جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/11/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6049

 خبر 

 دبيرکل مجمع خيرين سلامت کشور:

براي بعضي از معالجات ضرورت ندارد بيماران راهي پايتخت شوند

حسين علي شهرياري، دبيرکل مجمع خيرين سلامت کشور گفت: خيرين سلامت در سال 96 بيش از هزارميليارد تومان کمک کردند اما اميدواريم اين رقم افزايش يابد.وي افزود: همچنين در 10 سال گذشته بيش از 6 هزار ميليارد تومان کمک خيرين را در حوزه سلامت داشته ايم.

به گزارش آفرينش ، حسين علي شهرياري گفت: البته با توجه به شرايط کنوني ميزان کمک هاي خيرين کاهش پيدا کرده است.

وي با اشاره به کشت حلزون ادامه داد: خيرين سلامت در زمينه کاشت حلزون نيز مشارکت فعال دارند و سالي حدود هزار کشت حلزون داريم و در مجلس نيز براي آن بودجه در نظر گرفته ايم.

شهرياري گفت: بيشترين نتيجه گيري افراد ناشنوا با استفاده از حلزون شنوايي تا 5 سال اول زندگي است اما مواردي تا 20 ساله هم داشتيم که نتيجه داده است. در همين زمينه در خيلي از استان ها مرکز داريم و اميدواريم در استان سيستان و بلوچستان نيز کاشت حلزون را راه بيندازيم. اينها بايد گفتار درماني شوند و همگي آنها نمي توانند براي پروسه درمان به تهران بيايند.

وي اضافه کرد: براي بعضي از معالجات ضرورت ندارد بيماران راهي پايتخت شوند. رسانه ها بايد در اين باره فرهنگ سازي کنند. مثلا آنژيوي قلب در همه جا خدماتش به يک کيفيت است و نياز نيست مردم حتما به تهران بيايند. بهتر است بيماران با نظر پزشک در استان خودشان درمان شوند و اگر نياز بود راهي بيمارستان هاي مجهزتر شوند تا دچار مشکل نشوند.

شهرياري گفت: 56 مرکز مجمع خيرين سلامت در استان ها داريم که با دانشگاه ها و دانشکده هاي علوم پزشکي نيز همکاري دارند. به همين دليل هر کسي که قصد دارد در حوزه سلامت کار خير انجام بدهد بهتر است با دانشگاه ها هماهنگ باشد تا به نسبت ضرورت منطقه اقدام شود.

شهرياري ادامه داد: خيرين کارهاي ساخت و ساز را خودشان انجام مي دهند و ما آنها را هدايت مي کنيم. منابع محدود است و خيرين بيشتر خودشان کار ساخت و ساز را انجام مي دهند.شهرياري ادامه داد: بيش از 300 شعبه شوراي مشارکت خيرين در استان ها داريم که با آنها هماهنگ هستيم.

وي افزود: خيرين دوست دارند جايي را بسازند که به نامشان باشد اما ما سعي داريم آنها را به انجام کارهاي پژوهشي در دانشگاه ها سوق بدهيم و يک کرسي پژوهشي به نام آن خير ثبت کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته