جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6025

 تريبون 

 طرح اصلاح نظام بانکي؛ در دستور کار

رئيس کل بانک مرکزي در پست جديد خود در اينستاگرام اعلام کرد: طرح اصلاح نظام بانکي با دقت نظر و بررسي همه جانبه در جريان است که در صورت آماده شدن عملياتي خواهد شد.

به گزارش ايسنا، در پست جديد اينستاگرامي همتي رئيس کل بانک مرکزي آمده است: شوراي پول و اعتبار دو سازو کار مهم در خصوص ارز را به تصويب رساند . اولي مقررات مربوط به " راه اندازي بازار متشکل معاملات ارزي" و دومي نيز "دستورالعمل سپرده ريالي مبتي بر ارز". از اعضاي محترم شوراي پول و اعتبار و نيز همکاران عزيزم که طي سه ماه تلاش و کوشش و با کسب نظر صاحبنظران پولي و ارزي و فعالين و مسوولين بازار سرمايه نسبت به آماده‌سازي اين طرح ها اقدام کردند تشکر مي‌کنم.

طرح اصلاحي نظام بانکي و برنامه‌ريزي براي استفاده از عمليات بازار باز در اعمال سياست‌هاي پولي نيز با دقت نظر و بررسي همه جانبه در جريان است که در صورت آماده شدن عملياتي خواهد شد.

افزايش حق مسکن کارگران؛ دستورجلسه نشست هفته آينده شوراي‌ عالي کار

معاون وزير کار در امور روابط کار از بررسي افزايش حق مسکن کارکنان مشمول قانون کار در نشست هفته آينده شوراي عالي کار خبر داد.

حاتم شاکرمي در گفت‌وگو با مهر، با اشاره به برگزاري نشست شوراي عالي کار طي هفته آينده اظهار داشت: در جلسه هفته آينده موضوع بررسي افزايش حق مسکن کارگران و همچنين اصلاح آيين دادرسي در دستور کار قرار دارد.

وي با بيان اينکه ميزان افزايش حق مسکن کارگران بايد با حضور شرکاي اجتماعي مورد بحث و بررسي قرار گيرد، افزود: حق مسکن طي حدود دو سال گذشته 40 هزار تومان بوده و افزايش آن در دستور کار قرار گرفته و بايد با تصويب شوراي عالي کار نهايي و با تصويب هيأت وزيران اجرايي شود.

معاون وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي، همچنين درباره راهبرد و برنامه‌هاي اين وزارتخانه در افزايش سطح معيشت کارگران گفت: براي افزايش دستمزد سالانه در شوراي عالي کار دو پارامتر ماده 41 قانون کار يعني «ميزان افزايش تورم» و «معيشت» مدنظر قرار دارد که يکي از پارامترهاي موثر در افزايش تورم نيز مسکن است و بايد مورد توجه باشد.

شاکرمي گفت: افزايش حق مسکن به عنوان يکي از پارامترهاي فيش حقوقي هر چند ناچيز است، اما در افزايش مزد مي تواند موثر باشد.

افزايش حق مسکن کارگران از 20 هزار تومان به 40 هزار تومان در اسفندماه سال 1393 در شوراي عالي کار به تصويب رسيد اما با توجه به اينکه اجراي اين مصوبه نيازمند تاييد و تصويب هيأت وزيران است، در نهايت با تاخير حدود دو ساله، از اواخر سال 95 اعمال شد.

رئيس سازمان امور اداري و استخدامي :

قانوني براي تعديل کارکنان دولت نداريم

رئيس سازمان امور اداري و استخدامي با تاکيد بر اينکه قانوني براي تعديل کارکنان دولت نداريم، گفت: محدود کردن ورود نيروهاي جديد، به معني تعديل کارکنان دولت نيست.

به گزارش ايرنا، «جمشيد انصاري» در حاشيه نشست هيات دولت در جمع خبرنگاران افزود: در طول فعاليت دولت يازدهم و دوازدهم براساس قانون مديريت خدمات کشوري، يک سوم تعداد بازنشستگان هر سال، نيرو جذب کرده ايم.

رئيس سازمان امور اداري و استخدامي در پاسخ به سوال خبرنگار ايرنا، درباره صدور احکام کارکنان دولت، گفت: زماني که مصوبه مربوط به افزايش حقوق نهايي مي شود چون صدور احکام مکانيزه شده بلافاصله ابلاغ مي شود.

وي افزود: معمولا اين احکام در ارديبهشت ماه صادر مي شود. امسال با توجه به اينکه اختلاف نظر براي افزايش حقوق بين دولت و مجلس شوراي اسلامي پيش آمد و اصلاحيه و استفساريه دادند، اين احکام ديرتر صادر شد.

وزير ارتباطات:

کسري گوشي تلفن همراه در بازار

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: آمارهاي اين وزارتخانه نشان مي دهد، اکنون با کسري گوشي تلفن همراه در سطح بازار روبرو هستيم که روند تسهيل واردات آن به وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط است.

به گزارش ايرنا، «محمدجواد آذري جهرمي» در حاشيه جلسه هيات وزيران در جمع خبرنگاران درباره وضعيت گوشي تلفن همراه وکسري آن در بازار افزود: گزارش هاي صنفي نيز حاکي از کمبود گوشي در سطح بازار است و کارگروهي که براي اين امر تشکيل شده بود، درحال پيگيري است.وي اظهارداشت: تسهيل شرايط واردات گوشي تلفن همراه برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است و اين موضوع با جديت پيگيري مي شود تا مشکلات ثبت سفارش، تخصيص و ترخيص گوشي ها هرچه سريعتر برطرف شود.

در حاشيه جلسه هيات دولت مطرح کرد؛

دستور رييس‌جمهور به وزراي صنعت و کشاورزي براي رسيدگي به دغدغه‌هاي معيشتي مردم

رييس دفتر رييس‌جمهور گفت: رييس‌جمهور دستور دادند که همين کنترلي که الان در بازار ارز به وجود آمده است و آرامشي که حاکم شده حتما با همکاري نزديک وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزي ادامه پيدا کند و يک آرامش در قيمت کالا به وجود بيايد که مردم در آستانه 22 بهمن و چهل سالگي انقلاب و عيد نوروز دغدغه اي راجع به اينگونه مسائل نداشته باشند.

به گزارش ايلنا، محمود واعظي در پايان جلسه هيات دولت و در جمع خبرنگاران در خصوص مصوبات هيات دولت گفت: رييس‌جمهور بحث‌هاي زيادي را مطرح کردند. يکي از مباحث مساله اشتغال بود که سازمان برنامه و بودجه با همکاري دستگاه‌هاي مختلف يک برنامه‌اي را براي اشتغال جدي براي جوانان و اشتغال سال آينده در نظر بگيرند.

وي ادامه داد: موضوع بعدي بحث معيشت بود که مجددا مورد تاکيد قرار گرفت و آقاي رييس‌جمهور دستور دادند که همين کنترلي که الان در بازار ارز به وجود آمده است و آرامشي که حاکم شده حتما با همکاري نزديک وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزي ادامه پيدا کند و يک آرامش در قيمت کالا به وجود بيايد که مردم در آستانه 22 بهمن و چهل سالگي انقلاب و عيد نوروز دغدغه‌اي راجع به اينگونه مسائل نداشته باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته