جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6076

 استراتژي فوق‌محرمانه براي انتخاب سرمربي تيم ملي 

 
دو ماه بعد از جدايي رسمي کارلوس کي‌روش از نيمکت تيم ملي ايران گمانه‌زني‌ها در خصوص انتخاب جانشين اين مربي همچنان ادامه دارد. از همان روزي که مشخص شد ديگر امکان همکاري با مرد پرتغالي در فوتبال ايران وجود ندارد، مي‌شد پيش‌بيني کرد پروسه انتخاب جانشين براي کي‌روش به اين راحتي نباشد؛ پروسه‌اي که سران فدراسيون فوتبال بر حسب شرايط به وجود آمده با استراتژي فوق‌محرمانه آن را در دستور کار قرار دادند و اين بار برخلاف موارد مشابه اجازه ندادند شايعات پيرامون گزينه‌ها نقل محافل شود. جدا از توئيت‌هاي برخي مسئولان وزارت ورزش و بر زبان آوردن نام‌هاي بزرگ که امکان حضورشان در ايران بيشتر از يکي، دو درصد نبود در هفته‌هاي گذشته کمتر نامي به عنوان کانديداي هدايت ايران به گوش رسيد؛ اتفاقي که نشان مي‌داد استراتژي فوق‌محرمانه فدراسيون فوتبال براي پيگيري مذاکرات براي انتخاب جانشين کي‌روش جواب مثبت داده است.

مهدي تاج، اما در همين مدت گاهي با مصاحبه‌هايي که انجام داد بر ميزان ابهامات در خصوص انتخاب سرمربي تيم ملي اضافه کرد، گرچه نزديکان به رئيس فدراسيون فوتبال همچنان صراحتاً ادعا مي‌کنند، تاج قصد دارد در آستانه سال جديد، با انتخاب و معرفي سرمربي سرشناس خارجي سورپرايز نوروزي و عيدي خوبي براي اهالي فوتبال داشته باشد. اين اتفاق از چند حيث براي رئيس فدراسيون حائزاهميت است که مهم‌ترين آن به بالا رفتن اعتبار متولي اول فوتبال در ميان طرفداراني باشد که به خاطر عدم قهرماني در جام ملت‌ها حسابي سرخورده شده بودند.

تاج که در اين يکي، دو روز پيرامون انتخاب سرمربي تيم ملي بيش از هر زمان ديگري صحبت کرده است در آخرين اظهار نظر مدعي شد براي معرفي سرمربي جديد پولي در حساب فدراسيون وجود ندارد؛ اظهار نظري عجيب و غيرمنتظره که کسي متوجه دلايل علني شدن آن از زبان رئيس فدراسيون نشد! اما آخرين شنيده‌ها از منابع مطلع در فدراسيون از جمع‌بندي نهايي رئيس فدراسيون و تيم ويژه فني مورد اعتماد او براي انتخاب سرمربي جديد حکايت دارد.

شنيده مي‌شود با برگزاري نشست‌هاي مختلف و محرمانه بين تاج و مشاوران فني رئيس، دايره کانديدا‌هاي جانشيني کي‌روش کوچک‌تر و به سه نام بزرگ خارجي ختم شده است؛ مربياني که در حال حاضر يا شاغل هستند يا اينکه به تازگي از سمت مهمي که در تيم‌هاي بزرگ داشتند، کنار رفتند. آنچه محرز است فدراسيون قصد ندارد اجازه علني شدن نامي از بين گزينه‌هايش را بدهد، چون اعتقاد دارد اين اتفاق عواقب خوبي براي آن‌ها در راه مسائل مالي همين‌طورعقد قرارداد نخواهد داشت، اما در اين بين در تلاش است تا با جمع‌آوري منابع لازم پروسه انتخاب جانشين کي‌روش را در واپسين روز‌هاي سال 97 بسته و سال جديد را با برنامه‌هاي آماده‌سازي تيم ملي با مدل 98 استارت بزند.

تنها نکته‌اي که با قاطعيت مي‌توان در خصوص سه گزينه نهايي فدراسيون به آن اشاره کرد اينکه هر سه نفر اروپايي و سابقه درخشاني در يکي، دو سال گذشته از خود به جا گذاشتند؛ مرداني که شرايط مالي و دستمزدي آن‌ها با وجود اعتباري که در سطح اول فوتبال ملي جهان دارند بسيار پايين‌تر از رقم کي‌روش و همخوان با قدرت مالي فدراسيون فوتبال است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته