جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6026

 صحبت هايي که بوي خداحافظي مي دهند
 کي‌روش: نمي‌خواهند من در ايران بمانم! 

 
کارلوس کي‌روش، سرمربي تيم ملي فوتبال ايران، روز گذشته درنشست خبري پيش از بازي تيمش برابر ويتنام در دور دوم مرحله گروهي رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا درباره اين بازي صحبت کرد. اما مهم ترين بخش صحبت هاي کي روش، در خصوص پيشنهاد تيم ملي کلمبيا و احتمال رفتنش از ايران بود. گزيده حرف هاي سرمربي تيم ملي را بخوانيد:

*بازي دوم‌مان را مقابل تيمي پيش‌رو داريم که از کادر مربي‌گري خوبي برخوردار است. البته ايران هم کاملا آماده است و تک تک بازيکنان آمادگي حضور در اين بازي را دارند. اميدواريم تيم برتر ميدان باشيم و فوتبال برتري را به نسبت به ويتنام ارائه دهيم.

* ما در اين مسابقه به تفاضل گل فکر نمي‌کنيم، چون ما تيم مغروي نيستيم و تيم ما از بازيکنان فروتن تشکيل شده است. هميشه به عنوان رهبر تيم سعي کردم يک سري از مسائل اصولي را در اختيار بازيکنانم قرار دهم. تلاش ما اين بوده که مسائل پايه‌اي خصوصا از بعد شخصيتي را به بازيکنانم خوب بياموزم. بايد هميشه به حريف احترام گذاشت، درغير اين صورت تبديل به آدم‌هايي مي‌شويم که مغرور هستند و غرور آن‌ها را فرا گرفته است.

*در طول مربي‌گري‌ام هميشه تلاش کردم افراد لايق را بياورم تا بتوانند به تيم کمک کنند تا پيروز و موفق باشيم. در طول مربي‌گري دوستان و متحديني در سراسر دنيا داشتم که هميشه به من کمک کردند. اين دوستان در 8 سال گذشته بدون هيچ چشم‌داشتي به من کمک کردند و اين بار نلو وينگادا به ما کمک خواهد کرد. مي دانيم که تيم ملي که با مشکلات مالي روبه‌رو است و اين دوستان هدفشان کمک به تيم بوده است؛ مثل آقاي دکتر کريک و نلو وينگادا. خيلي خوشبختم که اين دوستان را دارم که من را در راستاي رسيدن به موفقيت کمک مي‌کنند.

*الان زمان مناسبي براي صحبت‌ کردن در خصوص پيشنهاد کلمبيا نيست. چون من وظيفه‌اي دارم و بايد تا تمرکز و انگيزه‌مان را در بازي مقابل عراق و ويتنام نشان دهيم. الان زماني نيست که بخواهم در مورد مساله‌اي فکر کنم يا تمرکزم را براي مسائل ديگري بگذارم. تنها مطلبي که از آن مطمئن هستم، اين است که مسئولان فوتبال ايران با نظارت وزرات ورزش از ماه جولاي به بعد نخواستند ماندن من طولاني‌تر شود ولي در حال حاضر وظيفه‌ مهمي را بر عهده دارم و اکنون تنها به جام ملت هاي آسيا و بازي مقابل ويتنام و عراق فکر مي کنم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته