جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/11/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6049

 عمران و آباداني در برق منطقه اي گيلان با وجود مهندس بلبل‌ آبادي دوران شكوفايي خود را طي مي‌كند 

 در اولين روز دهه مبارک فجر به مناسبت آغاز چهلمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي طي مراسم با شکوهي افتتاح و بهره برداري پست 20/63 كيلوولت ميرزا كوچك رشت با هدف تأمين برق مطمئن و پايدار شهرك صنعتي سپيدرود رشت و اطراف آن و افزايش ضريب اطمينان شبكه در شرايط در دهه مبارك فجر با اعتبار بالغ بر 250 ميليارد ريال توسط دكتر سالاري استاندار گيلان مورد بهره‌برداري قرار گرفت. قابل ذكر است كه اين پروژه تاريخ شروع قرارداد آن اسفندماه سال 1395 بود با ظرفيت 40×2 مگاولت آمپر، داراي دو فيوز خط 63 كيلوولت، دو فيوز ترانس 63 كيلوولت، دو فيوز ورودي خازني بود. و همچنين سيستم ست از نوع سيستم AIS مي‌باشد كه داراي اهميت، ضرورت و نقش محوري مي‌باشد.

مهندس بلبل آبادي مدير عامل برق منطقه‌اي گيلان گفت از آغاز عمليات اجرايي نيروگاه مولد مقياس كوچك 25 مگاواتي مسكن مهر رشت كه با سرمايه‌گذاري بخش خصوصي و با استفاده از تسهيلات صندوق توسعه ملّي و با عامليت صندوق تعاون در محدوده‌ي مسكن مهر رشت احداث و راه‌اندازي مي‌شود.

مهندس بلبل‌آبادي در ادامه افزود سرمايه‌گذار پروژه نيروگاه 25 مگاواتي مسكن مهر رشت شركت غدير انرژي كاسپين است كه در راستاي اجرايي شدن طرح تاكنون اقداماتي از قبيل انعقاد قرارداد خريد تضميني برق، تهيه زمين به مساحت 5 هزار مترمربع مراحل اوليه طراحي ساختماني پروژه جهت اخذ پروانه ساختماني از شهرداري و طي مذاكرات اوليه را در خصوص پيش‌پرداخت جهت عقد قرارداد احداث ايستگاه گاز به شركت گاز استان و مذاكرات اوليه با شركت سازنده ژنراتور‌هاي مورد نياز نيروگاه انجام شده است و همچنين بايد اشاره كنيم كه هزينه اجراي اين پروژه نيروگاهي 25 مگاوات بالغ بر 80 ميليارد تومان مي‌باشد كه اين نيروگاه داراي دو دستگاه ژنراتور 5/12 مگاوات مدل MAN از سازنده شركت آلماني MAN است ساير تجهيزات نيروگاه اعم از تابلوهاي 20 كيلوولت، تابلوهاي كنترل و حفاظت، سيستم مونيتورنيك، كابل‌هاي MV81W ترانس و غيره از سازندگان داخل قابل تأمين مي‌باشد.

مدير عامل برق منطقه‌اي گيلان همچنان افزود اين نيروگاه با اتصال به پاسبار 20 كيلوولت پست 20/63 كيلوولت مسكن مهر رشت علاوه بر تأمين برق منطقه و حتي موجب تقويت شبكه برق شهرستان رشت نيز خواهد بود.همچنين جهت تأمين سيستم گرمايشي مورد نياز واحدهاي مسكوني و تجاري و فراهم نمودن تسهيلات لازم امكان‌پذير خواهد بود.

مهندس عظيم بلبل‌آبادي همچنين از افتتاح و بهره‌برداري و افزايش ظرفيت ترانسفور‌ماتورهاي پست 20/63 كيلوولت رشت در ايام دهه فجر اشاره داشت و گفت به‌منظور افزايش پايداري فوق توزيع و جلوگيري از قطع برق مشتركين با مبلغ بيش از 110 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيده است. در ادامه مراسم مدر عامل برق منطقه‌اي گيلان در خصوص صنعت برق گفت استان گيلان از ديرباز دروازه ورود به اروپا بوده است و به همين دليل خيلي زود با صنعت برق آشنايي پيدا كرد. فعاليت‌‌هاي صنعت برق در استان گيلان از سال 1382 هـ.ش و با اخذ اختيارات انحصاري احداث چراغ برق به مدت پنجاه سال توسط محمدحسين رئيسي معروف به پاقراف از مظفرالدين شاه قاجار شروع و پس از مدت كوتاهي به حاج ميرزا محمد عليخان مُعيتي ملقب به معين‌السلطنه گيلاني واگذار گرديد و ايشان نيز در سال 1382 هـ . ش اولين كارخانه چراغ برق رشت را در خيابان چراغ برق 17شهريور كنوني به قدرت 2000 اسب بخار تأسيس كرد كه امور فني آن را كارشناسان آلماني به عهده داشتند اين شركت با فراز نشيبي كه داشت در سال 1326 هـ.ش با مجموعه 250 كيلوولت قدرت و 1100 مشترك تحويل شركت سهامي خصوصي برق رشت گرديد كه تا سال 1342 ادامه داشت و پس از ملي شدن صنعت برق آب و برق و تأسيس شركت برق منطقه‌اي گيلان كليه تأسيسات تحويل شركت برق منطقه‌اي گيلان شد و در زمان به اوج شكوفايي خود رسيده است.

شايان ذكر است كه در پايان مراسم دكتر سالاري استاندار گيلان با تقدير و تشكر از عملكرد مطلوب مهندس عظيم بلبل‌آبادي مدير عامل برق منطقه‌اي گفت پست 20/63 كيلوولت ميرزا كوچك رشت يكي از پروژه‌هاي اساسي است كه با افتتاح آن علاوه بر تقويت و تأمين برق شهرك صنعتي سپيدرود رونق اقتصادي را به همراه دارد چون بسياري از اين واحدهاي صنعتي با كمبود برق مواجه بودند كه الحمدالله با تقويت و توسعه شبكه برق فضاي كسب و كار مناسبي خواهيم داشت و همچنان بر حمايت مديران مسئول در تقويت بخش خصوصي تأكيد داشت و گفت اگر حمايت‌هاي مديران مسئول نباشد چرخ توليد هم نمي‌چرخد.

دكتر سالاري در پايان از افتتاح يك هزار و 280 پروژه با اعتباري بيش از يك هزار 855 ميليارد ريال در ايام دهه فجر خبر داد و گفت الحمدالله نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 5/1 برابري برخوردار است.

مهندس عظيم بلبل‌آبادي مدير عامل برق منطقه‌اي گيلان كه در دوران خدمت خود با پيگيري‌هاي مداوم توانست فرهنگ‌سازي در بهينه‌سازي مصرف انرژي را الگوي خود قرار دهد و همچنين اين فرهنگ را در سطح ادارات بنحو شايسته‌اي ترويج دهد و از همه مهمتر در مشاركت بخش خصوصي نمرات عالي را كسب كند.

مهندس بلبل‌آبادي هيچ گاه در دفتر خود به انتظار بودجه ننشسته‌ است به جاي اينكه كار به دنبال او باشد مهندس بلبل‌آبادي اين مدير متعهد و متخصص هميشه به دنبال كار مي‌رود. او همچنان تأكيد فراوان بر خدمت بي‌منت دارد. البته بايد عنوان كرد و گفت:‌ تاريخ همانطوري كه بي‌وفائي‌ها و ناجوانمردي‌ ها را ثبت مي‌كند همانطور هم نمونه‌هايي بسياري از مردانگي و وفاداري و نيك‌انديشي بزرگان عالم را به يادگار خواهد گذاشت اي كاش همه مديران مسئول در زمان مديريت خود نظير مهندس بلبل‌آبادي اثرگذار خوبي باشند و براي رفاء مردم عزيز گامي بزرگ بردارند تا اينكه نسل‌هاي آينده از آنان به نيكي ياد كنند.
انشاءا...

رشت – سيد اكبر خوشحال


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته