جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/11/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6049

 لاريجاني تأکيد کرد؛
 استفاده از ظرفيت تحريم‌ها به نفع استقلال اقتصادي کشور 

 رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: از ظرفيت تحريم‌ها به نفع استقلال اقتصادي کشور بهره ببريم، چرا که آمريکا مي‌خواهد با ايجاد فضاي اقتصادي پرفشار مانع توسعه و آباداني ايران شود.به گزارش مهر، علي لاريجاني در جلسه شوراي اداري استان قم که به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب با حضور استاندار و مديران قم در تالار معصوميه قم برگزار شد، اظهار داشت: بايد بررسي و روشن شود که راهبرد آمريکا در اين ايام چيست و در قبال آن راهبرد ايران چيست تا در مسير درست گام برداريم.

آمريکاو ايجاد فشار اقتصادي بر ايران

وي افزود: از ابتداي پيروزي انقلاب ماجراجويي آمريکا وجود داشته امادر مقطع کنوني در برخي مؤلفه‌ها تغييراتي وجود داشته مانند خروج از توافق هسته‌اي؛ آمريکا مي‌خواهد با ايجاد فضاي اقتصادي پرفشار جلوي توسعه و آباداني ايران را بگيرد چون آگاه است که ايران از نظر نيروي انساني و منابع انرژي توان بالايي دارد.رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه توافق هسته‌اي فشار اقتصادي را کاهش مي‌داد اما آن‌ها از اين توافق خروج کردند تا گردش مالي و سرمايه گذاري را از ايران بگيرند و مسير توسعه و آباداني را کند کنند، گفت: آمريکا با فضاسازي در صحنه بين المللي، ارتباطات سياسي ايران را کاهش داده و از نفوذ خودشان در بخش‌هاي مختلف کاري کردند تا ايران نتواند يارگيري مناسب داشته باشد.

وي بيان کرد: آمريکا با ايجاد مزاحمت‌هاي امنيتي براي ايران و انتقال تروريست‌ها به شرق در عمليات‌هايشان ناموفق بودند.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي اضافه کرد: آمريکا با ايجاد يأس و نا اميدي در داخل کشور عمليات رواني ايجاد کنند؛ موجب مناقشات داخلي شوند و توسعه را کند کنند چون روحيه منبسط امکان حرکت و توسعه را از ما مي‌گيرد .

کاهش فقر تکنولوژي در ايران مورد توجه باشد

وي عنوان کرد: زمان را کوتاه مي‌بينند و از مجموعه راهبردهايشان به نظر مي‌رسد که مي‌خواهند در زمان کوتاه به اهدافشان برسند.

لاريجاني ادامه داد: راهبرد ايران و نظام جمهوري اسلامي اين است که در زمينه تحريم‌هاي ايجاد شده، ضعف‌ها و نقايص مسائل اقتصادي را ببينيم .

وي تصريح کرد: در اکثر زنجيره‌هاي توليدي فقر تکنولوژي داريم و به خاطر شرايط بايد به سمت توليد داخلي برويم؛ به جاي حرف هاي شعارگونه، بايد فقرتکنولوژي را کاهش داد تا استقلال اقتصادي مان را به دست بياوريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته