جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 6079

 با پشتکار و پيگيري استاندار گيلان بالاخره صوت قطار به گوش رسيد و راه‌آهن رشت – قزوين راه‌اندازي شد 

 خداقوت دکتر سالاري

آري از قديم‌الايام مي‌گفتند كار را كي كرد آنكس كه تمام كرد. راه‌آهن رشت به قزوين كه تبديل به يك افسانه شده بود. بعد از گذشت 17 سال با پيگيري‌هاي زيادي كه از سوي دكتر سالاري استاندار خوش‌فكر گيلان و تيم اقتصادي آن آقايان مهندس سيد محمّد احمدي معاونت كاردان استانداري در امور اقتصادي و مهندس پدرام مديريت متخصص راه و شهرسازي بالاخره پروژه بزرگ اقتصادي راه‌آهن رشت – قزين توسط دكتر روحاني رياست جمهوري به‌طور رسمي افتتاح گرديد تا مردم عزيز ما در آينده شاهد شكوفايي اقتصادي در گيلان باشند.

گفتني است راه‌آهن رشت قزوين بيش از 160 كيلومتر است و با اعتباري بالغ بر 1850 ميليارد تومان يكي از خطوط راه‌آهن‌هايي است كه مردم كشور ما علاوه بر بهره‌مندي از مناظر زيباي شمال در مسير راه خود حتي مي‌توانند با احساس آرامش بيشتر و به راحتي سفر به استان گيلان داشته باشند.

بايد عنوان كرد و گفت: اولاً جا دارد تا از پيگيري‌هاي مداوم، دكتر سالاري استاندار پر تلاش گيلان كه با ورود خود در استان گيلان لحظه‌اي از توسعه گردشگري غافل نبوده تقديري بعمل آوريم چون او اعتقاد فراواني به صنعت گردشگري دارد و نشان داد كه اهل كار است و هميشه در جلسات بحث گردشگري و تقويت توسعه آن را سر لوحه كاري خود مي‌دانست چون معتقدست كه صنعت گردشگري يكي از موضوعات بسيار مهمي است كه مي‌توان با تقويت آن بيكاري و اعتياد و بالاخره هر گونه فساد را ريشه‌كن كرد و خوشبختانه هميشه آن را جزء اولويت‌ها مي‌دانست و همچنان ‌توانست با تدابير مديريتي خود مديران ذيربط را در پايتخت نيز همراه سازد. تا راه‌آهن رشت – قزوين كه يكي از آرزوهاي ديرين مردم گيلان بود برآورده سازد.

گفتني است كه در اين راستا با مهندس سيدمحمد احمدي معاون امور اقتصادي استانداري گيلان ديداري داشتيم و از ايشان در خصوص نقش راه‌آهن در شكوفايي صنعت گردشگري جويا شديم مهندس احمدي معاون مردمي استانداري گيلان كه هميشه درب اتاقش به روي رسانه‌ها باز است. با آغوشي باز از ما استقبال به عمل آورد و گفت ابتدا جا دارد تا از پيگيري‌هاي مستمر استاندار گيلان و حمايت‌هاي همه‌جانبه دكتر نوبخت علي‌الخصوص نمايندگان پر تلاش مردم در مجلس تقدير و تشكر كنم و همچنان به همه عزيزان دست‌اندركار خداقوت جانانه‌اي داشته باشم. مهندس احمدي افزود راه‌آهن قزوين به رشت همچنان به آستارا و رشت به كاسپين ادامه دارد و تا پايان سال 99 مجموعه اقدامات مربوطه به احداث خط راه‌آهن در گيلان بعد از تأمين اعتبار باتمام خواهد رسيد البته بالغ به 67 درصد اعتبارات در دولت دكتر روحاني انجام شد و خوشبختانه اين پروژه بزرگ اقتصادي نيز با دست تواناي دكتر روحاني رياست جمهوري ايران راه‌اندازي شد كه مورد استقبال مردم قرار گرفت.

مهندس احمدي معاونت كاردان استانداري گيلان در زمينه گردشگري اشاره داشت و گفت گيلان به لحاظ اينكه دريا دارد و در طول تعطيلات و فصل گرما اگر محدود به استفاده از فضاهاي دريا خلاصه مي‌شود اين به معناي گردشگري نيست بلكه از زماني كه گردشگر به سوي استان گيلان سفر مي‌كند بايد در زمينه‌ ايجاد امكانات تفريحي از جمله مجتمع‌‌هاي تفريحي سالم نظير منطقه آزاد بندرانزلي و جايگاه‌هاي مجهز گردشگري خصوصاً اسكله گردشگري در برنامه گردشگري قرار گيرد تا اينكه گردشگران عزيز كه وارد استان ما مي‌‌شوند در طول چند روز گردش خود در مكان‌هاي مناسب جهت اقامت حتي براي چند ساعتي يا چند شبانه‌روز به لحاظ امكانات تفريحي، با هيچ كمبودي روبرو نباشند تا با خاطراتي خوش استان گيلان را ترك كنند.

مهندس احمدي معاونت امور اقتصادي استانداري گيلان همچنان افزود پس با ايجاد امكانات تفريحي سالم مي‌توانيم در ايجاد نشاط و خاطرات خوش در صنعت گردشگري موفقيت‌هاي زيادي بدست آوريم نه اينكه توريست بوسيله راه‌آهن از مشهد – تهران – قزوين به استان سرسبز گيلان سفر كنند امّا به علت كمبود استراحت‌گاه‌‌هاي مجهز خيلي زود تصميم به ترك اين استان كنند پس مديران ذيربط علي‌الخصوص ميراث فرهنگي و امور گردشگري در زمينه توسعه و تقويت صنعت گردشگري با احداث استراحتگاه‌هاي مدرن و مجهز در ايجاد رفاء‌ براي گردشگر به استقبال ميهمانان عزيز پيشقدم باشند .

مهندي احمدي افزود: خوشبختانه دكتر سالاري استاندار گيلان از زماني كه در رأس استان گيلان مستقر شد موضوعات مهمي را در شكوفايي صنعت گردشگري پيگيري كرد و نتايج همين پيگيري‌‌ها بود كه مردم عزيز گيلان توانسته اند از نزديك راه‌‌اندازي پروژه‌ بزرگ راه‌آهن قزوين به رشت را شاهد باشند. و همچنان اتصال رشت به آستارا نيز در اولويت دولت تدبير و اميد مي‌باشد كه شاخه‌اي به انزلي و كاسپين وصل مي‌‌شود و اتصال راه آهن آستارا به آستاراي آذربايجان نيزدر برنامه کاري اين مجموعه قرار دارد .

همچنان بزودي شاهد افزايش حمل و نقل از 20 هزار تن به يك ميليون تن خواهيم بود كه البته اتصال راه‌آهن رشت به آستارا تنها يك راه‌ ارتباطي و حمل و نقل نبوده بلكه اتصال تمدن‌ها به يكديگر است. مهندس سيد محمد احمدي معاونت اقتصادي استانداري گيلان در پايان گفت بايد از مديران و دست‌اندركاران علي‌الخصوص دكتر سالاري استاندار حقوقدانان و خوش‌فكر گيلان تقدير و تشكر داشته باشيم كه يك يادگاري خوبي از خود به جاي گذاشته‌است خداوند يار و ياورش باشد.

رشت:سيد اکبر خوشحال


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته