جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6019

 خبــر 

 مديرعامل شرکت پالايش نفت بندرعباس:

جلوگيري از انتشار سالانه 7 ميليون تن اکسيد گوگرد به محيط

بندرعباس – شهين صادقي

با بهره‎برداري از واحد جديد تصفيه هيدروژني نفت گاز در پالايشگاه نفت بندرعباس، سالانه از انتشار 7 ميليون تن اکسيد گوگرد در محيط جلوگيري شد.

واحد تصفيه هيدروژني نفت گاز، از واحدهاي جديد پالايشگاه بندرعباس در طرح افزايش ظرفيت توليد و بهبود کيفيت بنزين و نفت گاز است که در آبان 97 به بهره‎برداري رسيد و موجب توليد روزانه 15 ميليون ليتر نفت گاز مطابق با استاندارد يورو 4 در اين پالايشگاه شد.

مديرعامل شرکت پالايش نفت بندرعباس با اشاره به اينکه يکي از اهداف مهم پروژه افزايش ظرفيت و بهبود کيفيت بنزين و نفت گاز، حفاظت و صيانت از محيط زيست است گفت:راه‎اندازي واحد جديد تصفيه هيدروژني نفت گاز و توليد محصول با کيفيت، موجب بازيافت سالانه 35 هزار تن گوگرد جامد گرديده است که در نتيجه آن از انتشار حدود 7 ميليون تن در سال آلاينده اکسيد گوگرد (SOx) در هوا جلوگيري مي شود.

مهندس هاشم نامور افزود: يکي از مهمترين شاخصهاي سنجش آلايندگي براي سوختهايي مانند نفت گاز(گازوئيل)، ميزان گوگرد موجود در آن است که در واحد جديد تصفيه هيدروژني نفت گاز، ميزان گوگرد از10 هزار PPM به کمتر از 50 PPM کاهش يافته است.

وي افزود:به جز گوگرد، ترکيبات ساير عناصر مانند اکسيژن و نيتروژن و همچنين برخي فلزات موجود در خوراک ورودي نظير نيکل، واناديم، ارسنيک، سرب و مس نيز به عنوان مواد مزاحم و آلاينده سوخت قلمداد ميگردند که در واحد جديد، ترکيبات مذکور نيز حذف مي شوند.

در شرکت توزيع نيروي برق کردستان راه اندازي شد؛

سيستم کنتاکت سنتر و AVL مديريت ناوگان حمل و نقل خودروهاي عملياتي

سنندج -اسرين مقصودي

سرپرست معاونت بهره‌برداري و ديسپاچينگ شرکت توزيع نيروي برق استان کردستان از راه‎اندازي سيستم کنتاکت سنتر در حوزه پاسخگويي آنلاين به مشترکين و همچنين نصب سيستم (AVL مکان ياب نظارت خودروهاي عملياتي)در توزيع برق کردستان خبرداد.

محمدرسول ملکي درتوضيح اين خبرگفت: وجود مرکز مکانيزه به منظور ثبت درخواستها، آناليز حوادث و تجزيه و تحليل خاموشي‌ها در شرکت توزيع اجتناب ناپذير است، بر همين اساس با ارتقاي سطح کيفيت پشتيباني خدمات و افزايش اطلاعات مشترکين ازخدمات شرکت تلاش شد تا واحدهاي عملياتي از ابزار بروز در جهت رضايتمندي مردم استفاده کنند.

وي در ادامه افزود:هدف ازنصب کنتاکت سنتر حرکت و تلاش شرکت در راستاي سياستهاي دولت درحوزه پاسخگويي آنلاين، تکريم بيشتر ارباب رجوع، ارائـــه راهنمايي و مشاوره به مشترکين و استفاده از نظرات و پيشنهادات آن هاست.

ملکي در ادامه با اشاره به فعال بودن سيستم مرکزي تماس پاسخگو در شهرستان سنندج بيان کرد: اميدواريم با تامين اعتبار در سال جاري درساير شهرستان ها اين سيستم راه‌اندازي شود.

سرپرست معاونت بهره‌برداري و ديسپاچينگ شرکت توزيع نيروي برق استان کردستان در ادامه به پياده‎سازي سيستم AVLمديريت ناوگان حمل ونقل خودروهاي عملياتي اشاره کرد وگفت: بانصب تجهيزات اين سامانه بر روي خودروهاي عمليات و اتفاقات، بالابرها وجرثقيل، همکاران ما قادرخواهند بود در هر لحظه از موقعيت خودروها آگاه شده و به کمک اين نرم‎افزار حرکت خودروها را با مقياس‎هاي مختلف از روي نقشه مشاهده کنند.

وي ضمن اعلام فراهم شدن امکان روئيت پذيري حرکت خودرو و اخذ اطلاعات لحظه‎اي در اين سامانه افزود: سامانه AVL امکان برقراري ارتباط دو طرفه بين مرکز و خودرو و همچنين راهبري گروه عملياتي تجهيزشده به جهت تسريع و ارائه خدمات برق درمواقع حادثه و بحران رانيزفراهم ميکند.

وي درپايان تأکيد کرد: ايجاد بستر مناسب درتمامي زمينه‎هاي فعاليت شرکت به خصوص خدمات سريع‎تر و بهتر به مشترکين از ديگر اهداف بروز رساني مرکز فوريتهاي برق دانست.

بازديد شهردار تبريز از سه مرکز آموزشي

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز در بازديد از سه مرکز آموزشي، از آمادگي براي همکاري بيشتر با اداره کل آموزش و پرورش خبر داد.

شهردار تبريز به همراه مديرکل آموزش و پرورش استان از مدرسه در حال ساخت کودکان استثنايي تلاش باغچه بان بازديد کرد. اين مدرسه که توسط خيرين مدرسه ساز ساخته و به بهره‎برداري خواهد رسيد.بر اساس اظهار نظر متوليان اين مدرسه تا شروع سال تحصيلي 98-99 آماده خواهد شد.

شهردار تبريز در اين بازديد ضمن اعلام حمايت از اين اقدام خداپسندانه گفت: با استفاده از امکاناتي که در اختيار شهرداري قرار دارد در کار ساخت اين مدرسه مشارکت خواهيم کرد. او تاکيد کرد: در مواردي مانند خاک‎برداري اين مجموعه همکاري خواهد کرد.

اين مدرسه در زميني به وسعت 3200 متر مربع و در کوچه صدر ارتش احداث خواهد شد که مجهزترين و وسيع‎ترين مرکز آموزشي کودکان استثنائي خواهد بود.

در ادامه اين بازديد ،شهردار تبريز به همراه مديرکل آموزش و پرورش از مدرسه تاريخي مموريال بازديد کرد.اين مدرسه که در بين واحدهاي آموزشي قرار گرفته در دوره پهلوي اول ساخته شده است.

همچنين در ادامه اين بازديد ،شهردار تبريز از زمين ورزشي هنرستان آيت‎الله طالقاني بازديد کرد. بازسازي و تکميل اين زمين توسط شهردار سابق و مديرکل آموزش و پرورش مورد تفاهم قرار گرفته بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته