جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/11/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6049

 مديرکل زندان‌هاي استان همدان:
 براي کاهش جمعيت زندانيان تلاش مي‌کنيم 

 
همدان-شهناز محمدي

مديرکل زندان‌هاي استان همدان با بيان اينکه از حاشيه در کار به دور هستم گفت: کاهش جمعيت کيفري در ندامتگاه‌هاي همدان را با کار جهادي محقق مي‌کنيم.

پژمان پروين در آئين تکريم و معارفه مديرکل زندان‎هاي استان همدان که با حضور مسئولان استان در محل اين اداره کل برگزار شد اظهار داشت:بيشترين دستاورد در همدان همدلي و وفاق بوده که راه مديرکل قبل را ادامه خواهم داد و اميدوارم آقاي محمد ياري در سمت مديريت زندان‌هاي استان آذربايجان غربي موفق باشند.

پروين با بيان اينکه بيشتر جمعيت زندانيان همدان در حوزه مواد مخدر هستند گفت: در راستاي کاهش جمعيت کيفري تلاش مي‌کنيم و اين امر با مديريت جهادي، همکاري و همياري محقق مي‌شود. هيچ حاشيه‌اي را در کار ايجاد نمي‌کنيم و با قدرت در اين بخش فعاليت خواهم کرد.

جمعيت کيفري زندانيان مهريه و مالي امسال 23 درصد کاهش يافت

معاون قضايي سازمان زندان‌هاي کشور گفت: جمعيت کيفري زندانيان مهريه و مالي امسال 23 درصد کاهش يافت.

سيروس شيخ پور در آئين تکريم و معارفه مديرکل زندان‎هاي استان همدان که با حضور مسئولان استان در محل اين اداره کل برگزار شد اظهار داشت: بحث زندان از قرن 18 به بعد همه متفکران را به خود جلب کرد.

شيخ پور با بيان اينکه اقدامات خوبي در سازمان زندانهاي کشور انجام شده است افزود: موضوع خود اظهاري زندانيان به صورت داوطلبانه مطرح شده و توسعه سلامت سبب شده تا از ورود مشکلاتي که زندانيان از نظر سلامت دارند به درون جامعه پيشگيري شود.

معاون قضايي سازمان زندان‌هاي کشور عنوان کرد: موضوع ايدز و هپاتيت در بين زندانيان مطرح است که دنبال کردن سلامت زندانيان باعث شد تا اين افراد خود داوطلبانه مراجعه کنند و به جامعه برگردند.

وي اعلام کرد: بحث کاهش جمعيت کيفري در ظرفيت‌هاي سازمان فقهي، اجتماعي، مديريتي و غيره مطرح است که جايگزين‌هاي حبس را در دادسراها و محاکم قضايي خواستاريم.

بيشتر جمعيت زندانيان همدان در حوزه مواد مخدر هستند

شيخ پور اظهار داشت: زنداني بايد جاي افراد جاني، مفسدان و افرادي باشد که حضور آنها در زندان باعث امنيت مردم باشد ولي تعداد بسياري هستند که در جامعه حضور آنها خطري براي مردم ندارد، بيشتر جمعيت زندانيان همدان در حوزه مواد مخدر هستند که به آنها نيز مي‌توان کمک کرد تا افراد مصرف کننده در زندان قرار نگيرند.

وي با بيان اينکه با ازدياد جمعيت زندان مسائل امنيتي در اولويت قرار مي‌گيرد و به سختي مي توان به مسائل فرهنگي پرداخت گفت: يکي از شرايطي که مي‌توان به تربيت زندانيان کمک کرد موضوع کاهش جمعيت زندانيان است که بايد در اين راستا تلاش کنيم.

شيخ پوربا اشاره به اينکه کاهش 27 درصدي زندانيان را در بحث مهريه و مالي در مهرماه داشتيم افزود: در مهرماه امسال 3849 نفر زنداني شدند که اين آمار در دي ماه امسال به 2700 نفر رسيد که 23 درصد کاهش جمعيت کيفري در اين زمينه را داشتيم.

معاون قضايي سازمان زندان‌هاي کشور با اشاره به آمار متهمين مواد مخدر گفت: بيشتر جمعيت زندانيان همدان در حوزه مواد مخدر ومواد اول هستند که بايد در اين حوزه توجه بيشتري شود البته برخي در اين حوزه گمراه شده و به دليل مسائل فقر و بيکاري گرفتار شدند و در دام حبس و غيره افتادند که بايد به آنها کمک کرد.

حدود 230 هزار زنداني در زندان‌هاي کشور حضور دارند

وي با بيان اينکه حدود 220 الي 230 هزار نفر جمعيت به عنوان زنداني در کشور حضور دارند گفت:بنا داريم اين افراد را بازاجتماعي و بازسازي شخصيتي کنيم چرا که اين افراد همانند عضوي از بدن هستند که دچار بيماري و يا مشکل مقطعي شدند.

رئيس کل دادگستري استان همدان بيان کرد: بنا نداريم عقده گشايي کرده و با اين افراد با قهر و غضب رفتار کنيم بلکه در اين مدت که آنها در زندان هستند مسئوليت داريم تا آنها را باز اجتماعي کنيم و مسئولان زندان بايد هميشه رصد کنند که امور فرهنگي و ديني چقدر در وجود اين افراد موثر بوده و چند درصد بعد از آزادي مجدد به زندان بازگشته‌اند.

رئيس کل دادگستري استان همدان اظهار داشت: حدود 50 الي 60 درصد و يا در برخي استانها 70 درصد زندانيان براي نخستين بار زندان را تجربه مي کنند و بازگشت ندارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته