جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6026

 ميز خبر  

 با حمايت شرکت بهينه‎سازي مصرف سوخت

هزار دستگاه واگن جديد به شبکه مترو تهران افزوده مي شود

مدير بهينه‎سازي بخش حمل‎ونقل شرکت بهينه‎سازي مصرف سوخت از اضافه شدن هزار دستگاه واگن جديد به شبکه مترو تهران خبر داد و گفت: اين اقدام تاثير بسزايي در کاهش مصرف سوخت، کاهش انتشار گازهاي گلخانه‎اي و روان‎ شدن ترافيک پايتخت دارد.

به گزارش شانا ، ساسان کاظمي‎نژاد اظهار کرد: بعد از امضاي قراردادهاي طرح توسعه مترو تهران و 8 کلانشهر که يکم آبان ماه امسال با حضور وزير نفت انجام شد، قراردادهاي مربوط ميان سرمايه‎گذار عامل صرفه‎جويي و شرکت بهينه‎سازي مصرف سوخت در شهر تهران در حال نهايي شدن است.

وي با اشاره به اينکه برآوردها نشان مي‎دهد هر واگن مترو روزانه امکان جابه‌جايي بيش از 3 هزار مسافر را دارد، افزود: با احتساب اين تعداد مسافر، بسياري از مسافران از خيابان‎ها به مترو منتقل مي‌شوند و اين موضوع مي‎تواند تاثير قابل توجهي بر کاهش ترافيک پايتخت داشته باشد.

وي با بيان اينکه قراردادهاي مربوط به طرح توسعه مترو کلانشهرهاي اصفهان، تبريز، شيراز و مشهد نيز در مراحل نهايي شدن است و به‌زودي فعال خواهد شد، افزود: توسعه مترو در ساير کلانشهرها از سال 98 به بعد انجام مي‎شود.

کاظمي‎نژاد در ادامه به استفاده از فضاي متروها و ايستگاه‎هاي مترو براي فرهنگ‎سازي اشاره کرد و گفت: بر اساس قراردادهاي طرح توسعه حمل‎ونقل مسافر با قطار شهري در تهران و هشت کلانشهر مقرر شد بخشي از فضاي محيطي ايستگاه‎ها و واگن‎هاي مترو در سراسر کشور به موضوع فرهنگ‌سازي در خصوص بهينه کردن مصرف انرژي اختصاص يابد.

وي افزود: با اجراي اين طرح، 2 هزار دستگاه واگن جديد (هزار دستگاه در تهران و هزار دستگاه در کلانشهرها) در سال‎هاي 1396 الي 1400 به ناوگان مترو تهران و کلانشهرها اضافه خواهد شد.

زنان صنعت نفت استعداديابي مي‌شوند

مرکز توسعه مديريت صنعت نفت، فراخوان طرح «استعداديابي زنان در صنعت نفت» را منتشر کرد.

به گزارش شانا، براساس اطلاع‌رساني مرکز توسعه مديريت صنعت نفت، اين مرکز به منظور اجراي ابلاغيه وزير نفت و با هدف شناسايي، ارزيابي و تربيت و معرفي نسلي نو از مديران و اعطاي گواهينامه صلاحيت حرفه‌اي به آنان از همه کارکنان رسمي خانم و واجد شرايط مندرج در فراخوان پيوست، براي ثبت نام در طرح «استعداديابي زنان در صنعت نفت» دعوت به عمل مي‌آورد.

زمان ثبت نام در اين فراخوان از 29 دي‌ماه تا 10 بهمن‌ماه امسال اعلام شده است.

متقاضيان مي‌توانند شرايط ثبت‌نام در اين فراخوان را در اين پيوست مشاهده کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته