جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/11/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6049

 خبــر 

 مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري کردستان:

سنجش سلامت و کيفيت آب شرب، يک نياز ضروري است

سنندج-مقصودي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري کردستان گفت: 15 واحد آزمايشگاه آب و هشت واحد آزمايشگاه فاضلاب و چهار واحد آزمايشگاه مشترک طي 40 ساله گذشته و در دوران انقلاب در استان تاسيس شده است.به نقل از روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب شهري استان کردستان، محمدحسين محمدي اظهارداشت:وجود آزمايشگاه در تصفيه خانه ‌هاي آب براي پايش و سنجش سلامت و کيفيت آب شرب يک نياز ضروري است و آب خامي که از سد به تصفيه ‌خانه منتقل مي‌شود بايد توسط آزمايشگاههاي به روز و مجهز پايش ‌شود که اين امر در استان کردستان انجام مي‌ گيرد.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان کردستان ادامه داد: در زمان تأسيس شرکت آبفا در سال 1371 تنها يک آزمايشگاه آب در استان وجود داشت که امروز و پس از گذشت 26 سال، اين تعداد به 15 واحد رسيده است.محمدي در ادامه سخنان خود يادآور شد: همچنين در سال 71 هيچ آزمايشگاه فاضلابي در سطح استان وجود نداشت که اين تعداد هم‌ اکنون به هشت واحد رسيده است.

وي در پايان سخنان خود بيان کرد: علاوه بر اين آزمايشگاه‌ ها، دستگاه‌هاي نظارتي مانند علوم پزشکي و بهداشت مرتبا آب شهرها را نمونه‌ گيري و پايش مي ‌کنند تا خروجي آب به شبکه توزيع، آبي کاملا مطلوب و باکيفيت ‌باشد.

شهردار تبريز:

همه بايد براي توسعه و پيشرفت شهرتبريز تلاش کنيم

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت: شهرداري تبريز براي گسترش فرهنگ شهروندي آمادگي کامل براي همکاري با برنامه هاي سمن‏هاي محيط زيستي را دارد.ايرج شهين باهر گفت: امروز با همراهي مردم و مسئولان در سطح شهر نه معتاد متجاهر داريم نه گدا و اين اتفاقي است که نه تنها در ايران بلکه در ميان شهرهاي توسعه يافته جهان بي نظير است.

او با اشاره به اينکه فرهنگ سازي در خصوص مشارکت مردمي نيازمند هدايت و برنامه ريزي است، اظهار داشت: همه بايد در کنار يکديگر تلاش کنيم تا براي اولين بار مشارکت مردم در مديريت شهري نهادينه شود.شهردار تبريز با تاکيد بر اينکه بدون همراهي و حضور مردم به تمام اهداف پروژه‏ها و طرح‏ها نخواهيم رسيد، گفت: بايد از صحبتها و انتقادهايي که همه از آن مطلع هستيم فاصله گرفته و وارد فضاي عملياتي شويم و براي حل مشکلات برنامه ارائه دهيم.

شهين باهر با اعلام آمادگي براي مشارکت در طرح هاي سمن هاي زيست محيطي، خاطرنشان کرد: بر اساس درخواست اعضاي شوراي هماهنگي، شهرداري تبريز تلاش دارد يک دفتر در اختيار سمن ها قرار داده تا بتوانند با هماهنگي بيشتر برنامه ريزي‎هاي لازم را در آن محل انجام دهند.

بازديد مدير کل راه و شهرسازي از نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب اسلامي

ساري-رقيه سامع

همزمان با برگزاري نمايشگاه دستاوردهاي چهل ساله انقلاب اسلامي در استان مدير کل راه و شهرسازي استان از اين نمايشگاه بازديد نمودند.

مهندس سيد محمد نظري ضمن بازديد از نمايشگاه عنوان کرد : در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي اقدامات و تلاشهاي گسترده‎اي در حوزه‎هاي مختلف عمراني انجام گرفته است وي در ادامه گفت : از زحمات تمامي کساني که در برپايي اين نمايشگاه زحمت کشيدند تشکر و قدرداني مي‎نمايم.

مدير کل راه و شهرسازي استان يادآور شد : قرار گرفتن در آستانه چهلمين سال پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي فرصت مغتنمي است تا شکوه تلاش و خدمت چهار دهه اين انقلاب در حوزه‎هاي مختلف در معرض ديد هم استاني‎هاي عزيز قرار گيرد.

در چهار دهه پس از پيروزي انقلاب اسلامي بسياري از استعدادهاي نهفته بخش حمل و نقل مجال بروز پيدا نموده و فعاليتهاي بيشماري در بخش حمل و نقل جاده‎اي در استان بويژه در دولت يازدهم امكانات گسترده‎اي را براي توسعه ساير بخشها در استان بوجود آورده است.

در غرفه راه و شهرسازي فعاليتها و اقدامات انجام شده اداره کل در 40 سال انقلاب اسلامي و معرفي پروژه‎هاي شاخص در حوزه‎هاي معاونت بازآفريني شهري و مسکن – حوزه ساخت و توسعه راهها – راه‎هاي روستايي و ساختمانهاي دولتي ، شهرسازي و معماري و املاک و حقوقي به نمايش گذاشته شده است.

گفتني است :اين نمايشگاه با هدف به نمايش گذاشتن دستاوردها و فعاليتهاي دستگاه‎هاي اجرايي و خدمات‎رساني در مجتمع فرهنگي هنري ارشاد برگزار شده و تا 21 بهمن‎ماه از ساعت 8 الي 7 بعدازظهر آماده بازديد همشهريان عزيز مي‎باشد.

افتتاح نمايشگاه فرهنگي و صنايع دستي در رباط كريم

رباط کريم-اصغري

نمايشگاه فرهنگي و صنايع دستي شهرستان رباط کريم با حضور بيش از يکصد هنرمندد کاروانسراي حاج کمال افتتاح شد.

به گزارش خبرنگارما، در سومين روز از ايام ا... چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي نمايشگاه فرهنگي و صنايع دستي شهرستان رباط کريم با حضور سيد مهدي ساداتي فرماندار رباط کريم ، حجت الاسلام والمسلمين ترابي امام جمعه و جمعي از مسئولين در کاروانسراي حاج کمال افتتاح شد.فرماندار شهرستان رباط کريم بيان داشت: احياي و ترويج هنر اصيل خوشنويسي و همچنين صنايع دستي علاوه در حوزه اقتصادي ميتواند احياگر فرهنگ ديرينه شهرستان رباط کريم باشد.

در اين نمايشگاه ، هنرمندان صنايع دستي در حوزه‎هاي گليم بافي، جوش شيشه، چرم دوزي و... همچنين بيش از 15 استاد خوشنويسي ممتاز ايران با ارائه بيش از 30 تابلو هنر خود را به نمايش گذاشتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته