير آن‌ها را مرور مي‌کنيم.

1- خوردن برگ سبزي حاوي ويتامين سي، کا و فيبر ضمن اينکه فشارخون را پايين آورده، قند خود را نيز متعادل مي‌کند. برگ ترب و خُرفه مي‌تواند کارساز بوده و کليه را تصفيه کنند.

2- آب زغال‌اخته مي‌تواند دواي طبيعي خوبي براي کليه‌ها باشد. ضمن اينکه عفونت ادراري را در بدن مي‌کشد. سنگ کليه از نوع اگزالات را از بين مي‌برد و البته بهتر است اين ميوه را بدون افزودني و به‌صورت خالص مصرف کنيد.

3- زردچوبه به دليل داشتن کورکومين ضدالتهاب بوده و براي کليه و نابودي سنگ‌هاي کليه مفيد است.آن را به غذاي روزانه خود بيفزاييد.

4- سيب پر از فيبر بوده و سم را جذب مي‌کند. التهاب را کم کرده و براي دستگاه گوارش خوب است.

5-سير را در رژيم غذايي خود وارد کنيد تا سموم و التهاب را در بدن مديريت کند.سير آليسين دارد و خاصيت آنتي‌اکسيداني قوي‌اي دارد.

6-آب‌ليموي طبيعي نه‌تنها کليه‌ها را تميز مي‌کند، بلکه ايجاد سنگ را نيز در کليه متوقف مي‌کند.

7- زنجفيل را به‌صورت پودر و يا ادويه بکار ببريد که ضمن اينکه ضد تهوع است، اشتها را خوب کرده و به کاهش التهاب کمک مي‌کند.

استفاده از صابون آنتي باکتريال ممنوع!

در حالي که اکثر افراد بر اين باورند که صابون هاي آنتي باکتريال اثر بهتري در پاکسازي دست ها دارد، سازمان غذا و داروي آمريکا استفاده از 19 ماده آنتي باکتريال را در صابون ها ممنوع اعلام کرده است.

به گزارش ايرنا، شستن دست ها با صابون يک روش موثر براي کاهش خطر ابتلا به انواع عفونت ها و حفظ سلامتي است.معمولا تصور مي شود صابون هاي حاوي مواد آنتي باکتريال اثر بهتري در پاکسازي دست ها دارند و در نتيجه بهتر از صابون هاي معمولي هستند.

مهمترين وظيفه سازمان غذا و داروي آمريکا حفاظت از سلامت عمومي جامعه است و يکي از راه هاي انجام اين وظيفه اطمينان از اين است که ترکيبات مورد استفاده در محصولات مختلف « عموما به عنوان ماده اي ايمن و موثر شناخته مي شوند.»با وجود اين که مستنداتي در خصوص خطرزا بودن تري کلوسان و ساير ترکيبات آنتي باکتري براي سلامت عمومي در دست نيست، موثر بودن اين مواد در صابون ها نيز به اثبات نرسيده است. سازمان غذا و دارو با توجه به اين موضوع در سال 2013 ميلادي مقرراتي را وضع کرد که بر اساس آن توليدکنندگان موظف شدند ظرف يک سال مدارکي را دال بر تاثيرگذاري بهتر صابون هاي آنتي باکتريال ارائه کنند. اما تا کنون هيچ سند قابل قبولي در اين رابطه ارائه نشده است.بنابر اين با استفاده از صابون هاي آنتي باکتريال نه تنها مزيت خاصي نصيب مصرف کننده نمي شود، بلکه مقادير بيشتري از ترکيبات شيميايي وارد محيط زيست مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته