جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/11/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6049

 مدير کل پست يزد:
 افزايش سرانه مرسولات پستي در يزد 

 يزد-خيرخواه

مدير کل پست استان يزد با اشاره به افزايش سرانه مرسوله پستي استان طي سال‌هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي به 11.7 مرسوله، اظهار كرد: پست استان يزد تنها در 10 ماهه نخست امسال نزديك به پنج ميليون مرسوله پستي را در استان توزيع كرده است.

«علي‌محمد رحماني‌پور» بمناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به تاريخچه‌ي فعاليت‌هاي پست پس از پيروزي انقلاب، اظهار كرد: اداره كل پست استان يزد كه تا پيش از انقلاب داراي 51 واحد پستي بود، اكنون از 180 واحد پستي شامل 72 واحد شهري و 108 واحد روستايي برخوردار است و به دنبال اقدامات صورت گرفته شاهد افزايش سرانه مرسولات پستي استان از 7.9 به 11.7 مرسوله طي اين چهار دهه هستيم.

وي تعداد سرويس‌هاي پستي استان كه تا پيش از پيروزي انقلاب اسلامي در استان تنها چهار مورد بوده را در حال حاضر بيش از 30 نوع ذكر كرد و گفت: تنها در 10 ماهه نخست امسال 4 ميليون و 900 هزار مرسوله در سطح شهرها و روستاهاي استان از سوي موزعين اين اداره كه 105 نفر هستند، توزيع شده و علاوه بر اين قريب 45 هزار مرسوله خريد اينترنتي نيز به مقتاضيان تحويل داده شده است.

به گفته رحماني‌پور، ايجاد 45 واحد پستي جديد، واگذاري صندوق شخصي به بيش از 2686 نفر در واحدهاي پستي استان، نصب 296 صندوق پستي در معابر شهري و روستايي، برقراري تعداد 42 خطوط مبادله حمل و نقل و مبادله مرسولات دورن استاني با بخش خصوصي و برقراري سه خط مبادله برون استاني با استان‌هاي اصفهان، كرمان و تهران و واگذاري بخش قبول مرسولات پستي به بخش خصوصي با ايجاد 53 دفتر خدمات ارتباطي، 89 دفتر آي.سي.تي روستايي و تعداد 19 نمايندگي پستي روستايي در جهت سهولت دسترسي مردم به خدمات پستي از ديگر اقدامات صورت گرفته پس از پيروزي انقلاب اسلامي در استان بوده است.

هوشمندسازي خدمات پستي

اين مسئول با اشاره به هوشمندسازي خدمات پستي در راستاي تسهيل ارائه خدمات به مشتريان پست، در همين راستا از ايجاد سامانه‌هاي پستي و نيز تجهيز تمامي نامه‌رسانان به دستگاه هوشمند نامه‌رساني، خبر داد.

وي از ديگر اين اقدامات به اجراي طرح ملي اقتصاد مقاومتي GNAF (پايگاه نشاني ژئو كد شده) اشاره و تصريح كرد: اين طرح در راستاي تبعيت الگوي استاندارد آدرس‌نويسي براي استفاده تمام دستگاه‌ها به ويژه دستگا‌هاي خدمات‌رسان عملياتي شده كه از الزامات آن نامگذاري تمام معابر، استفاده كليه‌ مكان‌ها از پلاك شهرداري و مرزبندي محلات است و خوشبختانه در استان پيشرفت خوبي را در اين طرح شاهد هستيم.

رحماني‌پور از راه‌اندازي سرويس توزيع مرسولات در همان روز خبر داد و گفت: در اين سرويس كه براي ارسال مرسوله به شهرهاي تهران، اصفهان، شيراز، كرمان و شهركرد تدارك ديده شده، در صورت تحويل مرسوله به واحدهاي پستي تا قبل از ساعت 12، در همان روز به مقصد در اين شهرهاتحويل داده خواهد شد.

وي به دسترسي مناسب مردم به‌ويژه روستايان به خدمات پستي علي‌رغم پراكندگي زياد روستاها و غيراقتصادي بودن ارائه سرويس از طريق ايجاد 19 نمايندگي پستي و 89 دفتر ‌ ICT روستايي اشاره كرد و گفت: به همين دليل نيز تاكنون بيش از 150 نوع قرارداد با دستگاه‌هاي مختلف اجرايي اعم از دولتي و غير دولتي جهت انجام خدمات نيابتي در راستاي تامين انتظارات و نيازهاي مشتريان منعقد شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته