جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/11/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6039

 رئيس هفدهمين کنگره جراحان دهان ، فک و صورت:
 از هر ده هزار نفر ؛ يک نفر مبتلا به سندروم «پيررابين » 

 
به گزارش آفرينش از روابط عمومي انجمن جراحان دهان، فک و صورت ايران ، دکتر بهزاد رهسپار در آستانه برگزاري هفدهمين کنگره جراحان دهان، فک و صورت اظهار داشت: اين کنگره همزمان با نهمين همايش بين المللي ايمپلنت خليج فارس و هفتمين سمپوزيوم محققين جوان چهار به مدت روز از 30 بهمن تا 3 اسفند در هتل المپيک تهران برگزار مي شود.

رئيس هفدهمين کنگره بين المللي جراحان دهان، فک و صورت با اشاره به اينکه تم کنگره جراحي فک و صورت از تولد تا سالمندي است، عنوان کرد: در حال حاضر در ايران پيشرفته‌ترين جراحي‌هاي دهان ، فک و صورت در کشور انجام مي‌شود.

وي افزود: بيماري‌هاي مادرزادي همچون شکاف لب و کام و بيماري سندرم پيررابين (عدم رشد فک پايين) از جمله بيماري‌هايي است که سبب آسيب در نوزادان مي‌شود و در اين کنگره جديدترين مباحث علمي مرتبط مورد بحث و گفت‌وگو قرار مي‌گيرد.

رهسپار ادامه داد: سندرم پيررابين از بدو توليد مي‌تواند نوزاد را دچار مشکل کند و حتما در دو هفته اول پس از تولد بايد جراحي فک صورت گيرد تا زبان به جلو آيد و راه تنفس باز شود در غير اين صورت نمي تواند زنده بماند.

رئيس هفدهمين کنگره جراحان دهان، فک و صورت با اشاره به اينکه از هر ده هزار تولد يک نفر مبتلا به اين بيماري مي‌شود گفت: اکثر اين بيماران به دليل اينکه فک آنها رشد نکرده شکاف کام نرم هم دارند و اين مشکل نوعي نقص کرومزمي است و در دختران شيوع بيشتري دارد.

وي با بيان اينکه مراکز جامعي همچون بيمارستان نمازي شيراز از جمله بيمارستان‌هايي است که سالانه تعداد زيادي از اين بيماران را تحت درمان قرار مي‌دهد، گفت: خوشبختانه در حال حاضر در کشور جراحي‌هاي دهان، فک و صورت به خوبي انجام مي‌گيرد و کمبودي در زمينه علم و دانش نداريم البته از نظر تکنولوژي‌هاي وارداتي اکنون کمي در مضيقه هستيم.

بيماري‌هاي مرتبط با حوزه دهان، فک و صورت

رهسپار بيان داشت: از جمله بيماري‌هايي که مرتبط با حوزه دهان، فک و صورت در بزرگسالان است اين بوده که استخوان فک تحليل رفته و بي‌دنداني بروز يافته است که با پيوند استخوان در ناحيه فکي و سپس ايمپلنت مي‌توان کمک بزرگي به اين بيماران انجام داد و درواقع مشکل‌ترين ايمپلنت زماني است که استخوان فک تحليل رفت باشد.

رئيس هفدهمين کنگره جراحان دهان، فک و صورت گفت: با انجام جراحي‌هاي دهان، فک و صورت در کودکان داراي نياز اين جراحي مي‌تواند کمک موثري به آنها کمک و اين افراد بتوانند زندگي عادي داشته باشند.

وي گفت: برخي از افراد در ميانسال دچار ناهنجاري‌هاي فکي و رشد بي‌رويه يا کمبود رشد در ناحيه فک مواجه‌اند که با جراحي فک مي‌توان به بيمار کمک کرد و طرح درمان مناسبي را براي آن صورت داد. بنابراين کمتر رشته‌اي است که از لحاظ سني از نوزادي تا سالمندي را تحت پوشش قرار دهد.

رهسپار در ادامه در ارتباط با جراحي ارتوگناتيک گفت:اين جراحي باعث مي‌شود که رابطه فکين طبيعي شود که اين جراحي در واقع جراحي جابجايي فک نام دارد و جراحان به کمک ارتودنتيست‌ها اقدام مناسب را براي بيمار انجام مي‌دهند.

اين جراح دهان، فک و صورت همچنين درمورد درمان مفصل گيجگاهي - فکي گفت: جراحان دهان، فک و صورت مي‌توانند درمان مناسبي را انجام دهند که درواقع اين بيماري با اعصاب در ارتباط است و افرادي که شغل پراسترس دارند بيشتر مبتلا به آن مي‌شوند.

رئيس هفدهمين کنگره جراحان دهان، فک و صورت با اشاره به اينکه اکنون بيش از 400 جراح دهان، فک و صورت در کشور فعاليت مي‌کنند خاطرنشان کرد: امسال در کنار کنگره،جشن پنجاه سالگي جراحي دهان، فک و صورت نيز انجام مي‌گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته