جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6051

 معادلات انرژي 

 توضيح نماينده مجلس درباره قيمت بنزين در سال آينده

عضو کميسيون برنامه و بودجه برخي اظهارنظرها در مورد سهميه بندي و افزايش قيمت بنزين را تکذيب کرد.به گزارش ميزان، شهباز حسن پور بيگلري با تقدير از حضور باشکوه مردم در راهپيمايي 22 بهمن ماه در واکنش به برخي اظهارنظرها در مورد افزايش قيمت و سهميه بندي بنزين، گفت: مجلس هيچ تصميمي در مورد افزايش قيمت و سهميه بندي بنزين نگرفته است.

عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي افزود: بنابراين برخي اظهارنظرها در اين رابطه مورد تاييد نبوده و آنچه گفته شده نظر شخصي افراد بوده است.

نماينده مردم سيرجان در مجلس شوراي اسلامي هر گونه تصميم گيري در مورد افزايش قيمت و سهميه بندي بنزين را منوط به مصوبه مجلس دانست.

در پي تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران و ونزوئلا؛

افزايش قيمت جهاني نفت جهان

با توجه به تحريم‌هاي عليه ايران و ونزوئلا و کاهش توليد نفت توسط کشورهاي عضو اوپک، روز سه‌شنبه قيمت نفت افزايش يافت.

به گزارش ايلنا به نقل از اکونوميک تايمز، قيمت نفت در روز سه‌شنبه با توجه به کاهش توليدات نفتي اوپک و تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران و ونزوئلا افزايش يافت.بر اساس اين خبر قيمت نفت وست تگزاس اينترمديت، از 52.50 دلار به ازاي هر بشکه نفت، با 9 سنت افزايش مواجه شد. نفت خام برنت نيز با 18 سنت افزايش به 61.69 دلار در هر بشکه رسيد.

تحليلگران هشدار مي‌دهند که با توجه کاهش توليد داوطلبانه نفت توسط کشورهاي عضو اوپک و تحريم‌هاي نفتي عليه ايران و ونزوئلا در آينده شاهد افزايش قيمت نفت خواهيم بود.

در گزارش اين موسسه آمده است: انتظار مي‌رود قيمت برنت و وست تگزاس اينترمديت در سال 2019 به ترتيب 70 دلار و 59 دلار به ازاي هر بشکه و در سال 2020 ، 65 دلار و 60 دلار براي هر بشکه باشد.

آمريکا جاي ايران در بازار نفت اروپا را پر کرد

عرضه نفت آمريکا به اروپا در سال 2018 دو برابر شد و به 430 هزار بشکه در روز رسيد که هم اندازه صادرات نفت ايران به اروپا قبل از اعمال تحريم‌هاي واشنگتن بر تهران بود .به گزارش تسنيم به نقل از رويترز، وقتي صنعت تجارت جهاني نفت براي بزرگترين اجلاس سالانه در آسيا در سپتامبر گذشته جمع شدند، شرکت هاي توليد کننده نفت آمريکايي بسيار آماده بودند . شرکت اکسون موبيل آمريکا و رقيب اروپائي آن، رويال داچ/شل بروشورهايي براي خريداران نفت آماده کرده بودند که درجات مختلف نفت خام آمريکا و دليل مناسب بودن آنها را براي جايگزيني بخشي از عرضه آسيا از خاورميانه، آفريقا و روسيه، به خوبي توضيح ميداد .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته