جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6025

 ميز خبر 

 يک مقام آگاه ديپلماتيک اعلام کرد؛

ايران به زودي تصميم هاي مهمي در همکاري امنيتي با اروپا اتخاذ خواهد کرد

يک مقام آگاه ديپلماتيک گفت با توجه به حمايت کشورهاي اروپايي از گروه هاي شناخته شده تروريستي، جمهوري اسلامي ايران در حال تجديدنظردر همکاري اطلاعاتي و امنيتي خود با اين کشورهاست و به زودي تصميمات مهمي در اين زمينه اتخاذ خواهد شد.

به گزارش ايرنا،اين مقام آگاه به خبرنگاران گفت: در پي اقدام اتحاديه اروپا در تحريم يک نهاد و دو فرد ايراني ديروز شش نفر از سفرا و کارداران اروپايي با حضور در وزارت امور خارجه سعي داشتند مواضع اتحاديه را توجيه کنند اما با برخورد تند مقام ملاقات شونده مواجه شده و به علت غيرقابل پذيرش بودن اظهارات آنها و استفاده از ادبيات نامناسب، در کمتر از ده دقيقه به ملاقات خاتمه داده شده است.وي افزود: به دليل حمايت کشورهاي اروپايي از گروه هاي شناخته شده تروريستي و ادامه پناه دادن به عناصر تروريست، جمهوري اسلامي در حال ارزيابي و تجديد نظر در همکاري هاي اطلاعاتي، امنيتي و انتظامي خود با کشورهاي اروپايي است و به زودي تصميماتي در اين خصوص گرفته خواهد شد که حوزه هاي مهمي را در بر مي گيرد.

مخالفت سناي آمريکا با تحريم جديد سوريه

مخالفت دموکرات هاي سناي آمريکا با اعمال تحريم هاي جديد عليه سوريه، موجب شکست پيش نويس اين طرح شد.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنيک، اختلافات ميان دموکرات هاي آمريکا با «دونالد ترامپ» رئيس جمهور، در مورد تعطيلي دولت فدرال موجب شد تا سناتورهاي اين حزب به پيش نويس طرح اعمال تحريم هاي جديد عليه سوريه راي مخالف بدهند.

سناتورهاي دموکرات اعلام کرده اند تا زماني که تکليف تعطيلي دولت فدرال روشن نشود آنها به هيچ طرح ديگري راي نخواهند داد.

علاوه بر اين موضوع تداوم اختلافات سياسي داخلي در کنگره آمريکا که به تعطيلي دولت فدرال انجاميده، يک قرباني ديگر داشت: طرح تقويت حمايت آمريکا از متحدان خاورميانه اي در کسب آراء لازم در سنا شکست خورد.اين قانون همچنين شامل طرحي مي شد که براي شهروندان آمريکايي که اسرائيل را تحريم مي کنند، مجازات در نظر مي گرفت. در واقع سند «تقويت امنيت آمريکا در خاورميانه» با کسب 56 رأي موافق در برابر 44 رأي مخالف از کسب آراي لازم براي تصويب- 60 رأي موافق- بازماند.

وزير خارجه اردن:

صهيونيست‌ها بايد از جولان سوريه عقب‌نشيني کنند

وزير امور خارجه اردن اعلام کرد که رژيم صهيونيستي هيچ حاکميتي بر جولان در جنوب غربي قنيطره ندارد و بايد از آن خارج شود.

به گزارش آنا از «آروتز شوا»، «الصفدي» تصريح کرد که بلندي‌هاي جولان در جنوب غربي سوريه منطقه‌اي اشغال‌شده است و نيروهاي تل‌آويو بايد آن را ترک کنند.وي هرگونه حاکميت صهيونيست‌ها بر بلندي‌هاي جولان را رد کرد و اين منطقه را سرزمين اشغالي خواند.

برزيل از پيمان مهاجرتي سازمان ملل خارج شد

دولت برزيل از پيمان مهاجرتي سازمان ملل متحد خارج شد.

به گزارش آنا از رويترز، «ارنستو آراجو» ماه گذشته ميلادي و پيش از آن که به‌عنوان وزير امور خارجه برزيل سوگند ياد کند گفته بود که از جمله تصميماتش در آغاز کار، خروج از پيمان مهاجرتي سازمان ملل متحد است.يک ديپلمات برزيلي که رويترز نخواست نامش را فاش کند به اين خبرگزاري اعلام کرد که دولت راست‌گراي افراطي برزيل که از هفته گذشته کار خود را آغاز کرده به‌طور رسمي از اين پيمان خارج شده است.

بااين‌حال، برزيل همچنان پناهندگاني از ونزوئلا را خواهد پذيرفت.

معاون وزير خارجه روسيه:

تحويل سيستم اس 400 به هند بدون تأخير انجام خواهد شد

معاون وزارت امور خارجه روسيه اعلام کرد که کار تحويل سامانه اس 400 به هند بدون تأخير انجام خواهد شد.

به گزارش آنا از اسپوتنيک، «سرگئي ريابکوف» درباره روند تحويل سامانه ضد هوايي اس 400 به هندوستان گفت: کار تحويل اين سامانه بدون هيچ‌گونه تأخيري و در زمان مقرر انجام خواهد پذيرفت.وي افزود: روسيه به تعهدي که در قرارداد با هندوستان منعقد کرده پايبند خواهد بود و کار تحويل اس 400 را طبق قرارداد به پايان خواهد رساند.دهلي‌نو و مسکو در اُکتبر (مهر) سال جاري قرارداد خريد سامانه ضد هوايي اس 400 را به ارزش 5 ميليارد دلار در جريان سفر ولاديمير پوتين به هندوستان منعقد کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته