جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/11/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6049

  رييس جمهور:
 ايران همواره به صلح و ثبات منطقه کمک کرده است 

 رييس‌ جمهوري همه ملت ايران را به حضور گسترده و پرشکوه در راهپيمايي 22 بهمن فرا خواند و گفت: حضور حماسي و باشکوه مردم در نيمروز 22 بهمن مي‌تواند پاسخي قاطع به همه توطئه‌هاي يکسال گذشته دشمنان باشد و اين نيمروز در حقيقت ساعت‌هاي قدر ملت ايران است.به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني در سخناني با تبريک فرا رسيدن چهلمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي، افزود: مردم بزرگ ايران صاحبان اصلي انقلاب اسلامي هستند و روز 22 بهمن روز ايران و همه ايرانيان است.

رييس جمهوري خاطرنشان کرد: در سال 57 و در روزهاي دهه فجر همه ملت ايران به استثناء خاندان منحوس سلطنت به صحنه آمدند و پيروزي انقلاب را با حضور، مشارکت و فداکاري خود خلق و طي 40 سال گذشته نيز به خوبي از آن حفاظت و صيانت کردند.

روحاني دهه فجر امسال را داراي دو ويژگي خاص عنوان کرد و گفت: اولين ويژگي اين است که 40 سال از پيروزي انقلاب سپري شده و وارد چهل و يکمين بهار پيروزي انقلاب مي‌شويم و دهه پنجم انقلاب اسلامي آغاز مي‌شود.

رييس جمهوري تصريح کرد: از طرف ديگر در اين ايام شاهد توطئه‌هاي جديد آمريکا و صهيونيست‌ها عليه ملت ايران هستيم و در طول يک سال گذشته دشمنان انقلاب اسلامي يعني آمريکايي ها و صهيونيست‌ها نهايت تلاش خود را بکار بردند تا مردم ايران را در اين ايام پريشان خاطر کرده و ملت ايران را نسبت به آينده مأيوس سازند.

ملت ايران از توطئه دشمنان با ايستادگي و وحدت عبور خواهد کرد

روحاني ادامه داد: ملت ايران برغم همه دشمني‌ها با حضور، مشارکت و فريادهاي خود در کنار انقلاب و ايران عزيز به دنيا نشان خواهند داد که نسبت به آينده کشور خود کاملاً‌ اميدوار هستند و هيچگونه يأس و نااميدي ندارند و از مشکلاتي که دشمنان طرح‌ريزي کردند، با ايثار، ايستادگي و وحدت به خوبي عبور خواهند کرد و سال‌هاي بهتري را نسبت به سال‌هاي گذشته خواهيم داشت.

در 40 سال گذشته عليرغم توطئه‌ها دشمنان، دستاوردهاي بزرگي داشته‌ايم

رييس جمهوري با بيان اينکه آمار و ارقام حاکي از آن است که پيشرفت‌ها و دستاوردهاي بزرگي در طول 40 سال گذشته داشته‌ايم، : در کنار اين دستاوردها از توطئه‌هاي بزرگي نيز عبور کرده‌ايم.

روحاني با تأکيد بر اينکه ايام دهه فجر و 22 بهمن بايد ايام وحدت، اتحاد، يکپارچگي، همنوايي باشد، اظهار داشت: در اين ايام، همه احزاب، گروه‌ها، اديان، اقوام و اقشار مختلف بايستي به صورت يکپارچه در کنار هم باشند و اگر هم اختلاف سليقه‌اي وجود دارد در اين ايام بايد آن را کنار گذاشته و به صحنه بيايند.

حضور گسترده در 22 بهمن؛ تضمين کننده امنيت، استقلال و آزادي مان

رييس جمهوري تصريح کرد: حضور گسترده در 22 بهمن تضمين ‌کننده امنيت، استقلال و آزادي‌مان است و بايد با حضور پرشکوه، دشمن را از ادامه توطئه‌هاي خود مأيوس کنيم.روحاني در ادامه سخنان خود با بيان اينکه دولت جديد آمريکا معمولاً با لحن ناصحيح و نادرست نسبت به ملت ايران سخن مي‌گويد، اظهارداشت: همه دنيا مي‌دانند مشکلاتي که در منطقه و جهان با آن مواجه هستيم، ناشي از مداخلات و حضور نابجاي آمريکا در منطقه است و ملت‌‌هاي منطقه به خوبي آگاه هستند که ايران همواره به صلح و ثبات در منطقه کمک کرده است.

ايران همواره به صلح و ثبات منطقه کمک کرده است

روحاني اضافه کرد: امروز بخش بزرگي از امنيت منطقه ناشي از حمايت قاطع کشورمان از ملت‌هاي منطقه در برابر تروريسم است.

رئيس جمهوري با بيان اينکه کسي نمي‌تواند اتهامات واهي عليه کشورمان مطرح کند، اظهار داشت: آمريکا همواره براي منطقه و جهان مشکل‌آفرين و در مقابل، ايران اسلامي راه‌حل بوده است و ما براي امنيت و ثبات در منطقه و در کشورهاي سوريه، عراق، افغانستان و پاکستان تلاش خواهيم کرد و قدرت و نيروي تأثيرگذار در مقابل ترويسم هستيم و در مقابل اقداماتي که آمريکايي‌ها انجام مي‌دهند ايجاد مزاحمت براي ملت‌هاي منطقه و ملت ايران و شرکت‌هاي مختلف است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته