جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6076

 ميز خبر 

 تغيير در برنامه‌هاي آموزشي واحدهاي اقماري دانشگاه اميرکبير

رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير گفت: فعاليت واحدهاي اقماري اين دانشگاه از آموزشي صرف به پژوهشي و آموزشي تبديل مي‌شود.به گزارش روابط عمومي دانشگاه صنعتي اميرکبير، احمد معتمدي بابيان اينکه با تصويب راه‌اندازي 2 دانشکده جديد، تعداد دانشکده‌هاي اين دانشگاه به 18 دانشکده رسيده است، گفت: در بسياري از دانشگاه‌ها رشته‌هايي مانند پليمر و هوافضا به‌صورت يک گروه است اما اين دانشگاه با راه‌اندازي دانشکده‌هايي به‌صورت تخصصي در حوزه‌هاي فني و مهندسي فعاليت مي‌کند.

وي افزود: دانشگاه‌هاي نسل سوم دانشگاه‌هايي هستند که در چرخه اقتصادي نقش‌آفريني دارند ازاين‌رو يکي از برنامه‌هاي راهبردي ما نيز اين موضوع است.

وي با اشاره به 4 واحد اقماري دانشگاه در ماهشهر، کيش، بندرعباس و گرمسار گفت: واحد ماهشهر با اعتباراتي که از سوي پتروشيمي تأمين مي‌کند، پذيرش دانشجو دارد و تنها مأموريت اين واحد آموزشي است که برنامه داريم از ظرفيت‌هاي اين منطقه براي توسعه فعاليت‌هاي علمي استفاده کنيم.

به گفته رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير 68 درصد پتروشيمي‌هاي کشور در بندر ماهشهر مستقر است ازاين‌رو اين منطقه قطب پتروشيمي کشور به شمار مي‌رود.

معتمدي بندرعباس را قطب کشتي‌سازي دانست و با تأکيد بر اينکه واحد بندرعباس اين دانشگاه از وضعيت آموزشي خارج خواهد شد، اظهار کرد: واحد گرمسار براي مطالعه بر روي کوير فعاليت‌هايي را در دستور کار دارد.

وي بابيان اينکه اخيراً واحد اقماري کيش اين دانشگاه راه‌اندازي شده است، ادامه داد: واحد ديگري در نمک‌آبرود به دليل مزيت‌هايي که در منطقه وجود دارد، راه‌اندازي شده است. دانشگاه‌ها شرايط مناسبي براي سرمايه‌گذاري ندارند ولي مي‌توانند از امکانات موجود بهره‌برداري کنند.

رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير با تأکيد بر اينکه با توجه به تحولات علمي، دانشگاه‌ها بايد از آموزش محور بودن فاصله گيرند، خاطرنشان کرد: ما نياز داريم تا مدل‌هايي براي توسعه فناوري در واحدهاي اقماري دانشگاه تدوين کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته