جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6026

 معرفي برترين‎هاي عرصه آموزش دانشگاه علوم پزشکي  

 جشنواره برترين هاي عرصه آموزش دانشگاه علوم پزشکي ايران اول بهمن ماه برگزار مي شود.به گزارش خبرنگار مهر، چهارمين جشنواره آموزشي انتخاب برترين هاي عرصه آموزش دانشگاه (استاد پروانه وثوق) دوشنبه يکم بهمن ماه در مرکز همايش هاي رازي برگزار خواهد شد.

چهارمين جشنواره آموزشي دانشگاه علوم پزشکي ايران به منظور تجليل و تکريم اساتيد برتر عرصه آموزش پزشکي در زمينه‎هاي دستاوردهاي پژوهشي و تحقيقاتي، تعالي آموزشي، اخلاق پزشکي و رفتار حرفه اي، معلم برتر، معلم باليني برتر، استاد پاسخگو، استاد پيشکسوت و معلم برتر در آموزش مجازي و نسل سوم به ميزباني معاونت آموزشي و مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکي دانشگاه برگزار مي‎شود.دکتر پروانه وثوق متولد اسفند 1314 در 30 ارديبهشت 1392 در سن 78 سالگي درگذشت. دکتر وثوق داراي مدرک فوق تخصص خون و سرطان‌شناسي کودکان و عضو فرهنگستان علوم پزشکي ايران بود.او دکتري عمومي خود را در سال 1342 از دانشکده علوم پزشکي تهران گرفت و دوره‌هاي تخصصي و فوق تخصصي‌ در خون و سرطان‌شناسي را در دانشگاه‌هاي کمبريج، ماساچوست و ايلينوي گذراند. وثوق همچنين دوره تکميلي پزشکي خود را در دانشگاه واشنگتن به پايان رساند.

او پس از اتمام تحصيلاتش به ايران بازگشت و در سال 1350 در «مرکز آموزشي درماني حضرت علي‌اصغر» تهران آغاز به کار کرد و بخش خون‌شناسي و سرطان‌شناسي را در اين بيمارستان راه‌اندازي کرد. وي بيش از 100 عنوان کتاب و مقاله در زمينه بيماري‌هاي خون و سرطان کودکان تأليف کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته