جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/11/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6049

 خبـــرنامه 

 بندهاي جديد در قرارداد سرمربي آينده تيم ملي

تجربه 8 سال با کارلوس کي روش درس هاي بزرگي به فوتبال ايران و البته فدراسيون داد. فدراسيون فوتبال در برخي از جاها متوجه مي شد که رفتار کارلوس کي روش اشتباه است اما براي برخورد راهکار قانوني نداشت.

مهدي تاج به تازگي گفته است که هيچ قانوني براي جريمه کارلوس کي روش در قرارداد او پيش بيني نکرده بوديم! اما حالا قرار است در قرارداد سرمربي جديد تيم ملي که قطعا خارجي خواهد بود بندهايي قرار داده شود که در قرارداد کارلوس کي روش وجود نداشته است.

محدوديت در جذب دستيار خارجي و بهره گيري بيشتر از مربيان داخلي، نظارت بر عملکرد تيم هاي پايه و يا انتخاب يکي از دستياران براي نظارت بر عملکرد تيم هاي پايه، حضور در بازي هاي ليگ برتر و تماشاي بازي هاي داخلي، برگزاري نشست هاي هم انديشي با مربيان داخلي براي بهره گيري از راهکارهاي آنها و... از جمله موارد است که فدراسيون فوتبال قصد دارد در مذاکره و در نهايت عقد قرارداد با مربي جديد تيم ملي روي آن تاکيد کند. همچنين قرار است در خصوص مصاحبه هاي مربي تيم ملي مواردي براي او تبيين شود که يکي از آنها عدم بدگويي از فدراسيون فوتبال و باشگاه ها و مربيان داخلي در گفت و گو با رسانه هاي خارجي است؛ کاري که کارلوس کي روش در جام ملت ها انجام داد و به برانکو و تيم پرسپوليس حمله کرد.

گفتني است وزارت ورزش و جوانان که مورد حملات کارلوس کي روش قرار داشت روي اين مسئله حساس شده است و با توجه به کمک هاي مالي کلاني که به تيم ملي مي کند قرارداد مربي جديد تيم ملي را مورد ارزيابي قرار مي دهد و در صورت تدوين اين بندها از سوي فدراسيون فوتبال آن را تاييد خواهد کرد.

در گذشته عباس ترابيان مامور مذاکره و در نهايت عقد قرارداد با کارلوس کي روش بوده است اما در حال حاضر مدير جديدي براي عقد قرارداد با جانشين کارلوس کي روش مشخص نشده است.

ادعاي سايت انگليسي

محمدي در نزديکي سلتيک

بحث حضور ميلاد محمدي مدافع تيم ملي فوتبال در تيم فوتبال سلتيک بعد از پايان قراردادش با احمد گروژني مدتي است که مطرح شده است. سايت HITC انگلستان در جديدترين مطلب خود پيرامون ميلاد محمدي نوشته است: مدافع تيم ملي فوتبال ايران تابستان آينده قراردادش با تيم احمد گروژني روسيه به اتمام مي‌رسد و بحث حضور اين بازيکن در تيم فوتبال سلتيک مطرح شده است.

البته سلتيکي‌ها ژرمي تونيان مدافع سابق تيم هوفنهايم را فعلا تا پايان فصل جذب کرده اند اما اين انتقال به صورت قرضي صورت گرفته است. سران باشگاه سلتيک با توجه به اينکه مشخص نيست اين مدافع آلماني تا پايان فصل در اين تيم اسکاتلندي باقي بماند قصد دارد ميلاد محمدي را جذب کنند. راجرز سرمربي کنوني سلتيک و سابق ليورپول به دنبال گزينه جديد در پست دفاع است و به همين علت خواستار حضور محمدي در اين تيم شده است. اين رسانه در پايان نوشته است بايد ديد که آيا ميلاد محمدي در پايان قراردادش با تيم روسيه اي به ليگ اسکاتلند خواهد رفت يا خير؟

استقلال جديد مقابل پيکان؛

آماده سبقت

جدال با پيکان اولين نمايش رسمي استقلال در زمستان تلقي مي‌شود؛ جدالي در چارچوب هفته شانزدهم ليگ برتر. نبرد با تيمي که فصل را با مجيد جلالي استارت زد، ولي حالا حسين فرکي را بالاي سر خودش مي‌بيند. استقلالي که امروز مي‌بينيم قطعاً با چهره‌اي که در دور رفت مي‌ديديم تفاوت ويژه‌اي کرده است. حالا ديگر خبري از الحاجي گرو و مارکوس نيوماير نيست، ولي به جاي آن‌ها گونسالوس، پاتوسي و منشا پيراهن آبي را بر تن مي‌کنند. قسمتي از تحولات استقلال مربوط به کل نيم‌فصل خواهد بود و بخشي از آن هم صرفاً محدود به اين بازي مي‌شود.

*قفسي بدون تغيير

درون دروازه استقلال تغييري نکرده است و همچنان مهدي رحمتي و حسين حسيني دروازه‌بانان اين تيم محسوب مي‌شوند البته مهدي نوراللهي هم هست؛ گلري جوان که به تيم اميد نيز دعوت مي‌شود. در نگاه کلي، رحمتي گلر اول استقلال براي نيم‌فصل دوم تلقي مي‌شود. سنگرباني که در دور رفت دوران افت کمي داشت.

*همان مدافعان هميشگي

استقلال در دور رفت بابت عناصر تدافعي خودش مشکلات کمتري داشت و دردسر اصلي‌اش، گل نزدن بود بنابراين کاملاً بديهي بود که وينفرد شفر در ايام نقل و انتقالات نيم‌فصل، سهميه و سرمايه‌اش را با جذب مدافعان هدر ندهد. همان مردان خط دفاعي نيم‌فصل اول، در دور برگشت هم وظيفه کمک به دروازه‌بانان تيم را بر عهده دارند.

*تحولات فراوان

خط مياني استقلال هم در بازي امروز و هم در کل دور برگشت دستخوش تغييرات فراوان است. شفر فردا علي کريمي، اللهيار صيادمنش و همام طارق را در اختيار ندارد؛ البته کريمي و طارق مصدوم هستند و هر گاه خوب شوند، مجال حضور در ميدان را پيدا مي‌کنند، ولي صيادمنش مشکلي براي همراهي تيم نداشته و صرفاً به دليل محروميت، از حضور در جدال مقابل پيکان محروم است. در رابطه با خط هافبک استقلال سوژه‌هاي ديگري هم مطرح است. پاتوسي جذب شده و داريوش شجاعيان نيز با پايان دوران مصدوميت خودش دوباره مي‌تواند بازي کند. بعيد است که پاتوسي بازي کند، ولي شجاعيان احتمالاً به عنوان مهره اصلي يا ذخيره بازگشت خودش به ميادين را اعلام خواهد کرد.

*فوروارد‌هاي جديد

گونسالوس و منشا خريد‌هاي جديد استقلال براي خط حمله تلقي مي‌شوند؛ بازيکناني که در نگاه اول هيچ‌کدام شانس زيادي براي قرار گرفتن در ترکيب ثابت را ندارند. البته شايد به گونسالوس دقايقي بازي برسد. روح‌ا... باقري نيز از کمند مصدوميت خلاص شده و شانس بازي کردن مقابل پيکان را دارد. به اين نفرات بايد معراج پورتقي و زکريا مرادي را نيز اضافه کرد که از تيم اميد به جمع بزرگسالان آبي اضافه شده‌اند و کم‌کم مجال بازي پيدا مي‌کنند.

5 بازي و 4 مساوي

سپاهان افت کرده؟

تساوي سپاهان مقابل صنعت نفت آبادان گواهي مشخص براي افت اين تيم است.

اين تساوي اگر چه در ابتداي نيم‌فصل دوم به دست آمده و مي‌تواند با تعطيلي طولاني مدت ليگ توجيه شود اما روند نزولي سپاهان را ادامه داد. حالا سپاهان در 5 بازي آخر خود فقط يک پيروزي به دست آورده و 4 بار با تساوي يک - يک مقابل حريفانش متوقف شده است. سوال اين است که اين روند ادامه خواهد داشت يا اين که در هفته‌هاي آينده و با برگزاري چند هفته از ليگ برتر، سپاهان به روزهاي خوبش بازخواهد گشت؟


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته