جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6026

 ميز خبر 

 پمپئو در ديدار با السيسي:

آمريکا از سوريه خارج شده اما مبارزه با داعش را ادامه مي‌دهد!

وزير امور خارجه آمريکا با رييس‌جمهوري مصر ديدار و در رابطه با مسائل روز با وي گفت‌وگو کرد.

به گزارش ايلنا به نقل از رويترز، «مايک پمپئو» وزير امور خارجه آمريکا با «عبدالفتاح السيسي» رييس‌جمهوري مصر و همتاي مصري خود ديدار و گفت‌وگو کرد.

پمپئو در اين ديدارها بار ديگر مدعي شد که آمريکا پس از خارج شدن از سوريه همچنان به مبارزه عليه داعش ادامه مي‌دهد.

وي در نشست خبري مشترک با همتاي مصري خود مدعي شد که آمريکا يک شريک ثابت‌قدم در خاورميانه است.

روسيه بي بي سي را به حمايت از داعش متهم کرد

سازمان نظارت بر ارتباطات جمعي روسيه اعلام کرد که پايگاه روسي زبان شبکه بي بي سي انگليس در قالب گزارش هايي دستورالعمل تروريست ها و سخنان رهبر آنان را منتشر کرده است که خلاف قوانين رسانه اي در روسيه است.

به گزارش ايرنا، سازمان نظارت بر ارتباطات جمعي روسيه در اتهامات وارده به عملکرد بي بي سي روسي در اين کشور آورده است: در نامه اي به شرکت «بريتيش تلويژن» که برنامه هاي تلويزيوني بي بي سي در روسيه را پخش مي کند، به آنها مهلت داده شد که ثابت کنند قوانين رسانه اي روسيه را زير پا نگذاشته اند.

در اطلاعيه سازمان نظارت بر ارتباطات جمعي روسيه گفته شد: اطلاعاتي در پايگاه اينترنتي بي بي سي به زبان روسي وجود دارد که در واقع دستور العمل سازمان هاي تروريستي ازجمله بخش هايي از سخنان ابوبکر البغدادي سرکرده گروه تروريستي داعش محسوب مي شود؛ کارشناسان ما به دقت در حال بررسي اين اطلاعات هستند.

ترکيه در شمال عراق عليه نيروهاي پ.ک.ک علميات نظامي انجام داد

ترکيه در منطقه هاکورک شمال عراق عليه نيروهاي کرد 'پ.ک.ک' يک عمليات نظامي هوايي انجام داد.

وزارت دفاع ترکيه با اعلام اين مطلب افزود:يک عمليات هوايي در شمال عراق عليه نيروهاي پ.ک.ک انجام شد.

وزارت دفاع ترکيه افزود: در نتيجه عمليات هوايي ياد شده پناهگاههاي متعلق به تروريستها مورد هدف قرار گرفت و 5 نفر از تروريستها نيز در اين عمليات به هالکت رسيده اند.

ستاد ارتش ترکيه در ماههاي گذشته با صدور اطلاعيه اي از کشته شدن بيش از 15 هزار تروريست در جريان عملياتهاي داخلي و خارجي خبر داده است.

آمريکا: محدوديت سفر ايرانيان لغو نمي‌شود

برايان هوک گفت: به دليل آنکه حکومت ايران سابقه شهروندان ايراني را براي بررسي در اختيار آمريکا قرار نمي‌دهد، محدوديت سفر ايراني‌ها به آمريکا لغو نخواهد شد.

"برايان هوک" رئيس گروه اقدام ويژه ايران در وزارت امور خارجه آمريکا گفته است به دليل آنکه حکومت ايران سابقه شهروندان ايراني را براي بررسي در اختيار آمريکا قرار نمي‌دهد، محدوديت سفر ايراني‌ها به آمريکا لغو نخواهد شد.

به گزارش عصرايران به نقل از دويچه وله، هوک در ويديويي که در حساب توييتري وزارت امور خارجه آمريکا منتشر شده ادعا کرد که حکومت ايران مقصر اين وضعيت است.

عراق سرکنسولش در مشهد را احضار کرد

وزارت خارجه عراق در پي انتشار ويديويي در شبکه اجتماعي سرکنسول اين کشور در مشهد را احضار کرد.

به گزارش ايسنا به نقل از اخبار العراق، وزارت خارجه عراق اعلام کرده است که در پي انتشار ويديويي در شبکه‌هاي اجتماعي محمد علي الحکيم، وزير خارجه عراق سرکنسول اين کشور در مشهد را احضار کرده است.

براساس اين گزارش، برخي کاربران شبکه‌هاي اجتماعي ويديويي منتشر کردند که نشان مي‌دهد ياسين شريف، سرکنسول عراق در مشهد براي يک مرکز زيبايي در اين شهر تبليغ مي‌کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته