جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/11/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6049

 معادلات انرژي 

 جزئيات نخستين عرضه ميعانات گازي در رينگ بين‎الملل بورس انرژي

بعد از عرضه نفت خام در بورس انرژي، اين بار بورس در 24 بهمن‌ماه ميزبان ميعانات گازي پارس جنوبي خواهد شد.

به گزارش ايسنا، وزارت نفت با هدف تنوع‌سازي روش‌هاي فروش و مشارکت بخش خصوصي در فروش تصميم به عرضه ميعانات گازي در اين رينگ گرفته است.

اين عرضه نخستين مرحله عرضه ميعانات گازي شرکت ملي نفت ايران در رينگ بين‌الملل بورس انرژي است. به گفته اميرحسين تبيانيان - نماينده شرکت ملي نفت ايران در بورس - در اين مرحله يک ميليون بشکه ميعانات گازي در محموله‌هاي 35 هزار بشکه‌اي عرضه خواهد شد.

وي با بيان اين‌که قيمت عرضه در اين مرحله بر اساس ميانگين 10 قيمت پاياني نفت خام دوبي محاسبه شده است، اظهار کرد: در اين مرحله قيمت به ازاي هر بشکه 61.04 دلار تعيين شده است.

به گفته تبيانيان و به نقل از شرکت ملي نفت، بارگيري محموله ميعانات گازي در عسلويه و يا از طريق انتقال کشتي به کشتي در پايانه خارک انجام خواهد شد؛ هم‌چنين محدوديتي در مقصد ارسالي محموله وجود ندارد.

رونمايي برنامه هندوستان پتروليوم براي خريد نفت ايران

وينود اس شينوي، مدير پالايشگاه‌هاي شرکت هندوستان پتروليوم اعلام کرد اين شرکت مي‌تواند 0.9 ميليون تن نفت ايران را در سال مالي 2018-2019 خريداري کند.

به گزارش مهر، ام کي سورانا، رئيس هيأت مديره شرکت هندوستان پتروليوم اعلام کرد اين شرکت 0.7 ميليون تن نفت ايران را در فاصله آوريل سال 2018 تا فوريه سال 2019 خريداري کرده است.

سورانا همچنين اظهار کرد: هندوستان پتروليوم حدود 4.5 ميليون تن نفت عراق را در سال 2019 همانند سال گذشته خريداري خواهد کرد.

بر اساس گزارش رويترز، رئيس هيأت مديره هندوستان پتروليوم اظهار کرد: اين شرکت ساخت پالايشگاه به ظرفيت 180 هزار بشکه در روز در غرب هند را تا اکتبر سال 2022 تکميل خواهد کرد.

قيمت نفت افزايش يافت

قيمت نفت در شرايطي که بازارهاي جهاني در انتظار سخنراني رئيس جمهوري آمريکا در پارلمان اين کشور هستند، افزايش يافت.

به گزارش شانا به نقل ازخبرگزاري رويترز از سيدني، قيمت نفت خام برنت در ساعت پنج و 23 دقيقه چهارشنبه، 17 بهمن‌ماه با هفت سنت افزايش به 62 دلار و پنج سنت براي هر بشکه رسيد و قيمت شاخص دبليو‌تي‌آي آمريکا با هشت سنت افزايش به 53 دلار و 74 سنت به ازاي هر بشکه رسيد.نگراني‌ها درباره اقتصاد جهاني در روزهاي اخير سبب شده است با وجود نشانه‌هاي محدود شدن عرضه، قيمت نفت محدود بماند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته