جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 6079

 در استان 

 مديرکل حفاظت محيط زيست کرمانشاه:

سال آينده؛ بهره برداري از سيستم تصفيه فاضلاب چهار شهرستان کرمانشاه

كرمانشاه-نوروزي

مديرکل حفاظت محيط زيست استان کرمانشاه گفت:عمليات اجرايي سيستم تصفيه فاضلاب جوانرود، روانسر، هرسين و تازه‌آباد به اتمام رسيده است.فريدون ياري اظهار داشت:در سطح استان کرمانشاه هشت شهرستان کرمانشاه، سرپل‌ذهاب، پاوه، شهرک الزهرا بيستون، اسلام‎آباد غرب، گيلانغرب، قصرشيرين و سرپل‌ذهاب مجهز به سيستم تصفيه فاضلاب است.مديرکل حفاظت محيط‎ زيست استان کرمانشاه افزود:سيستم تصفيه فاضلاب در مراکز شهرستان‌هاي ثلاث باباجاني، جوانرود، روانسر و هرسين سال آينده به بهره‌برداري مي‌رسد و براساس مطالعات انجام‎ شده با مجهز شدن ديگر شهرستان‌هاي استان به سيستم تصفيه فاضلاب ميزان تصفيه فاضلاب شهري در استان کرمانشاه به بيش از 90 درصد مي‌رسد.

ياوري با بيان اينکه چالش‌هاي محيط زيست در استان کرمانشاه با شرايط گوناگون متفاوت است اظهار داشت: با توجه به رشد جمعيت، تامين امنيت آب براي همه بخش‌ها که دسترسي منظم به آب کافي و با کيفيت بالا داشته باشند يکي از چالش‌هاي محيط زيست است زيرا آب براي برقراري زندگي پويا و سالم ضروري است.

مديرکل حفاظت محيط ‎زيست استان کرمانشاه با بيان اينکه سال گذشته استان کرمانشاه با خشکسالي روبه‌رو بوده است، عنوان کرد:امنيت کيفي و کمي منابع آب متاثر از عوامل متعددي است که فرهنگ‌سازي حفظ و صرفه‌جويي ذخاير آب فقط مربوط به سازمان محيط ‎زيست نيست و همه همشهريان در حفظ آن سهم دارند.

وي بهره‌برداري از آب را يکي از مهمترين ابزارهاي کنترل و بهبود فضاي استفاده از آب دانست و گفت:با توجه به برداشت‌هاي بي‌رويه از منابع آبي کشور و به ويژه استان کرمانشاه از نظر کيفيت و کميت با خطر روبه‌رو شده است.

مديرکل حفاظت محيط‎ زيست استان کرمانشاه انسداد چاه‌هاي آب غيرمجاز و بهره‌برداري از سايت‌هاي بازيافت زباله در شهرهاي اسلام‌آباد غرب و قصرشيرين را راهکارهايي براي مراقبت از منابع آبي در سال آينده بيان کرد.

معاون جمعيت هلال احمر گلستان:

امداد رساني 36 پايگاه هلال‌احمر گلستان در ايام نوروز

گرگان- قهرمان

معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر استان گلستان گفت: طرح ملي امداد و نجات ايمني و سلامت مسافران نوروزي سال 98 همزمان با سراسر کشور در گلستان نيز اجرا و 36 پايگاه هلال احمر در ايام نوروز در استان امدادرساني مي‌کنند.

سيدرحيم ميرکريمي اظهارداشت: طرح ملي امداد و نجات ايمني و سلامت مسافران نوروزي سال 98 همزمان با سراسر کشور از 25 اسفندماه آغاز و تا 17 فروردين ماه 98 ادامه دارد.وي افزود: از 25 اسفند ماه امسال تا 17 فروردين 98 تعداد 36 پايگاه ثابت و سيار در استان گلستان کار امدادرساني را عهده‌دار هستند.

معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر استان گلستان گفت: در زمان اجراي طرح ملي امداد و نجات نوروزي، 36 پايگاه امداد و نجات شامل پست‌هاي ثابت و موقت، مرکز کنترل عمليات، امداد هوايي، تيم آنست و تيم واکنش سريع فعال است.وي افزود: در اين مدت، 22 دستگاه آمبولانس، 15 دستگاه خودرو نجات تيپ يک و دو، 2 دستگاه خودرو ست نجات، 2 دستگاه خودرو کوهستان، يک دستگاه آرگو، 13 دستگاه موتورسيکلت و موتورلانس، 10 دستگاه خودرو کمک‌دار و يک فروند بالگرد بکارگيري  مي‌شوند.

ميرکريمي با بيان اينکه تعداد نيروهاي بکارگيري شده در بخش امداد و نجات در مجموع 2 هزار و 552 نفر هستند، اظهار داشت: پيش از آغاز طرح نوروزي اقداماتي از جمله بازآموزي و توان افزايي نجات‌گران، برگزاري آزمون‌هاي آمادگي جسماني، اجراي مانورهاي تخصصي امداد و نجات در شرايط واقعي و تست آمادگي تجهيزات و خودروهاي امدادي صورت گرفته است.

وي يادآور شد:بسته‌هاي غذايي را براي افراد در راه مانده پيش‌بيني کرديم که در صورت نياز مورد استفاده قرار خواهند گرفت.محل‌هايي نيز براي اسکان مسافران در شرايط اضطراري پيش‌بيني شده است.

شهردار تبريز:

تلاش همه نهادها و ادارات در راستاي هوشمندسازي

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت:زيرساختهاي هوشمند سازي در شهرداري تبريز آماده شده است.

ايرج شهين باهر در جلسه شوراي شهر تبريز با اشاره به نگاه ويژه شهرداري تبريز به بحث هوشمند سازي اظهار داشت:زيرساخت ها در اين خصوص آماده شده و شهرداري منطقه 9 نيز به عنوان پايلوت براي انجام خدمات هوشمند شهري در تبريز انتخاب شده است.

وي با تاکيد بر اينکه بايد شهروندان توانايي گرفتن خدمات مختلف را از طريق هوشمند سازي امور داشته باشند، ادامه داد:انجام برخي خدمات در شهرداري به نظر چند سازمان ديگر نيز بستگي دارد که متاسفانه برخي از اين سازمانها همکاري لازم را ندارند و بايد همه نهادها و ادارات در راستاي هوشمندسازي تلاش و همت داشته باشند.

شهردار تبريز سپس به موضوع خريد اتوبوس توسط شهرداري تبريز نيز اشاره کرد و گفت: شوراي شهر به شهرداري در سال 97 مجوز خريد اتوبوس را داده ولي هنوز دولت مجوزهاي لازم را صادر نکرده است؛ تا زماني که دولت مجوز خريد اتوبوس از توليد کنندگان داخلي را صادر نکرده امکان خريد اتوبوس وجود ندارد.

وي همچنين به موضوع مناسب‎سازي شهري براي معلولان نيز اشاره کرد و افزود: شهرداري تبريز به اندازه اي که بودجه 97 اجازه مي‎داد براي مناسب سازي فضاي شهري اقدام کرده است.به عنوان مثال در مسيرگشايي خيابان ارتش خط ويژه اي براي تردد نابينايان در نظر گرفته شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته