جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/07/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2866

  سوريان و روياي طلاي المپيک  

 حميد سوريان کشتي گير وزن 55 کيلوگرم فرنگي ايران پس از کسب سومين مدال طلاي جهاني خود، رسيدن به مدال طلاي المپيک را هدف اصلي اش عنوان کرد.
وي که دارنده سه مدال طلاي جهان است در اين باره گفت : مهمترين هدفم رسيدن به طلاي المپيک پکن است. از همان ابتدا که کشتي خود را شروع کردم آرزو داشتم که به مدال المپيک برسم. تنها طلاي المپيک را در کلکسيون افتخارات خود کم دارم و مي خواهم با کسب اين مدال ويترينم کامل شود.
وي افزود: هرچه خدا بخواهد همان مي شود. قطعا با برنامه ريزي فدراسيون اردوها زودتر شروع مي شود و اميدوارم با لطف خدا بتوانم به آرزويم برسم.
سوريان در ارزيابي از مسابقه هاي جهاني 2007 باکو گفت: اين رقابت ها ميداني براي کسب سهميه المپيک بود، به همين خاطر حساسيت بالايي داشت. همه تيم ها با نفرات اصلي خود و آمادگي کامل پا به مسابقات گذاشته بودند. براي مثال در وزن من 43 کشتي گير حضور داشتند.
وي ادامه داد: در مقايسه با سال هاي گذشته براي رسيدن به فينال کشتي هاي بيشتري را گرفتم. در دوره هاي قبل 5 کشتي مي گرفتم تا مدال بگيرم اما، امسال 6 کشتي گرفتم.
قهرمان جهان درمورد حريفان خود يادآور شد: سخت ترين ديدارم در فينال و با حريف کره اي بود. در چند دوره قهرماني جهان که مدال گرفتم تايمي را در فينال نباخته بودم که امسال به حريف کره اي باختم، همين مسئله کمي مرا دچار فشار عصبي کرده بود اما، در نهايت پيروز شدم. اين سخت ترين فينالم در مسابقات جهاني بود.
وي کسب سومين مدال طلاي جهاني را لطف خدا، تلاش خودش و کادرفني و برنامه ريزي و تلاش فدراسيون دانست و گفت: تيم ايران نتيجه عالي را در باکو کسب کرد و اگر دچار بدشانسي نمي شد، قهرمان بود. مثلا مهدي محمدي اگر به حريف اسراييلي نمي خورد قطعا ما قهرمان بوديم. هم اکنون تيم  منسجمي داريم و بايد تلاش کنيم تا در المپيک روي سکو قرار بگيريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته