جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6026

 تريبون 

 تکميل پروژه‌هاي مسکن مهر تا پايان98

وزير راه و شهرسازي با اشاره به تکميل پروژه هاي مسکن مهر گفت: افزايش سقف وام مسکن را در شوراي پول و اعتبار مطرح مي کنم اما به نظر من افزايش وام مسکن کمکي به افزايش توان خريد مردم نمي کند.

به گزارش مهر، محمد اسلامي در حاشيه بازديد از پروژه هاي مسکن مهر پرند، با تاکيد بر اينکه هدف از بازديد اين بود که از وضعيت پيشرفت فيزيکي پروژه ها مطلع شوم، گفت: دستور دادم تا برنامه هايي که قرار است در دستور کار قرار گيرد، با سرعت بيشتري پيگيري شوند.

وي در پاسخ به اين پرسش که آيا طرح مسکن مهر در سراسر کشور تا پايان شهريور 98 به اتمام مي رسد، گفت: من هيچ جا نگفته ام مسکن مهر تا نيمه نخست سال آينده به پايان خواهد رسيد، آنچه اعلام شده است مربوط به طرح هاي مسکن مهر استان ها است.

اسلامي افزود: مسکن مهر مشکلات زيادي دارد و ما غير از واحدهايي که مشکل حقوقي دارند و برطرف شدن آنها در دست ما نيست، تا پايان سال 98 کل اين طرح را در سراسر کشور به پايان خواهيم رساند.

وزير راه و شهرسازي درباره علت حذف بودجه بافت فرسوده از لايحه بودجه سال آينده تصريح کرد: براي بافت فرسوده هم مصوبه قانوني مجزا داريم و هم قرار است از محل صندوق توسعه ملي تامين اعتبار شود که به نظر ما اين اعتبارات براي آن کافي است.

وي درباره علت عدم افزايش سقف تسهيلات خريد مسکن، يادآور شد: من در شوراي پول و اعتبار، افزايش سقف وام مسکن را مطرح مي کنم. اما ما فکر نمي کنيم که افزايش وام مسکن به افزايش توان خريد مسکن مردم کمک کند. ما به دنبال ايجاد نظام اعتباري براي خريد انبوه مصالح ساختماني ويژه انبوه سازان هستيم تا به سازندگان تخفيف داده شده و اين تخفيف در کاهش قيمت تمام شده مسکن نمود يابد.اسلامي در خصوص بازگشت رئيس تعليق شده سازمان نظام مهندسي ساختمان کشور به محل کار خود اظهارداشت: رئيس سازمان پيش از ورود من يک سال تعليق شده بود که با فرمول هايي اين تعليق برطرف شد. در ادامه نيز با اعضاي شوراي مرکزي سازمان نظام مهندسي ساختمان کشور جلسه گذاشتيم چون در گذشته اين جلسات تشکيل نمي شد و آبستراکسيون داشتند. در نهايت راي گيري کرديم و به اتفاق آراء به استثناء يک نفر مصوب شد تا با همين اعضاي فعلي، شوراي مرکزي به کار خود ادامه دهد.

با صدور اطلاعيه‌اي انجام شد؛

واکنش بانک مرکزي به خبر ورشکستگي يکي از بانک‌هاي کشور

بانک مرکزي با صدور اطلاعيه‌اي، انتشار مطلبي مبني بر ورشکستگي يکي از بانک هاي کشور را تکذيب کرد.به گزارش بانک مرکزي، اين بانک مطالب منتشره از سوي رسانه‌هاي معاند پيرامون يکي از بانک‌هاي کشور را در راستاي تلاش آنها براي ضربه زدن به بازار پول دانست و از هموطنان عزيز درخواست دارد در اين زمينه هوشياري لازم را داشته باشند.

بر اساس اين گزارش، طي چند روز گذشته موضوع ورشکستگي يکي از بانک‌هاي کشور در فضاي مجازي منتشر شده بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته