جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6076

 در زمينه نوآوري هاي پايدار؛
 انتشار فراخوان همکاري مشترك ‌ اساتيد ايران و آلمان  

 وزارت آموزش و تحقيقات فدرال آلمان فراخواني درزمينه‎هاي تغييرات اقليم، محيط‌زيست و انرژي منتشر کرد که به محققان آلماني فرصت مي‌دهد با محققان دانشگاهي ايراني در اين زمينه همکاري کنند.به گزارش خبرگزاري مهر، مرکز همکاري‌هاي علمي و بين‌المللي وزارت علوم اعلام کرد: وزارت آموزش و تحقيقات فدرال آلمان (BMBF)، فراخواني با عنوان CLIENT II را در مورد مشارکت‌هاي بين‌المللي درزمينه برنامه‌هاي نوآوري پايدار منتشر کرده است.

هدف از اين فراخوان؛ حمايت از مشارکت‌هاي بين‌المللي درزمينه‌هاي تغييرات اقليم (آب‌وهوا)، محيط‌زيست و انرژي است.

چارچوب اين فراخوان بر اساس پروژه‌هاي پژوهشي و توسعه بين‌المللي از طريق شرکت‌هاي تجاري، مؤسسات آموزش عالي، مؤسسات تحقيقاتي غيردانشگاهي، و همچنين مؤسسات شهري، حقيقي و انجمن‌هاي مرتبط در آلمان است.

برنامه CLIENT II متمرکز بر «همکاري‌هاي پژوهشي و توسعه مبتني بر تقاضا در حوزه کشورهاي تازه صنعتي و درحال‌توسعه»است.مباحث زير به محققان آلماني فرصت مي‌دهد تا به‌منظور همکاري با محققان و دانشگاهيان ايراني، در اين برنامه شرکت کنند.سيستم انرژي پايدار؛ و خطرات طبيعي، برنامه CLIENT II، بر تأمين مالي پروژه‌هايي متمرکز است که با مشارکت به‌ويژه کشورهاي درحال‌توسعه و اقتصادهاي در حال ظهور انجام مي‌شوند.

مشارکت درزمينه توسعه و اجراي راه‌حل‌هاي نوآورانه و پايدار براي رويارويي با چالش‌هاي خاص در کشور همکار درزمينه‌هاي بهره‌وري از مواد اوليه، فناوري مواد خام، مديريت آب، حفاظت از محيط‌زيست / بهره‌وري انرژي، سازگاري با تغييرات آب و هوايي، آمايش سرزمين‌ها، سيستم‌هاي انرژي و خطرات طبيعي؛ از اهداف اين برنامه است.

طرح‌هاي پيشنهادي براي پروژه‌هاي بين‌المللي تحقيق و توسعه؛ لازم است به هماهنگ‌کننده پروژه در آژانس مديريت پروژه BMBF، تا تاريخ 31 مه 2019 ارسال شود.

علاقه‌مندان براي کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به سايت فراخوان به نشاني https://www.internationales-buero.de/en/client_2.php مراجعه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته