جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6027

 رئيس دانشگاه پيام نور خبر داد؛
 برنامه‌اي براي ادغام با ساير دانشگاهها نداريم 

 رئيس دانشگاه پيام نور از تعيين تکليف تعداد 150 عضو هيات علمي پيماني اين دانشگاه در هفته گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر فقط 250 نفر از اين افراد وضعيتشان مشخص نشده است که البته پرونده آنها در هيات مرکزي جذب وزارت علوم در نوبت بررسي قرار دارد. رئيس دانشگاه پيام نور يادآور شد: در حوزه‌ تعيين تکليف وضعيت اعضاي هيات پيماني اين دانشگاه بايد گفت: به طور خلاصه تعداد اين افراد 900 نفر بودند که عمدتا در سالهاي 88 و 92 جذب دانشگاه پيام نور شده بودند و مي‌بايست کارهاي پذيرش و جذب آنها در همان سال‌ها اتفاق مي‌افتد که متاسفانه اين فرايند انجام نشد.

دکتر زماني تاکيد کرد:‌ ما در طول سال گذشته پرونده‌ تمامي اعضاي هيات علمي فوق را مورد بررسي قرار داديم و درحال حاضر تمامي اين افراد از نظر دانشگاه تعيين تکليف شدند. اما براي اين که احکام اين افراد زده شود بايد مرحله‌اي را در هيات جذب مرکزي وزارت علوم بگذارند که البته در جلسات مختلف حدود 400 نفر از اين افراد تعيين تکليف نشده بودند.

250 عضو هيات علمي پيام نور در انتظار نظر وزارت علوم

زماني گفت: خوشبختانه در جلسه‌اي که هفته گذشته با مسئولان هيات جذب مرکزي وزارت علوم داشتيم نزديک به 150 نفر از 400 نفر از عضو هيات علمي فوق، در وزارت علوم تعيين تکليف شدند و احکام آنها در حال تاييد است و مابقي افراد باقيمانده که تعداد آنها حدود 250 نفر خواهد بود نيز در نوبت هيات مرکزي جذب قرار دارند که وضعيت آنها نيز به زودي تعيين تکليف مي‌شود. بنابراين در دانشگاه کار انجام نشده‌اي در ارتباط با اين افراد نداريم. اما احکام آنها بايد به ترتيب تاييد شود.

رئيس دانشگاه پيام نور همچنين ياد آور شد: تعداد کمي از اعضاي هيات علمي فوق، باقي مانده است که يا درمرحله بازنشستگي قرار داشتند و يا اين که شرايطي براي حضور ندارند که البته فرصتي کوتاه نيز براي اين افراد از هيات امنا به منظور تقويت بنيه‌ علمي و کارنامه‌ي پژوهشي به آنها داده شده است که اميدواريم مشکل اين افراد نيز در آينده نزديک رفع شود.

پذيرش دانشجو در رشته‌هاي علوم پزشکي

زماني در باره برنامه‌ دانشگاه براي پذيرش دانشجو در رشته‌هاي علوم پزشکي افزود : دانشگاه پيام نور در همه‌ زمينه‌ها دانشجو پذيرش مي‌کند و تاکنون وارد حوزه‌هاي علوم پزشکي نشده است و در اين زمينه هيچ فعاليت خاصي نداريم .

برنامه دانشگاه پيام نور براي حذف آزمون کاغذي

رئيس دانشگاه پيام نور همچنين در خصوص حذف آزمونهاي کاغذي دانشگاه گفت: ما به شدت دنبال اجراي اين برنامه هستيم و بايد در آزمون‌هاي دانشگاه پيام نور اين برنامه با جديت اعمال شود به طوري که ما در ترمي که گذشت نزديک به 140 هزار آزمون نفر الکترونيکي به مجموع آزمونهاي قبلي خود اضافه کرديم و اميدواريم ظرف چند سال اينده بتوانيم به طور کامل آزمونهاي کاغذي را در دانشگاه پيام نور حذف کنيم.

جزئيات برگزاري آزمون الکترونيکي

زماني گفت:‌ ما در حال حاضر از حدود 3 ميليون آزمون- نفري که در هر ترم برگزار مي‌کنيم بيش از 500 هزار نفر آزمون - نفر آن به صورت الکترونيکي برگزار مي‌شود که اميدواريم در هر سال تعدادي بين 100 تا 200 آزمون نفر به اين آزمون‌ها اضافه کنيم تا برنامه‌ آزمون‌هاي الکترونيکي با سرعت بيشتري پيشرفت كند.رئيس دانشگاه پيام نور در خصوص خبري مبني بر امکان ادغام واحدهاي اين دانشگاه با دانشگاه فني حرفه‌اي نيز گفت: اين خبر به هيچ عنوان صحت ندارد و ما هيچ برنامه‌اي براي ادغام‌ واحدهاي اين دانشگاه با واحدهاي فني و حرفه‌اي و کاربردي نداريم اما بحثي که از سوي وزير علوم عنوان شد ساماندهي واحدهاي کوچک پيام نور يا فني و حرفه‌اي در درون خود دانشگاه بود. بنابراين اين موضوع ارتباطي به يکديگر ندارد و موضوع بيشتر ساماندهي مراکز کوچک دانشگاه پيام نور در درون خود دانشگاه است.

همکاري دانشگاه پيام نور با مدارس غير انتفاعي

دکتر زماني در ادامه در خصوص برنامه اين دانشگاه براي در اختيارقرار دادن امکانات و تجهيزات دانشگاه پيام نور در اختيار دانش آموزان و مدارس گفت: هفته‌ گذشته تفاهم نامه‌اي با بخشي از وزارت آموزش و پرورش منعقد کرديم که مسئوليت ساماندهي مدارس غير دولتي را مطرح کرديم و براين اساس توافق شد ما بتوانيم با بستر الکترونيکي که در اختيار داريم هم براي اين مدارس توليد محتوا داشته باشيم و هم اين که در برگزاري آزمون‌ها کمک کنيم ضمن اين که آمادگي خود را براي ارائه آموزشهاي ضمن خدمت دبيران و مربيان اين مدارس را عهده دار بشويم و قرار است در اين زمينه کنسولي نيز تشکيل شود تا زمينه‌هاي انجام اين همکاري‌ها را بررسي کند.

راه اندازي ستادهاي استاني پيام نور براي جذب دانشجو

دکتر زماني همچنين در خصوص برنامه‌ اين دانشگاه براي پذيرش دانشجو در شرايط حذف کامل تکميل ظرفيت نيز گفت: اين محصول درسال گذشته نيز مطرح بود با توجه به اين که برخي زير نظام هاي آموزشي اين تصميم را اجرايي نکردند ما نيز تلاش کرديم فرصت تکميل ظرفيت را در سال جاري داشته باشيم که با موافقت وزارت علوم اين برنامه اجرايي شد اما وزارت علوم اعلام نموده که پذيرش از طريق تکميل ظرفيت از سال آينده امکان پذير نخواهد شد. بنابراين در اين راستا ما نيز تلاش خودمان را براي پذيرش دانشجو به کار خواهيم گرفت

فعاليت 40 نمايندگي پيام نور در خارج از کشور

رئيس دانشگاه پيام نور در پايان در خصوص مراکز بين‌المللي دانشگاه نيز گفت: در حال حاضر نزديک به 40 نمايندگي و مرکز اين دانشگاه در خارج از کشور وجود دارد که 38 دفتر در حال حاضرکاملا فعال است، در برخي از کشورها اين دفاتر نمايندگي نيستند بلکه در قالب يک مرکز که ساختار مشخصي دارد فعاليت مي‌کند. بنابراين تفاهم نامه‌اي براي تقويت اين دفاتر با کانون عالي کارفرمايان منعقد نموديم که مي‌تواند در تقويت و گسترش فعاليت دفاتر تاثيرگذار باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته