جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6025

 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

کنفرانس عمومي انجمن بين المللي دانشگاه ها

د‌كتر عبد‌الله جاسبي سري سوم

يازدهمين کنفرانس عمومي IAU:

دانشگاه ها به عنوان دروازه آينده

کنفرانس IAU در دوربان

دوربان، آفريقاي جنوبي، 20تا 25 آگست 2000

عرضه هاي کنفرانس

ادامه مطالب

کنفرانس عمومي IAU در دوربان، 20 تا 25 سال 2000

يازدهمين کنفرانس عمومي : دانشگاه ها به عنوان دروازه اي به سوي آينده

دستاوردها

نکات برجسته اين پنج سال چيست؟ اين يک واقعيت است که IAU در پنج سال گذشته از فعاليتش هرگز درمورد سياست آموزش عالي کمک کَمّي زيادي به پايه اطلاعات بين المللي وبحث پيرامون مربوط به آموزش عالي نکرده است. همين ممکن است در رابطه با بحث حياتي بين متخصصين و شرکت کنندگان گفته شود. در اين نيم دهه در واقع ما انجمن خود را پربار ديده ايم.

ازاين گذشته، عضويت ما در پنج سال گذشته حدود ده درصد افزايش يافته است. اين وضعيت براي يک رضايت مشخصي صورت مي گيرد که درهرحال بايستي به خاطر رعايت حقيقت آن محتاط بود. مانند اُليورتوئيست 1(Oliver Twist) ما بايستي هميشه براي رضايت بيشتر خواهش کنيم !

در جمع بندي من اعتقاد دارم يک بنيان محکمي از آنچه که بيشتر به آن رسيده ايم و مفيد بودن انجمن خود را تعميم داده ايم بنا نهاده ايم. اين نمي تواند پيشرفت بکند مگر توسط سياست ها و اصلاحاتي که شما به تصويب رسانده ايد.

متشکرم

من به انتهاي گزارشم و به آخر دوره ام به عنوان رئيس IAU رسيده ام. من ترجيح داده بودم تا به انجمنمان و کمي هم به امورمالي آن خدمت کنم.

اجازه دهيد از صميم قلبم از دوستان و همکاران در هيأت مديره تشکر کنم، به خصوص از دو معاونت رئيس، فلاويوفا وا دي مورائس (Flavio Fava de Moraes) و هَنزون گينکل (Hans Van Ginkel) به خاطر حمايت محکم، به خاطر مشورت دقيق آنها و بالاتر از همه به خاطر کمک هزينه تحصيلي خوب وتمام نشدني آنها.

همچنين تشکر صميمانه از تمامي افراد دبيرخانه به رياست فرنز اِبِرهارد (Franz Eberhard) دبيرکل، با همکاري کلودين لنگلوئيس (Claudine Langloist)، مديرمرکز اطلاعات مشترک IAU / يونسکو درمورد آموزش عالي، گاي نيو (Guy Neave)، مدير پژوهش و زانگ ميزنگ (Zhang Maizeng)، مديرهمکاري، به خاطر کار شديد وبه خاطر حداکثر تلاش آن هم با وسايل محدود، مي نمايم.

همانطور که پروفسور وَن گينکل ديروز در طول اجلاس بازرگاني گفت، دبيرکل به ما اطلاع داده است که او در اجلاس گردهمايي بعد حضور نخواهد داشت. من مي دانم که هنوز لحظه مناسبي نيست که به صورت رسمي خداحافظي کنم. من تنها دوست دارم که از خودگذشتگي تعصب آميز و کمک قابل ملاحظه او به IAU در طول سال هاي زياد را يادآوري نمايم. تحسين من از او طولاني و از صميم قلب است. ازشما خيلي متشکرم.

اعضاي هيأت مديره، دبيرخانه و خود IAU واقعا افرادي بودند که براي دستاوردهايي که الان گزارش کردم کمک کردند. اعتبار اينکار مربوط به من نيست. اين بايد متعلق به همه شما باشد.

1. اُليورتوئيست (Oliver Twist) نام دومين رمان مشهور چارلز ديکنز(Chales Dickens) نويسنده مشهور انگليسي است که درابتدا در سال هاي 1838 و 1839 ميلادي به صورت پاورقي دريک ماهنامه انگليسي به نام (Bentleys Miscallany) منتشر مي شد وبراي اولين بار درسال 1839 به صورت کتاب در پادشاهي متحده منتشر شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته