جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6027

 خبرنامه 

پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشد بدون آزمون در دانشگاه همدان

دانشگاه همدان براي سال تحصيلي 98-99 دانشجوي کارشناسي ارشد بدون آزمون براساس آيين نامه استعدادهاي درخشان پذيرش مي‌کند.به گزارش روابط عمومي دانشگاه بوعلي سينا همدان، متقاضيان پذيرش در دوره هاي بدون آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه همدان بايد مدارک خود را تا پايان بهمن ماه به اين دانشگاه ارسال نمايند.

مسئوليت صحت اط?عات ارسالي متقاضيان براي پذيرش در اين دوره به عهده متقاضي بوده و در صورت عدم صحت، دانشگاه بوعلي سينا هيچ مسئوليتي در قبال آنها ندارد و با متقاضي مطابق قانون برخورد خواهد شد.

براساس اعلام اين دانشگاه، به مدارک ناقص و ارسال شده پس از پايان بهمن ماه 97 ترتيب اثر داده نخواهد شد.

اعلام آمار اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاه فردوسي

رئيس دانشگاه فردوسي مشهد گفت: براساس آمارهاي موجود حدود 50 درصد فارغ التحصيلان اين دانشگاه شاغل هستند.محمد کافي گفت: براساس طرح پايش اشتغال فارغ التحصيلان که از سوي وزارت علوم در دانشگاه‌هاي مختلف کشور صورت گرفته است، حدود 50 درصد فارغ التحصيلان اين دانشگاه شاغل هستند.

وي افزود: اين آمار مربوط به اشتغال فارغ التحصيلان در مقاطع تحصيلي و دوره‏هاي مختلف است.

رئيس دانشگاه فردوسي مشهد گفت: در اين دانشگاه برنامه‎ريزي هايي براي مهارت افزايي دانشجويان طراحي شده تا براساس آنها دانشجويان پس از فارغ التحصيلي بتوانند راحت تر شغل پيدا کنند. هدف از اجراي طرح پايش اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاه ها برنامه ريزي براي توانمند سازي دانشجويان درحال تحصيل است.

رتبه بندي کالج هاي برتر تحصيلات عالي جهان

رتبه بندي کالج هاي تحصيلات عالي سال 2019 به طور مشترک از سوي وال استريت ژورنال و نظام رتبه بندي تايمز منتشر شد. در اين رتبه بندي از نظرات 200 هزار دانشجو استفاده شده است.به گزارش خبرنگار مهر، رتبه بندي کالج هاي تحصيلات عالي که توسط وال استريت ژورنال و تايمز منتشر مي‎شود اطلاعاتي را در اختيار دانش آموزان و خانواده‎هاي آنها قرار مي‎دهد تا آنها را در انتخاب آينده تحصيلي کمک کند.

در اين رتبه بندي نظرات حدود 200 هزار دانشجوي فعلي دانشگاه ها جمع آوري شده است.در اين رتبه بندي تقريبا يک هزار کالج و دانشگاه در آمريکا در 15 شاخص عملکرد فردي بررسي شده اند.

اين شاخص ها در پاسخ به سوالاتي طراحي شده است که بيشتر به دانش آموزان و خانواده هايشان اهميت مي دهد. از جمله اينکه چگونه مي توانم فارغ التحصيل شوم، وام هاي خود را چگونه پرداخت کنم و کار خوب پيدا کنم؟ آيا کالج منابع زيادي دارد که به من آموزش دهد؟ آيا در کلاس مشغول به کار خواهم شد و يا به معلمانم به خوبي دسترسي خواهم داشت؟ آيا جامعه دانشگاهي متنوع وجود دارد؟

امسال دانشگاه هاروارد براي دومين بار در رده برترين دانشگاه قرار گرفته است در حالي که موسسه فناوري ماساچوست به دومين پله رسيده و دانشگاه ييل رتبه سوم را کسب کرده است.

صدور خدمات فني و مهندسي به خارج از کشور از طريق دانشگاه پيام نور

دبير کل و عضو هيئت مديره کانون عالي انجمن هاي صنفي کارفرمايي ايران از صدور خدمات فني و مهندسي از طريق دانشگاه پيام نور در خارج از کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حميدرضا سيفي در حاشيه امضاي تفاهم نامه کانون عالي انجمن هاي صنفي کارفرمايي ايران با دانشگاه پيام نور گفت: شرايط اقتصادي جامعه ايجاب مي کند تا در حوزه فني و مهندسي صدور خدمات داشته باشيم و ما مي توانيم از طريق دانشگاه پيام نور در خارج از کشور اين کار را انجام دهيم.

وي ادامه داد: ما با يکسري از کشورهاي خارجي ارتباط بسيار خوبي داريم اما چون اين ارتباط از طريق دانش نبوده نتوانسته ايم آن بهره وري کامل را از آن داشته باشيم. بر همين اساس صدور خدمات فني و مهندسي با انعقاد اين تفاهم نامه از طريق شعبات دانشگاه پيام نور در خارج از کشور انجام مي شود.

دبير کل و عضو هيئت مديره کانون عالي انجمن هاي صنفي کارفرمايي ايران، افزود: تفاهم نامه کانون و دانشگاه پيام نور، بيشتر در زمينه ارتباط دانشگاه پيام نور با صنعت است و اينکه پايان نامه ها کاربردي شده و از حوزه نظري خارج شوند و دانشجويان به صورت علمي در صنعت کارآموزي کنند.

وي ادامه داد: از اهداف ديگر اين تفاهم نامه تشکيل استارت آپ هاي جامع در حوزه صدور خدمات فني و مهندسي و آموزش است که هر کدام را به صورت فاز به فاز پيش خواهيم برد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته