جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6025

 شهردار اصفهان:
 همزيستي مسالمت آميز با پيروان اديان الهي، فرصتي مغتنم براي اصفهان است 

 اصفهان –راعي

شهردار اصفهان گفت: همزيستي مسالمت آميز با پيروان اديان الهي فرصتي مغتنم براي اصفهان است تا اين شهر با توسعه به يک شهر زيست پذير براي همه شهروندان تبديل شود.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، قدرت الله نوروزي در ديدار جمعي از مديران شهري و اعضاي شوراي اسلامي شهر اصفهان به مناسبت سال نو ميلادي با سپيان کاشجيان، اسقف اعظم و پيشواي مذهبي ارامنه اصفهان ضمن تبريک سال نو ميلادي به مسيحيان، اظهار کرد: زندگي اديان مختلف به ويژه پيروان مسيحيت و اسلام در شهر اصفهان از گذشته تا کنون، مسالمت آميز بوده است. اين موضوع به ويژه از زمان حضورم در شهرداري اصفهان به سبب مراوده با ارامنه شهر، براي من ملموس تر شده است.

وي ادامه داد: اين همزيستي مسالمت آميز مي تواند به عنوان يک فرصت براي شهر اصفهان تلقي شود، همانگونه که ما در سفر به فرانسه در شهر "ايسي لي مولينو" تفاهم نامه اي را براي خواهرخواندگي با محله ارامنه اصفهان امضا کرديم.

شهردار اصفهان با بيان اينکه همه تلاش هاي ما در مديريت شهري تبديل اصفهان به شهري زيست پذير با همه مولفه هاي استاندارد براي يک شهر است، گفت: در اين راستا تاکنون دستاوردهايي داشته ايم که اميدوارم اين اقدامات براي شهروندان ارامنه اصفهان هم ملموس باشد.

وي با اشاره به اينکه درصدد هستيم تا زمينه همکاري و تعامل با پيروان اديان توحيدي در اصفهان را براي اداره بهتر شهر فراهم کنيم، اظهار کرد: سابقه حضور ارامنه در اصفهان به قرن 17 بازمي گردد که حضور آنها در اصفهان زمينه توسعه بيشتر را در شهر فراهم کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته