جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6059

 در استان 

 رئيس دانشگاه علوم پزشکي زنجان:

افزايش مراکز عرضه قليان و سيگاردر زنجان

زنجان-قربان زاده

رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني استان زنجان با اعلام اينکه مراکز عرضه قليان و سيگار به طور فزاينده‎اي در زنجان افزايش داشته است، گفت: متاسفانه اين مراکز در چند ماه اخير بيشتر در سطح شهر به چشم مي‎آيد.پرويز قزلباش در حاشيه جلسه کارگروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي بر لزوم مقابله با اين معضل اجتماعي تاکيد کرد و افزود:اين مساله در بين بانوان نيز روند صعودي به خود گرفته است.وي در ادامه با پرداختن به مساله سلامت مردان در جامعه يادآور شد:در مراجعات بيماران به ما شاهد هستيم که اين قشر کمتر به سلامتي خود اهميت مي دهند و با اين حساب توجه به سلامت مردان در جامعه حائز اهميت است.

افتتاح اولين زمين فوتبال ساحلي غرب تهران درانديشه

شهريار-برزگر

اولين زمين فوتبال ساحلي غرب استان تهران درشهر انديشه افتتاح ميگردد.کاوياني، شهردار انديشه از افتتاح اولين زمين فوتبال ساحلي در غرب استان تهران خبر داد و گفت :يکي از دغدغه‌هاي اصلي شهرداري شهر انديشه در راستاي ايجاد اماکن ورزشي ، استفاده از تجربيات گذشته در اين خصوص و بهره بردن از وسايل و امکانات جديد است تا شهروندان بتوانند از آن بهره مند گردند. کاوياني در ادامه افزود:اين زمين در فاز 5 شهر انديشه به مساحت 6 هزار متر مربع احداث ميگردد و خواهد توانست نيازهاي بسياري را در حوزه ورزش مهيج جبران نمايد.شهردار انديشه در ادامه گفت :هم اکنون اين پروژه مراحل پاياني خود را به سر مي‌برد و انشاالله به زودي شاهد افتتاح و به بهره برداري رسيدن اين پروژه بزرگ خواهيم بود تا شهروندان شاهد افزايش سرانه ورزشي و ايجاد امکانات ورزشي مدرن و جديد بوده و تحول خوبي در شهر انديشه باشند.

معاون حمل و نقل شهردار تبريز:

نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي، اولويت اول کارگروه حمل و نقل کشور

تبريز-توفيقي

معاون حمل و نقل شهردار تبريز و رئيس کارگروه حمل و نقل کشور، نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي را اولويت اين کارگروه عنوان کرد.

مهدي يوسفي درخصوص انتخاب خود به عنوان رئيس کارگروه حمل و نقل کشور اظهار کرد: در آخرين جلسه شوراي سازمان شهرداريها ودهياريهاي کشور مقرر شد که با ايجاد کارگروه هاي تخصصي، مشکلات اساسي شهرها مورد بررسي قرار بگيرند.

وي ادامه داد: اين کارگروه ها به منزله اتاق فکر خواهند بود تا درمورد مسائل و مشکلات کلان که گريبان گير اکثر شهرهاست تصميم‎هايي کلي اتخاذ شود.معاون حمل و نقل شهردار تبريز درباره اهداف کارگروه حمل و نقل و ترافيک کشور تصريح کرد: ما در اين کارگروه کشور را به 5 منطقه اصلي تقسيم مي کنيم و براي هر منطقه مسئولي تعيين مي‎کنيم تا مشکلات و معضلات اساسي منطقه خود را در کارگروه منعکس کند.

وي تصميم‎گيري سريع و کلي را از ويژگيهاي کارگروه کشوري حمل و نقل دانست و گفت: هرموضوعي که در کارگروه عنوان مي شود، طي يک ماه سياست گذاري شده و بررسي مي‎شود و اولين بحثي که مطرح شده است نوسازي ناوگان حمل و نقل کشور است.

يوسفي اعلام کرد: در حال تلاش براي تامين اعتبار مورد نياز براي نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي کشور هستيم .

وي نوسازي حمل و نقل عمومي را براي تبريز سودمند و مفيد دانست و بيان کرد: اميدوارم با هدف گذاري که شده است در آينده اي نزديک شاهد تحولاتي مثبت در حوزه حمل و نقل باشيم.

مديرکل ميراث فرهنگي ايلام:

فعاليت 24 اقامتگاه بوم‌گردي در ايلام

ايلام- افسانه سليماني

مديرکل ميراث فرهنگي استان ايلام خاطر نشان کرد: استان ايلام داراي 24 اقامتگاه بوم‌گردي فعال است که آماده استقبال از گردشگران نوروزي است.عبدالمالک شنبه زاده مديرکل ميراث فرهنگي استان ايلام بيان داشت: يکي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي نوروز سال 98 وجود اقامتگاه‌هاي بوم‌گردي مختلف در استان ايلام است.

وي ادامه داد: 24 اقامتگاه بوم‌گردي در تمامي شهرستان‌هاي استان فعال است و با حال و هواي سنتي آماده استقبال از گردشگران و مسافران نوروزي است.مدير کل ميراث فرهنگي استان ايلام بيان کرد: توسعه بوم‌گردي ها باعث اشتغال در روستاها و رونق گردشگري در استان ايلام شده است.شنبه زاده اذعان داشت: براي نوروز 98 تعداد 161 واحد اقامتي و پذيرايي در استان ايلام براي گردشگران و مسافران پيش‌بيني شده که ميراث فرهنگي بر همه اين تعداد نظارت مي‌کند.وي افزود: براي نوروز 98 پيش‌بيني شده ميزان استقبال گردشگران و مسافران از استان ايلام نسبت به سال گذشته شش درصد افزايش پيدا کند.

شهردار تبريز:

توسعه حمل و نقل پاک ؛ راه حل اصلي کاهش آلودگي هوا

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت: ايستگاه محققي متروي تبريز واقع در سه راه امين بالاي 95 درصد پيشرفت دارد.ايرج شهين باهر اظهار داشت: به همراه شهرداران مناطق و معاونين در راستاي شناسايي مشکلات و نواقص موجود بازديدي از وضعيت متروي تبريز و ايستگاه محققي، شهيد بهشتي و قونقا داشتيم.

وي ادامه داد: برنامه هايي در دست داريم و تلاش مي کنيم تا با تهيه آسانسور و تجهيزات پله برقي، ايستگاه محققي متروي تبريز طي چند ماه آينده به بهره برداري برسد.

شهردار تبريز با اشاره به نواقص موجود در ايستگاه محققي متروي تبريز گفت: تنها مشکلي که در اين ايستگاه داريم نبود تجهيزات پله برقي است که واردات آن به خاطر تحريم ها به مشکل برخورد کرده است. تا جايي که مي توانيم از توليدات داخلي استفاده و نواقص و زيرساختهاي متروي تبريز را تکميل ميکنيم.

شهين باهر با اشاره به عمق 21 متري ايستگاه محققي متروي تبريز گفت: اين ايستگاه بيش از 100 پله دارد و براي همين بايد موضوع آسانسور و پله برقي آن حل شود.وي با بيان اينکه مترو يک وسيله حمل و نقل پاک است، افزود: توسعه حمل و نقل پاک يکي از اصلي ترين راه‌ حل هاي کاهش آلودگي هوا در کلانشهرها به حساب مي‎آيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته