جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6027

 صعود بي دردسر شاگردان کي روش
 صدرنشيني؛ مهم ترين دغدغه تيم ملي 

 آفرينش- با قطعي شدن صعود تيم ملي، مهم ترين دغدغه شاگردان کي روش صدرنشيني در گروه چهارم جام ملت هاي آسيا است.

تيم ملي ايران که در نخستين مسابقه جام ملت‌هاي آسيا نمايش فوق‌العاده‌اي برابر يمن داشت و موفق شد با نمايشي سراسر هجومي و يک طرفه به برتري 5 بر صفر دست پيدا کند و براي مدعيان قهرماني اين رقابت‌ها خط و نشان بکشد، ظهر ديروز در دومين بازي خود به مصاف ويتنام رفت و توانست مثل ديدار اول دروازه خود را بسته نگه دارد و با گل‌هاي سردار آزمون در دقايق 38 و 69 صاحب برتري شود. با اين نتيجه ايران توانست در جدول گروه D به امتياز 6 برسد و صدرنشيني خود را حفظ کند.

ويتنام که در مسابقه اخيرش عملکرد فراتر از تصوري برابر عراق داشت و در لحظات پاياني شکست خورد، ديروز به دنبال زدن ضد حملات و گرفتن حداقل يک امتياز از شاگردان کارلوس کي‌روش بود ولي تلاش آنها باز هم بدون امتياز بود و با وجود اينکه اين تيم در نيمه دوم نيز حملاتي روي دروازه ايران داشت، اما در نهايت نتوانست گلي بزند و 2 بر صفر مغلوب شد.ملي پوشان فوتبال ايران که چهار سال قبل با شکست مقابل عراق از جام ملت‌هاي آسيا کنار رفتند، حالا بايد به فکر سومين ديدار مرحله گروهي و البته انتقام باخت 2015 از اين تيم باشند تا با کسب پيروزي، به‌عنوان صدرنشين راهي مرحله يک هشتم نهايي شوند.براي ايران، صدرنشيني بيش از هر چيز ديگري اهميت دارد، زيرا اول شدن در اين گروه مسلما کار ما را در مراحل بعد راحت تر مي کند و با تيم هاي آسان تري روبرو مي شويم.

با توجه به استراتژي کارلوس کي روش، برد حتي با حداقل اختلاف در بازي روز 26 دي مقابل عراق، بيش از هر چيز ديگري اهميت دارد و شايد نمايش هجومي تيم ملي در دو بازي اخير را در مسابقه سوم شاهد نباشيم.

کي روش: بايد بيشتر گل مي زديم

کارلوس کي روش، سرمربي تيم ملي پس از کسب اين برد اظهار داشت: ما از ابتداي مسابقه سوار بر بازي بوديم. همين روال را تا دقايق پاياني ادامه داديم و بايد در اين بازي حداقل 2 گل و يا بيشتر مي زديم اما نشد. مهمترين چيز در اين بازي کسب 3 امتياز و در نهايت راهيابي ما به مرحله بعد بود که به اين هدف رسيديم.

وي ادامه داد: ما تا اينجاي رقابت ها در هر بازي تمام تلاش خود را کرديم تا بهترين عملکرد را در هر بازي داشته باشيم. هر بازي ويژگي خاص خود را دارد و ما براي هر کدام از آنها به يک شيوه خاص به ميدان مي رويم. ما در ادامه رقابت ها نيز به همين منوال پيش مي رويم و اکنون ما در شرايط خوبي به سر مي بريم و با اعتماد به نفس بالا به کارمان ادامه خواهيم داد.

کي روش در خلال صحبت هايش با تمجيد از وحيد اميري خاطرنشان کرد: من تجربه هاي زيادي را در مربيگري به دست آوردم. شايد با بازيکنان بزرگي بازي نکردم اما مانده‌ام که وحيد اميري با توجه به اين حجم از توانايي همچنان در آسيا بازي مي‌کند. وحيد اميري مي‌تواند در بهترين تيم هاي جهان بازي کند.

اما نکته جالب توجه اين است که وحيد اميري بعد از جام جهاني راهي ليگ ترکيه شد و مدت زيادي است که در فوتبال اروپا بازي مي کند و کي روش در اين خصوص اشتباه کرده است!

سرمربي ويتنام: توان مهار ايران را نداشتيم

هنگ سئو، سرمربي ويتنام در نشست خبري خود بعد از باخت تيمش، اعتراف کرد بازيکنانش توان مهار خط حمله ايران را نداشتند. او گفت: ما توانايي مقابله با خط حمله قدرتمند و بازي محکم ايران را نداشتيم. به آنها تبريک مي گويم. ما توانستيم تجربه خوبي را براي بازي با تيم هاي قدرتمند نظير ايران کسب کنيم. بايد بدانيم تيم ما جوان است و مي‌تواند در آينده بهتر از اين ها نتيجه بگيرد. ما بايد در بازي آخرمان مقابل يمن حداکثر امتياز را بگيريم. مي خواهيم توانايي هايمان را بروز دهيم و بهترين بازي خودمان را انجام دهيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته