جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6076

 در استان 

 مديرکل تامين اجتماعي ايلام:

کارگران و کارفرمايان، چراغ صنعت کشور را روشن نگه داشته‎اند

ايلام-افسانه سليماني

مديرکل تامين اجتماعي استان ايلام گفت: کارگران و کارفرمايان با وجود تحريم ها، چراغ صنعت کشور را روشن نگه داشته اند که اين مهم وظيفه تلاشگران خدماتي در تامين اجتماعي را دو چندان مي کند.سهيلا ملکشاهي در هفتمين جشنواره معرفي چهره هاي برتر حوزه کار و تامين اجتماعي استان ايلام اظهار داشت: کارفرمايان با ايجاد کوچک ترين اشتغال در کشور نمونه هستند و حفظ واحدهاي صنعتي و توليدي در شرايط سخت اقتصادي از افتخارات کارفرمايان موفق است.

مديرکل تامين اجتماعي استان ايلام يادآور شد: در جامعه مشکلات زنجيروار به هم متصل هستند و رفع موانع در همه بخشها به تعامل و همکاري مديران، کارگران و کارفرمايان نياز دارد.ملکشاهي با بيان اينکه انسجام و هم افزايي براي کاهش و رفع مشکلات ضروري است، گفت:با تلاش کارگران و کارفرمايان که سنگرسازان بي سنگر هستند سازمان از اين قشر به عنوان شرکاي اصلي ياد ميکند و تعامل و ارتباط با آنان مصداق اقتصاد مقاومتي است.

مدير درمان تامين اجتماعي ايلام نيز در اين آيين گفت: در شرايط کنوني برخي کارفرمايان در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي حرکت مي کنند و در اين مسير نيز گام هاي خوبي برداشته اند.دکتر کريم لاله ماژين اظهار داشت: بيش از نيمي از جمعيت استان ايلام تحت پوشش تامين اجتماعي قرار دارد و به عنوان يک ارگان پاسخگو و رعايت کننده ارزشهاي ديني، ملي و تعاملات اجتماعي به ويژه با شرکاي خود است.لاله ماژين يادآور شد: کارگران و کارفرمايان در عرصه توليد و اشتغال علاوه بر فراهم کردن معيشت انساني، در چرخه توسعه کشور نقش فعالي دارند و سازمان خود را ملزم به حمايت از اين جامعه مي داند.دکتر لاله ماژين در بخش ديگري از سخنانش گفت: از ابتداي سال‌جاري تاکنون 300 هزار بار مراجعه در مراکز درماني استان ثبت شده و يک ميليون بار مراجعه نيز به دي کلينيک صورت گرفته است.

وي با بيان اينکه بيش از هشت هزار و 500 کاربر به ثبت نوبت الکترونيکي و تلفني اقدام مي کنند، گفت: پذيرش الکترونيکي و حذف دفترچه درماني از ابتداي سال 96 در مراکز ملکي مديريت درمان انجام شده و در مراکز غير مستقيم نيز اين اقدام از آبان ماه سال جاري صورت گرفته است.

لاله ماژين افزود: بيش از 395 مرکز طرف قرارداد سازمان در استان فعال است که از اين تعداد 159 مرکز نسخه الکترونيکي توليد مي کنند که اميدواريم با همکاري دانشگاه اين ميزان افزايش يابد و بسياري از هزينه هاي غير ضروري حذف شود.استان ايلام داراي 307 هزار بيمه شده سازمان تامين اجتماعي است که از اين تعداد 107 هزار نفر بيمه شده اصلي، 269 هزار و 211 نفر بيمه شده تحت تکلف و هفت هزار و 159 کارگاه فعال است.

شهردار تبريز در ديدار با فرمانده نيروي انتظامي:

تلاش همه ما خدمت بيشتر به مردم است

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت:شهرداري تبريز بيش از 300 وظيفه خدماتي بر عهده دارد که حدود 200 مورد از آنها براي موفقيت به همکاري نيروي انتظامي نياز دارد.ايرج شهين باهر در ديدار با سردار حسين عبدي فرمانده نيروي انتظامي استان آذربايجان شرقي با بيان اين مطلب گفت:در شرايطي که دستگاه‎هاي بسياري با مشکلات اقتصادي مواجه هستند، تنها با همدلي و همکاري بين دستگاه‎ها ميتوان کارها را پيش برد.

او با تاکيد بر اينکه پتانسيل‎هاي زيادي در دستگاه‎هاي مختلف وجود دارد گفت:همکاري بين بخشي براي عبور از تاثيرات تحريم‎هاي اقتصادي ظالمانه عليه کشور که ما را وارد يک جنگ اقتصادي کرده است ضروري است.

شهردار تبريز فضاي امروز استان براي همکاري را با توجه به حضور نماينده ولي فقيه در استان مناسب دانست و افزود:تلاش همه ما براي خدمت بيشتر به مردم است.

شهين باهر ادامه داد:اميدواريم در دوره جديد فرماندهي نيروي انتظامي، استان شاهد گسترش همکاري شهرداري و نيروي انتظامي باشيم.

فرمانده نيروي انتظامي استان نيز در اين ديدار با بيان اينکه امنيت، بستر توسعه است گفت:استان ما از نظر امنيت در بين استانهاي کشور جايگاه بالايي دارد.

سردار حسين عبدي توسعه آموزش هاي شهروندي و ترافيکي را نيازمند همکاري بيشتر شهرداري و نيروي انتظامي دانست و گفت:نيروي انتظامي همراه شهرداري بوده و براي حل مشکلات تلاش خواهد کرد.

عبدي با بيان اينکه نقش شهرداري در مديريت ترافيک بسيار مهم است تاکيد کرد:با همکاري بيشتر ميتوانيم موضوع مهم ترافيک در شهر را تا حد بالا مديريت کنيم.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي گلستان:

افزايش توليد محصولات کشاورزي در گلستان

گرگان-قهرمان

رئيس سازمان جهادکشاورزي استان گلستان گفت: پيش‌بيني مي‌شود توليد محصولات کشاوري در استان گلستان در مقايسه با سال زراعي قبل، 20 درصد افزايش يافته و در مجموع به 2 ميليون تن برسد.

مختار مهاجر اظهارداشت:استفاده از نهاده‌هاي باکيفيت داخلي، نظارت کارشناسان کشاورزي و بارش‌هاي مناسب پاييز و زمستان در گلستان، شرايط بسيار خوبي را براي رشد محصولات کشاورزي فراهم کرده است.

رئيس جهادکشاورزي استان گلستان گفت: در 550 هزار هکتار از اراضي استان گلستان انواع محصولات کشاورزي پاييزه کشت شده و از بهار برداشت آغاز مي‌شود.

وي افزود:در بيش از 370 هزار از اين اراضي گندم، در 85 هزار هکتار کلزا، در 70 هزار هکتار جو، در 6 هزار هکتار سيب‌زميني و در
يک‌هزار و 200 هکتار چغندرقند کشت شده است.

رئيس سازمان جهادکشاورزي استان گلستان پيش‌بيني کرد:توليد اين محصولات در مقايسه با سال زراعي قبل، 20 درصد بيشتر شود و در مجموع به 2 ميليون تن برسد.

رئيس سازمان جهادکشاورزي استان گلستان گفت: امسال در 371 هزار هکتار از اراضي کشاورزي استان گلستان گندم کشت شده که پيش‌بيني مي‌شود بالغ بر يک ميليون و 400 هزار تن محصول از آن برداشت شود.

مهاجر اظهار کرد: برنامه ابلاغي کشت کلزا در استان گلستان 65 هزار هکتار بود که امسال 85 هزار هکتار قرداد کشت منعقده شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته