جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6026

 رئيس جمهور در آيين دومين سالگرد رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني:
 هاشمي استراتژيست، سياستمدار و در عين حال مجتهدي برجسته بود 

 رئيس جمهور، آرزوي آيت الله هاشمي رفسنجاني را نظام سربلند و ايران باشکوه دانست و با تاکيد بر اينکه ملت اين هدف را دنبال مي کند، اظهارداشت: نام هاشمي رفسنجاني با عزت ايران گره خورده است وبا وجود شلاقهايي که بر روح او زدند اما بدرقه پرشکوه هاشمي توسط مردم نشان داد که نمي توان خادمان ملت را با تهمت و دروغ حذف کرد.

حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني در آيين دومين سالگرد رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني با بيان اينکه هاشمي هم در دفاع مقدس و هم استقرار صلح نقش ارزشمندي داشت ، تصريح کرد: در ساختار انقلاب و استقرار نظام، شهيد بهشتي و مرحوم هاشمي استوانه اصلي بودند.

دکتر روحاني با بيان اينکه امروز براي تعظيم شخصيت بلندي در اينجا گرد آمديم که بر همه ملت ايران، عزت ايران و نوانديشي اسلامي حق بزرگي دارد، ‌گفت: آيت‌الله هاشمي همواره از هر منصب و جايگاهي که در آن قرار گرفت برتر و بالاتر بود.

رئيس جمهور افزود: پيش از انقلاب و در روزهايي که هاشمي رفسنجاني طلبه‌اي جوان و پرشور در قم بود، تلاش داشت از قلم بزرگان حوزه استفاده کرده و مجله مکتب تشيع را منتشر کند. شايد امروز انتشار يک مجله در حوزه علميه قم امري معمولي باشد، اما کافي است به دهه 30 شمسي برگرديد تا ببينيد که در آن ايام نوشتن مقاله و انتشار مجله براي کسي عزت و عظمت به حساب نمي‌آمد.

دکتر روحاني در ادامه با اشاره به اينکه ملت قدرشناس ايران، آخرين بار هاشمي رفسنجاني را در خيابان انقلاب بدرقه کردند، خاطر نشان کرد: تا جاده انقلاب هست، هاشمي نيز زنده است و چنانکه جايگاهي رفيع در ميان ملت ايران داشت، همواره اين جايگاه را حفظ خواهد کرد.

دکتر روحاني اظهار داشت: هاشمي همچنان همان شخصيت والايي است که امام راحل درباره او پس از حمله سبوعانه ضد انقلاب گفت: هاشمي زنده است چون نهضت زنده است. هاشمي با نهضت، انقلاب اسلامي، ايران و عزت ايران پيوند خورده است.

رئيس جمهور با اشاره به اين جمله ماندگار مقام معظم رهبري درباره آيت‌الله هاشمي که «هيچ‌کس براي من هاشمي نخواهد شد»، تصريح کرد: اين توصيف نشانه جايگاه بلند هاشمي نزد مقام معظم رهبري است. تا چندين هفته پس از رحلت آيت‌الله هاشمي در ديدارهايم با مقام معظم رهبري، شاهد اين بودم که ايشان با آه، افسوس و ناراحتي از مرگ غمبار آيت‌الله هاشمي سخن مي‌گفتند و تأکيد مي‌کردند که نمي‌توانم اين اتفاق را از ياد ببرم.رئيس جمهور با اشاره به اينکه هاشمي انساني با صبر و حوصله فراوان و مردي خستگي‌ناپذير بود، گفت: يکي از پيچيده‌ترين مسايل استراتژيک در دنيا نحوه پايان دادن به جنگ است.در مسايل جنگ سياسي و اقتصادي هم همين‌طور است؛ اين هنر نيست که در جنگ اقتصادي چه کاري انجام دهيم و در جنگ سياسي بخواهيم با دنيا بجنگيم بلکه هنر اين است که چگونه به جنگ پايان دهيم.

دکتر روحاني با اشاره به اينکه امروز در ميان جامعه و در ميان همه اقشار در حوزه و دانشگاه سياستمدار مسلمان، متعهد و مجتهد اگر گوهري ناياب نباشد، بسيار کمياب است، اظهار داشت: هاشمي استراتژيست و سياستمداري مسلمان بود و اين در حالي است که بسياري از کساني که سياست مي‌فهمند، استراتژيست نيستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته