جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6025

 نهادهاي مالي 

 عملکرد مطلوب بانک ملي در تخصيص منابع صندوق توسعه ملي

بانک ملي - صندوق توسعه ملي گزارشي درباره نحوه عملکرد بانک هاي عامل منتشر کرده که نشان دهنده عملکرد مطلوب بانک ملي ايران در اين حوزه است.

به گزارش روابط عمومي بانک ملي ، ميزان قراردادهاي عامليت پرداخت تسهيلات ارزي داراي اعتبار در نيمه اول امسال منعقد شده ميان صندوق توسعه ملي و بانک ملي ايران يک ميليارد دلار بوده است.

سهم بانک ملي ايران از توزيع بانکي و بخشي طرح هاي اعلام وصول شده در همين دوره زماني 369 ميليون دلار و سهم آن از توزيع بانکي و بخشي طرح هاي مسدود شده 675 ميليون دلار اعلام شده است.

سهم بانک ملي ايران از طرح هاي اعلام وصول شده و مسدود شده از محل منابع صندوق توسعه ملي از ابتداي تاسيس آن تا پايان شهريور سال جاري 960 ميليون دلار بوده که تا کنون 937 ميليون دلار آن مسدود شده است.

همچنين از سال 1390 تا پايان نيمه اول امسال، بيش از 8.5 ميليارد دلار قرارداد عامليت ارزي ميان بانک ملي ايران و صندوق توسعه ملي منعقد شده است.

رشد 31 درصدي منابع بانک کشاورزي

بانک کشاورزي - تامين و تجهيز منابع براي پرداخت تسهيلات به کشاورزان و فعالان بخش کشاورزي، ماموريت و رسالت اصلي بانک کشاورزي است و رشد 31 درصدي منابع بانک در 9 ماهه سال جاري، يکي از بهترين را ه هاي ارزيابي عملکرد بانک و نويدبخش ارتقاي توان بانک در حمايت از توليد، اشتغال و رونق اقتصادي در بخش کشاورزي و صنايع وابسته است.

به گزارش روابط عمومي بانک کشاورزي، روح اله خدارحمي رئيس هيات مديره و مديرعامل اين بانک با بيان مطلب فوق افزود: مانده کل سپرده هاي بانک کشاورزي در مقطع پايان آذر سال جاري و مقايسه آن با دوره مشابه سال قبل نشان مي دهد منابع بانک تا پايان آذر ماه 1397 بيش از 201 هزار ميليارد ريال معادل 31 درصد رشد داشته است که اين رقم نزديک به 60 هزار ميليارد ريال بيشتر از رشد 9 ماهه اول سال 1396 بوده است.

وي اظهار داشت: مطالعه ساير شاخص هاي تجهيزمنابع نشان مي دهد که بانک کشاورزي در مقطع پايان آذر سال 1396 ، رشدي 31 درصدي در سرانه سپرده شعب و 36 درصد رشد در سرانه سپرده کارکنان داشته است.شايان ذکر است مانده کل سپرده هاي بانک کشاورزي در پايان آذر 1397 رقمي بالغ بر 849 هزار ميليارد ريال است و مديريت بانک در استان هاي همدان، آذربايجان غربي، هرمزگان و کردستان در اين مقطع، به ترتيب بالاترين ميزان تحقق برنامه در جذب سپرده هاي مردمي را داشته اند.

الزامات بودجه ريزي عملياتي در بانک مسکن

بانک مسکن - محمد علي دهقان دهنوي در پنل تخصصي سازمان برنامه و بودجه بودجه ريزي با عنوان «بودجه ريزي مبتني بر عملکرد» در نهمين کنفرانس بودجه ريزي مبتني بر عملکرد که در دانشگاه الزهرا برگزار شد، گفت: پيچيدگي ها و تفاوت هايي در نظام بودجه ريزي بانک ها نسبت به ساير دستگاه ها و نهادهاي اجرايي کشور وجود دارد که بايد به اين موضوعات توجه ويژه داشت.

به گزارش پايگاه خبري بانک مسکن- هيبنا،وي با اشاره به خدمات متنوع در شبکه بانکي کشور،افزود: در بانک ها به دليل تنوع خدمات، بودجه ريزي عملياتي را متفاوت و متمايز از ساير دستگاه‌ها مي کند.

عضو هيأت مديره بانک مسکن افزود: «ريسک اعتباري» بانک‌ها به دليل ماهيت فعاليت هاي مالي و تسهيلاتي، قطعا در بانک ريسک اعتباري ايجاد مي کند و معوقات بانکي يکي از مهمترين اين ريسک‌ها است که بايد اين ريسک‌ها در نظام بودجه ريزي عملياتي در نظر گرفته شود. بنابراين مجموع پيچيدگي‌ها به اين منتج مي شود که نظام بودجه ريزي عملياتي در بانک ها تفاوت هايي با بودجه ريزي عملياتي در سازمان هاي ديگر دارد.

دهقان دهنوي با تاکيد بر اينکه نيازمند مدل هايي براي تسهيل نظام بودجه ريزي در شبکه بانکي به دليل مواجهه با ريسک هاي اعتباري پيش رو هستيم، گفت: به عنوان مثال در بانک نمي توانيم از افتتاح سپرده کوتاه مدت که هزينه آن براي بانک بالا است، صرفه نظر کنيم و فقط به مشتري خدمات سپرده بلند مدت داده شود.

ديدارمدير شعب استان اصفهان بانک تجارت با اسقف اعظم ارامنه مرکز و جنوب

بانک تجارت - رضا کيا در ديدار با اسقف اعظم ارامنه مرکز و جنوب ايران سال نوميلادي را به هموطنان ارمني تبريک گفت.

به گزارش روابط عمومي بانک تجارت، رضا کيا مدير شعب استان اصفهان اين بانک با حضور در کليساي دير آمنا پرگيچ مقدس اصفهان (کليساي وانک) ضمن ديدار با اسقف اعظم ارامنه مرکز و جنوب ايران سيپان کاشجيان و چند تن از شوراي خليفه گري و اعضاي هيأت مذهبي ارامنه اصفهان، ميلاد حضرت مسيح (ع) و آغاز سال نو ميلادي را به هموطنان ارمني تبريک گفت و از آمادگي بانک تجارت براي ارائه خدمات بانکي مطلوب به ارامنه خبر داد.

کيا در اين ديدار با اشاره به اينکه حضرت محمد ( ص ) و حضرت مسيح (ع) از پيامبران اولوالعزم درگاه الهي و پيام آوران صلح ، محبت و دوستي بوده اند، افزود: مطمئنا يکي از دلايل اصلي زندگي مسالمت آميز پيروان آنها در کنار هم سرلوحه قرار دادن صفات ياد شده در عملکرد خود است.

سيپان کاشجيان پيشواي مذهبي ارامنه مرکز و جنوب ايران ضمن تقدير از حضور کيا و همکارانش در کليساي وانک و تبريک سال نو ميلادي از سوي ايشان، از حسن برخورد مديريت شعب و پرسنل شعب بانک تجارت مستقر در محله هاي ارامنه نشين اصفهان کمال تشکر را کرد.

برندگان خوش شانس مسابقه پيش بيني فوتبال بانک رفاه مشخص شدند

بانک رفاه - مراسم قرعه کشي پيش بيني نتايج فوتبال جام ملت هاي آسيا برگزار و برندگان خوش شانس نخستين مسابقه مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومي بانک رفاه کارگران، در نخستين مراسم قرعه کشي پيش بيني نتايج مسابقات فوتبال جام ملت هاي آسيا که 18 دي ماه سالجاري در محل سالن کنفرانس بانک و به صورت زنده از صفحه اختصاصي بانک در شبکه اجتماعي اينستاگرام برگزار شد، 5 نفر از دنبال کنندگان صفحه بانک که نتيجه بازي ايران و يمن را به درستي پيش بيني کرده بودند مشخص شدند.در اين طرح که همزمان با برگزاري مسابقات فوتبال جام ملت هاي آسيا برگزار مي شود، دنبال کنندگان صفحه اجتماعي بانک با شرکت در پيش بيني نتايج مسابقات ايران با رقبا مي توانند از شانس برنده شدن جايزه نقدي 5 ميليون ريالي بهره مند شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته