جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6025

 رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار هزاران نفر از مردم قم خطاب به مسئولان تأکيد کردند؛
 رسيدگي به مشکلات معيشتي مردم، مهمترين وظيفه امروز دولتمردان است 

 
حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در سالروز قيام تاريخ‌ساز مردم قم در 19 دي 1356 در ديدار هزاران نفر از مردم قم، با اشاره به ضرورت پرهيز از سهل‌انگاري و سهل‌انديشي درباره ريشه دشمني امريکا و استکبار با ايران اسلامي، «ماهيت و حقيقت انقلاب و شجاعت و وفاداري ملت و نظام به اهداف و مباني انقلاب» را علت اصلي اين خصومت عميق و مستمر خواندند و با بيان وظايف مهم «مسئولان و مردم» در اين مقطع تأکيد کردند: رسيدگي به مشکلات معيشتي مردم به‌ويژه قشرهاي ضعيف مهمترين وظيفه امروز دولتمردان است و ملت و مسئولان بايد با هوشياري، تحريم هاي امريکا را همانند دوران دفاع مقدس به شکستي بي سابقه براي شيطان بزرگ تبديل کنند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري ، حضرت آيت الله خامنه‌اي با تجليل از قيام سرنوشت‌ساز مردم قم در 19 دي سال 56 به‌عنوان نقطه عطف انقلاب اسلامي، قم را «شهر، مرکز و مادر انقلاب» خواندند و افزودند: البته انگيزه‌هايي براي تغيير فضاي انقلابيِ قم و کمرنگ کردن روحيه انقلابي و ديني در آن وجود دارد و نبايد از مکر دشمن و عوامل آن غفلت کرد.

ايشان با تأکيد بر هوشياري در مقابل اين انگيزه‌ها، تأکيد کردند: قم سرچشم اصلي و پشتوانه معنوي انقلابي است که دنيا را متحول کرد، بنابراين بزرگان و جوانان قم نبايد اجازه دهند دست‌هاي خائن، قم را از مرکزيت انقلاب، خارج و اين حرکت تحولي را در آن کمرنگ کنند.

قيام مردم قم عليه رژيم پهلوي؛ نشانه ضعف عميق دستگاه محاسباتي آمريکا و غرب

رهبر انقلاب اسلامي سپس به بيان چند درس مهم و ماندگار از قيام 19 دي پرداختند و خاطرنشان کردند: رئيس‌جمهور وقت آمريکا در 10 دي 56 به تهران آمد و با تمجيد اغراق‌آميز و دروغين از محمدرضا پهلوي، ايران را «جزيره ثبات» يعني مايه آرامش خيال آمريکا از ايرانِ وابسته و مسئولان نوکرمآب آن، خواند.

ايشان قيام مردم قم عليه رژيم ظالم، وابسته و فاسد پهلوي در فاصله اي کمتر از ده روز از اين سخنان را نشانه ضعف عميق دستگاه محاسباتي آمريکا و غرب دانستند و گفتند: کمتر از ده روز پس از سفر رئيس‌جمهور آمريکا و تعبير او از ايران به جزيره ثبات، قيام عظيم مردم قم شکل گرفت و به دنبال آن، قيام مردم تبريز و طوفان انقلاب اسلامي و نابودي رژيم سرسپرده طاغوت محقق شد.

ايشان با اشاره به سخنان سال گذشته‌ي يک دولتمرد آمريکايي در جمع اوباشِ تروريست و وعده او به آنها که جشن سال 2019 ميلادي را در تهران خواهيم گرفت، خاطرنشان کردند: توانايي محاسباتي دشمنان ايران در همين حد است، همان‌طور که آن زمان صدام اميدوار بود يک هفته‌اي به تهران برسد و منافقين مزدور نيز خيال مي‌کردند در حمله مرصاد سه روزه از کرمانشاه به تهران خواهند رسيد.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: برخي دولتمردان آمريکايي اين‌طور وانمود مي‌کنند که ديوانه‌اند، البته بنده اين را قبول ندارم اما آنها حقيقتاً «احمق‌هاي درجه يک» هستند.

ايشان قيام مردم قم را نشانه صف‌بندي دو دستگاه محاسباتي يعني صف‌بنديِ «ليبرال‌دموکراسيِ دروغين و پاي در گِل غربي» در مقابل «نظام توحيدي و اسلامي» برشمردند و گفتند: پس از انقلاب نيز آنها با تحريم جمهوري اسلامي تصور مي‌کردند کار نظام در کمتر از شش ماه تمام خواهد شد در حالي‌که انقلاب اکنون به چهل سالگي رسيده است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي افزودند: در مقابل اين محاسبات غلط استکبار، دستگاه محاسباتيِ دقيق نظام اسلامي وجود دارد که امام بزرگوار ما فرمود «صداي شکسته‌شدن استخوان‌هاي مارکسيسم را مي‌شنوم» و يکي دو سال بعد همه دنيا آن صدا را شنيدند.

دشمني عميق استکبار با انقلاب اسلامي

حضرت آيت الله خامنه‌اي، دشمنيِ استکبار با پديده تمدنيِ انقلاب اسلامي را دشمنيِ عميق دانستند و خاطرنشان کردند: برخي از روي نفهمي يا مسائل ديگر، علت دشمني مستکبران را سخنان امام يا فلان مسئول عليه آمريکا مي‌دانند، در حالي‌که زورگويان جهاني با يک قدرت جوان، رو به رشد، پر تلاش و پر انگيزه دشمن هستند که اين قدرت معنوي 40 سال است در مقابل چشم آنها روز به روز تنومندتر و قدرتمندتر شده و تَرَک‌ها و شکاف‌هاي استکبار را عميق‌تر کرده است.

ايران؛ قلّه موقعيت راهبردي در منطقه

رهبر انقلاب اسلامي، ايران را قلّه موقعيت راهبردي در منطقه خواندند و افزودند: علت عصبانيت امريکايي‌ها در اول انقلاب اين بود که لقمه چرب و نرم ايران را به عنوان مهمترين کشور منطقه و سرزميني سرشار از ثروت‌هاي مادي و منابع طبيعي از دست دادند.

ايشان با اشاره به اعتراف چند روز پيش يک مؤسسه غربي افزودند: خود آنها مي‌گويند ايران با توجه به ظرفيت‌هاي فوق العاده‌اش پنجمين کشور ثروتمند جهان است، بنابراين طبيعي است که به‌خاطر از دست دادن چنين ثروتي، عميقاً عصباني باشند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي افزودند: اين عصبانيت همچنان ادامه دارد اما مسئله اصلي و ريشه تقابل امريکا و ملت ايران، تقابل تاريخي و ذاتي حق و باطل است، چرا که استکبار و استعمار از خون ملت‌ها تغذيه مي‌کنند و انقلاب اسلامي در مقابل اين ظلم آشکار ايستاده و براي بيدار کردن ملت‌ها نيز تلاش کرده است.رهبر انقلاب اسلامي، شنيده شدن فرياد «مرگ بر امريکا» در کشورهاي متعدد را بي سابقه و نشانه اي از موفقيت ايران برشمردند و خاطرنشان کردند: استکبار تلاش مي‌کند ملت‌ها را با «ايران هراسي»، «اسلام هراسي» يا «شيعه هراسي» گمراه کند، اما ملت‌ها ذاتاً با ايران اسلامي دشمني ندارند و هر جا حقيقت روشن بشود، از آن حمايت مي کنند.ايشان بروز برخي حوادث و رويدادها در اروپا و امريکا را نشانه آشکار شدن پيامدهاي خطرناک حفره‌هاي معنوي در تمدن غرب خواندند و افزودند: در طرف مقابل، مردمسالاري ديني و حرکت به سمت تمدن اسلامي با استفاده از امکانات و ابزارهاي روز دنيا ادامه دارد و اين واقعيت براي مستکبران رعب‌آور است.

پرهيز از سهل انگاري در زمينه علت واقعي دشمني ظالمان جهاني با ايران

رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر پرهيز از سهل انگاري و سهل انديشي در زمينه علت واقعي و اصلي دشمني ظالمان جهاني با ايران افزودند: علت اصلي اين دشمني، «ماهيت و حقيقت حرکت عظيم انقلاب اسلامي، شجاعت، فداکاري و وفاداري ملت و پايبندي مستمر و کامل نظام به مباني انقلاب اسلامي» است که اگر به توفيق الهي، اين حرکت به نتايج مورد نظر خود دست يابد، بساط استکبار و استعمار غرب را برمي چيند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته