جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6025

 خبـــرنامه 

 جام ملت هاي آسيا

آغاز دور دوم مرحله گروهي

دور دوم مرحله گروهي جام ملت هاي آسيا از امروز آغاز مي شود.

در چارچوب مسابقات گروه يک، تيم هاي بحرين و تايلند از ساعت 30/14 به مصاف هم مي روند. در ديگر بازي اين گروه، امارت و هند از ساعت 30/19 به رقابت مي پردازند. همچنين در چارچوب گروه دوم جام ملت هاي آسيا، اردن و سوريه رو در روي يکديگر قرار مي گيرند.

فرصتي براي انتقام

پنج سال پس از فاجعه

يکي از بدترين نتايج کل دوران فوتبال ايران در بازيهاي آسيايي 2014 اتفاق افتاد.ايران که هميشه در طول تاريخ يکي از قدرتهاي مطرح قاره کهن بود؛ در اين مسابقات نتايج ناباورانه‌اي کسب کرد. شاگردان نلو وينگادا در آن دوره با قرقيزستان و ويتنام همگروه بودند و در شرايطي که از هر گروه دو تيم صعود مي‌کرد، ايران در گروه خود سوم شد و از مسابقات خداحافظي کرد. تيم ملي اميد در آن بازي‌ها از بازيکنان زبده‌اي نظير محسن مسلمان، کاوه رضايي،محمدرضا خانزاده، علي کريمي ، مهدي شريفي، فرشيد اسماعيلي و... استفاده مي‌کرد که در حال حاضر جزو چهره‌هاي مطرح ايران محسوب مي‌شوند.

ديدار اول ايران برابر ويتنام بود که تيم ملي اميد با نتيجه غيرقابل هضم و تحقيرآميز 4-1 تن به شکست داد. .بازي دوم دور گروهي ايران در جام ملتهاي آسيا 2019 مقابل ويتنام مي‌تواند جنبه انتقامي آن شکست تلخ و سنگين را داشته باشد البته ويتنام در بازي نخست خود مقابل عراق تيمي نشان نداد که پيروزي پرگل مقابل آن کار ساده‌اي باشد.

با تمام اين اوصاف اين ديدار براي 3 بازيکن تيم ملي حال و هواي متفاوت‌تري داد.مرتضي پورعلي‌گنجي ،روزبه چشمي و حسين کنعاني‌زادگان جزو بازيکنان تيم اميد در آن دوره از مسابقات بودند که طبيعتاً انگيزه مضاعفي براي اين ديدار خواهند داشت.در سمت مقابل تيم ملي ويتنام نيز از وجود بازيکنان بازيهاي آسيايي 2014 بي‌بهره نيست.از آن تيم اميد ويتنام که در آن دوره از مسابقات در مرحله يک هشتم نهايي حذف شد دو بازيکن در تيم ملي فعلي ويتنام حاضر هستند.انگوک هاي مدافع و هوي هانگ هافبک تيم ويتنام، دو بازيکن به جامانده از آن مسابقات است.

چالش تازه کي‌روش

جهانبخش به‌جاي چه‌کسي؟

عليرضا جهانبخش با توجه به نظر کادر پزشکي، در بازي با ويتنام مي تواند براي تيم ملي به ميدان برود. عليرضا که پيش از اين در همه بازي هاي تيم ملي يکي از مهره هاي ثابت کارلوس کي روش بوده حالا براي ورود به ترکيب ثابت تيم ملي با چالش مواجه شده است.

تيم ملي در بازي با يمن با سيستم 1-4-1-4 بازي کرد که البته اين سيستم متغير بود. اگر عليرضا جهانبخش مي توانست در اين بازي به ميدان بيايد، بايد به جاي مهدي ترابي بازي مي کرد؛ بازيکني که در بازي با يمن ارائه گر بازي خوبي بود و طبيعي است کارلوس کي روش مزد بازي خوب او را با بازي دادن مقابل ويتنام بدهد. در چنين شرايطي عليرضا بايد از روي نيمکت بازي را دنبال کند و درادامه به عنوان مهره جانشين وارد ميدان شود. به خصوص که پيش بيني مي شود در اين بازي هم تيم ملي با نتيجه خوبي در نيمه دوم بازي را اداره کند.

عليرضا به بازي در جناح راست خط هافبک به عنوان هافبک راست و بال راست عادت کرده است. همان طور که وحيد اميري هم اين نقش را در جناح چپ ايفا مي کند. اما ديگر مهره هاي تهاجمي تيم ملي از جمله مهدي طارمي از انعطاف پذيري بالايي برخوردار هستند و مي توانند در پست هاي غير تخصصي هم بازي کنند. چالش کي روش براي چنيش تيم اصلي در امارات هم همراه او خواهد بود به اين دليل که کارلوس کي روش يک تيم خوب در داخل زمين دارد و يک تيم خوب روي نيمکت.

ژاپن 3 – ترکمنستان 2

کامبک به سبک سامورايي‌ها

تيم ملي فوتبال ژاپن روز گذشته در اولين ديدارش در مرحله گروهي جام ملت هاي آسيا از گروه F در ورزشگاه آل نهيان ابوظبي به مصاف ترکمنستان رفت.

ژاپني ها در نيمه اول بازي علي رغم حملات متعدد ولي فرصت جدي براي گلزني نداشتند و در اين بين ترکمنستان با يک بازي منطقي در دقيقه 26 بازي با شوت سرکش ارسلانمراد امانوف به گل برتري رسيد و در نهايت بازي در نيمه اول با نتيجه يک بر صفر به نفع ترکمنستان شگفتي ساز به پايان رسيد.

ژاپني‌ها در نيمه دوم با قاطعيت بازي را آغاز کردند و موفق شدند در دقيقه 56 توسط اوساکو بازي را به تساوي بکشانند. ژاپني ها دست بردار نبودند و حملاتشان دو چندان شد تا جايي بعد از 2 دقيقه ديگر اوساکو گل دوم خودش و تيمش را به ثمر رساند. سامورايي ها در دقيقه 71 بوسيله دوان گل سومشان را زدند.

ترکمنستان پس از دريافت گل سوم به خودش آمد و کمي بازي به تعادل کشيده شد. اين تيم چند حمله روي دروازه ژاپن انجام داد و در نهايت در دقيقه 79 مهاجم ترکمنستان عليرضا فغاني داور ايراني اين بازي را مجاب کرد تا يک پنالتي به نفعشان اعلام کند و ترکمن ها از روي نقطه پنالتي گل دومشان را بوسيله اتايوف به ثمر رساندند. در نهايت اين ديدار با نتيجه 3 بر 2 به نفع سامورايي ها به پايان رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته