جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6027

 در استان 

 صرفه جويي برق منطقه‎اي خوزستان در مديريت استفاده از قطعات

اهواز-محمدي

در راستاي سياستهاي اقتصادي مقاومتي، تعداد 12 دستگاه کليد هوايي فرسوده و قديمي بخش 230 و 400 کيلو ولت پست اميديه يک شرکت برق منطقه اي خوزستان با استفاده از کليدهاي هوايي اسقاطي پست اهواز 2 ، تعويض و بيست ميليارد ريال صرفه جويي اقتصادي شد.مدير امور بهره برداري ناحيه شرق اين شرکت گفت: کليد هوايي بخش 230 و 400 کيلو ولت اميديه 1 به دليل عمر بالا فرسوده و معيوب شده و باز و بسته کردن آنها به سختي توسط دو نفر بهره بردار انجام مي شد.

محمد سلبي ادامه داد: اين کليد هاي هوايي فاقد ايمني لازم بودند و احتمال حادثه انساني و تجهيزاتي در آنها وجود داشت، به همين دليل با استفاده از کليدهاي هوايي اسقاطي پست اهواز 2 تعويض شدند.

وي با بيان اينکه استفاده از کليدهاي هوايي اسقاطي پست اهواز 2، بيست ميليارد ريال صرفه جويي اقتصادي داشته، بيان کرد: تعويض کليد هوايي در فصل کم باري و بدون اعمال خاموشي به شبکه بوده و در حال حاضر در ايمني کامل بهره بردار از راه دور و اتاق فرمان آنها را باز و بسته مي کند.

فاز اول کمربندي آيت ا..هاشمي رفسنجاني؛ در آستانه بهره برداري

بهارستان –اصغري

به گزارش خبرنگارما ، فاز اول کمربندي آيت ا.. هاشمي رفسنجاني بطول 1000 متر در آستانه بهره برداري قرار گرفت.

مهندس عليرضا قرباني در اين خصوص با بيان اينکه خروج شهر از بن بست و گسترش شبکه دسترسي شهر به نواحي مجاور از دستاوردهاي روشن مديريت شهري و شوراي اسلامي از سال 93 تا به امروز است گفت :کمربندي آيت الله هاشمي رفسنجاني بطول 2500 متر از انتهاي خيابان سي متري ولي عصر (عج) به ميدان شهيد رجايي واقع در جاده امامزاده باقر (ع) گسترده شده و رينگ دور شهر صالحيه را تکميل مي نمايد .گفتني است؛ طي 5 سال اخير، احداث و بازآفريني 15 کيلومتر مسير دسترسي در شهر صالحيه انجام شده است .

شهردار تبريز:

براي مبارزه با فساد و ساماندهي امور،تلاش جدي داريم

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز با بيان اينکه نظارت حق طبيعي شورا است گفت:براي مبارزه با فساد و ساماندهي امور در مجموعه شهرداري تبريز تلاش جدي داريم.

ايرج شهين باهر با اعلام مطلب فوق اظهار کرد: وظيفه نظارتي شورا را به حق مي دانيم و شورا بايد بر تمامي مسائل نظارت کند.

وي ادامه داد:سوال از شهردار نيز حق نهاد شورا است و بدون شک نتيجه آن روي مسائل شهري موثر خواهد بود.

شهين باهر افزود: هدف مديريت فعلي شهرداري، ساماندهي امور در تمامي حوزه ها به ويژه نيروهاي انساني، عمراني، مالي و مبارزه جدي با فساد است.

شهردار تبريز همچنين تصريح کرد: تمام تلاش ما در مديريت شهري مبني بر رضايت هرچه بيشتر شهروندان و برنامه‎ريزي در راستاي حل مشکلات شهري است که اميدواريم در اين مسير دست به دست هم داده و اين هدف را محقق سازيم.

مديرکل استاندارد يزد:

استاندارد و محيط زيست ،بال هاي ايمني و سلامت جامعه هستند

يزد-خيرخواه

مدير كل اداره استاندارد استان يزد گفت: هم افزايي قوانين استاندارد و محيط زيست، کيفيت زندگي مردم يزد را بهبود مي‎بخشد.

محمد حسين ماجدي اردکاني که به اتفاق معاونين اداره كل، و در راستاي طرح"چهل ديدار، چهل برنامه "به ديدار مدير كل حفاظت از محيط زيست استان يزد رفته بود، افزود:طي سال هاي گذشته تفاهم نامه اي في مابين دو اداره کل امضاء شد، که امروز مديريت استان منتظر به کارگيري نتايج عملي آن هستند.وي ادامه داد:خوشبختانه، استان يزد راه صنعتي شدن را به سرعت طي مي نمايد و در راستاي توسعه متوازن و پايدار ، همگامي اين دو اداره كل بيش از پيش طلبيده مي شود، و بايد اين مهم مد نظر مسئولين و كاركنان دو سازمان باشد.

اين مقام مسئول خاطر نشان ساخت:وضعيت جامعه به گونه‎اي است که اتخاذ راه کارها و زمينه‎هاي همکاري مشترک و بين دستگاهي مي‎تواند فرآيند رشد استان را در مسير صحيح با کمترين هزينه براي آيندگان قرار دهد.

دبير شوراي فرهنگسازي حمايت از کالاي ايراني در پايان سخنان خود گفت: در امور مشترک فيمابين خوب است که يکديگر را مورد مطالبه گري قرار دهيم و حتي برنامه نقد عملکرد هم داشته باشيم، چرا که با رشد ما، استان رشد خواهد کرد.

وي گفت: هر کالاي باکيفيت و استانداردي که توليد شود ضرر و زيان کمتري به محيط زيست و در نهايت به مردم وارد مي کند و اين بايد مبناي توسعه صنعت قرار گيرد.در غير اين صورت، بايد در جاي ديگري و با هزينه به مراتب بيشتر، مشكلات را برطرف کنيم.

مديرکل حفاظت محيط زيست استان يزد نيز در اين نشست اظهار داشت: متاسفانه در بسياري از مشکلات و زمينه هاي زيست محيطي، استانداردهاي مدوني نداريم وما معتقديم با نگاه محيط زيستي كه مسئولين محترم دارند و با همكاريهايي كه ما با هم خواهيم داشت مي‌توانيم در ارتقاء رتبه محيط زيست استان و كشور موثر باشيم.

وي در پايان گفت:بايد همگي به اين باور برسيم که هزينه کردن براي حفاظت از محيط زيست، هزينه نيست، بلکه نوعي سرمايه گذاري مي باشد. بايد همگي در هم افزايي به منظور اجراي کامل قانون گام برداريم، چرا که اگر قانون پياده شود ديگر نيازي به پلمپ واحدهاي توليدي و متوقف کردن خط توليد و مشکلات مترتب برآن را نداريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته