جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/07/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2866

 کوتاه و خواندني 


احتمال ديدار متکي با ابوالغيظ در نيويورک

ايسنا: قائم مقام وزير امور خارجه  کشورمان از احتمال ديدار منوچهر متکي با احمد ابوالغيظ در حاشيه اجلاس مجمع عمومي سازمان ملل در نيويورک خبر داد. مهدي مصطفوي گفت: اميدواريم آمريکا و ديگر کشورهاي 5+1 با واقع نگري حقوق هسته  اي جمهوري اسلامي ايران را محترم داشته و بحران سازي نکنند. وي ادامه داد: کشورهاي 5+1 اجازه دهند که آژانس بين المللي انرژي اتمي در خصوص رسيدگي به موضوع هسته  اي ايران به وظايف قانوني خود عمل کند.

تکذيب خبرهمکاري هيات اسراييلي باايران

ايرنا: سفير جمهوري اسلامي ايران در تايلند خبر خبرگزاري آمريکايي "آسوشيتدپرس" مبني بر همکاري هيات هاي ايران و رژيم صهيونيستي در شناسايي هويت قربانيان سانحه هوايي تايلند را بشدت تکذيب کرد. "محسن پاک آيين" درگفت و گويي خبري تصريح کرد: هيچ تماسي بين کنسول سفارت ايران با هيات اسراييلي براي شناسايي هويت اجساد سانحه هوايي در جزيره "پوکت" صورت نپذيرفته و اين خبر کاملا بي اساس است. سفير ايران با تاکيد بر اين که براي شناسايي اجساد از مسوولان تايلندي و کارکنان آژانس هاي مسافرتي ايراني و تايلندي و همچنين يکي ازايرانيان مقيم کمک گرفته شده است، گفت: جمهوري اسلامي ايران، رژيم صهيونيستي را به رسميت نمي شناسد و اين رژيم را فاقد مشروعيت براي هرگونه ارتباط مي داند. آسوشيتدپرس در خبري ادعا کرده بود که مقامات ايران و اسراييل با کنار گذاشتن خصومت سياسي در حال همکاري با يکديگر در جنوب تايلند هستند. اين خبرگزاري ادعاکرده بودکه ايرانيان ازکارشناسان پزشکي قانوني اسراييلي براي شناسايي هويت اجساد سانحه هوايي در جزيره "پوکت" کمک گرفته اند. يک فروند هواپيماي بويينگ "ام.دي" متعلق به شرکت وان تو گو تايلند که عصر يکشنبه گذشته از بانکوک عازم جزيره گردشگري پوکت واقع در جنوب اين کشور بود هنگام فرود بر روي باند فرودگاه به علت آنچه که بدي هوا، لغزنده بودن سطح باند و کاهش ديد عنوان گرديد از کنترل خارج شد و با درختان کنار باند فرودگاه بشدت برخورد کرد. دراين سانحه  90تن از سرنشينان از جمله  18مسافر ايراني اين هواپيما جان باختند و  42نفر ديگر از جمله شش ايراني زخمي شدند. اين هواپيماي مسافربري  130سرنشين شامل  123مسافر و  7خدمه داشت.

سفر احمدي نژاد به نيويورک

گروه سياسي: محمود احمدي نژاد رييس جمهوري امروز در راس هياتي عاليرتبه ، براي شرکت در شصت و دومين نشست سالانه مجمع عمومي سازمان ملل متحد، تهران را به مقصد نيويورک ترک مي کند. به گزارش دفتر امور رسانه هاي رياست جمهوري، احمدي نژاد در اين سفر علاوه بر سخنراني در مجمع عمومي سازمان ملل متحد با دبيرکل اين سازمان، روساي جمهور و مقام هاي عاليرتبه چندين کشور ديدار و مذاکره خواهد داشت. سخنراني در دانشگاه کلمبيا، ملاقات با جمعي از رهبران مسلمان آمريکا و نيز سخنراني در جمع شماري از رهبران مسيحي و يهودي از جمله برنامه هاي رييس جمهوري در زمان اقامت در نيويورک است. احمدي نژاد در جريان اين سفر همچنين با چند رسانه مهم آمريکا مصاحبه خواهد داشت. ديدار باجمعي از ايرانيان مقيم آمريکا نيزاز ديگر برنامه هاي احمدي نژاد در نيويورک است.

فرستاده فرانسه بار ديگر به تهران مي آيد

ايرنا: روزنامه لبناني " السفير " اعلام کرد ، " ژان کلود کوسه ران " فرستاده وزير امور خارجه فرانسه ، به منظور تلاش براي حل بحران سياسي لبنان ، بار ديگر به تهران سفر خواهد کرد.  السفير ديروز به نقل از منابع ديپلماتيک اروپايي در رم نوشت، واتيکان در حال برقراري تماس هايي با پايتخت هاي مرتبط با پرونده لبنان است. منابع ياد شده اظهار داشتند: کوسه ران در حال ازسرگيري تماس هاي منطقه اي خود به ويژه با تهران است تا از فروپاشي اوضاع لبنان جلوگيري شود. به گفته اين منابع ، پرونده رياست جمهوري لبنان، به موضوعي بين المللي تبديل شده و نشستهاي روزهاي آينده در حاشيه نشست مجمع عمومي سازمان ملل متحد، آن را ثابت خواهد کرد. اولين نشست انتخابات رياست جمهوري لبنان، سه شنبه آينده برگزار مي شود.

مذاکره جبهه متحد اصولگرايان با منتقدان اصولگرا
 
گروه سياسي: سخنگوي جبهه پيروان خط امام و رهبري عملکرد گروه 5+6 را در وحدت آفريني ميان اصولگرايان مناسب دانست و گفت: اکنون اکثريت گروه ها و تشکل هاي اصولگرا زير چتر جبهه متحد اصولگرايي آمده اند و البته ممکن است تعداد کمي از آنان هنوز در ميان جبهه نباشند که در حال مذاکره با آنان هستيم. "سيد کمال الدين سجادي" در گفت وگو با آفتاب گفت: چتر جبهه اکنون براي تمام تشکل هاي اصولگرا گسترده شده است. مذاکراتي نيز با منتقدين جبهه متحد در خصوص جنبه هاي مختلف صورت گرفته که اميدواريم مفيد واقع گردد و چتر اصولگرايان گسترده تر شود. سجادي با تاکيد بر اينکه "اکنون اکثر تشکل هاي اصولگرا عضو جبهه هستند"، گفت: اگر برخي از گروه ها تصور مي کنند که بين ما نيستند، مي توانند نظرات و مطالب خود را به نمايندگان جبهه متحد اصولگرايي منتقل کنند تا اگر نظرات آنان منطقي بود پذيرفته شود. وي با اشاره به اينکه "تنگ نظري در بين اعضاي جبهه متحد اصولگرايي وجود ندارد"، افزود: بسياري از تشکل هاي اصولگرايي که با جبهه مخالف بودند يا به عملکرد آن انتقاد داشتند اکنون اظهار اميدواري مي کنند که به ميان ما بيايند و حتي آقاي قاليباف هم اظهار اميدواري کرده است که اصولگرايان به وحدت برسند.

تدوين بخشي از سياست کلي کشور در پدافند غير عامل

گروه سياسي: مجمع تشخيص مصحلت نظام در جلسه ديروز خود به ادامه بررسي پيرامون تدوين سياست هاي کلي نظام در خصوص پدافند غير عامل کشور پرداخت. در اين جلسه سه بند ديگر از اين سياست ها به اين شرح به تصويب رسيد: - رعايت اصول و ضوابط پدافند غير عامل از قبيل عرصه ايمن، پراکنده سازي يا تجميع حسب مورد، حساسيت زدايي، اختفا»، استتار، فريب دشمن و ايمن سازي نسبت به مراکز جمعيتي و حائز اهميت، به ويژه در طرح هاي آمايش سرزميني و طرح هاي آينده توسعه کشور.  - طبقه بندي مراکز، اماکن و تاسيسات حائز اهميت به حياتي، حساس، مهم و تجديد نظر در اين طبقه بندي در صورت لزوم. - تهيه و اجراي طرح هاي پدافند غير عامل ( با رعايت اصل هزينه - فايده) در مورد مراکز، اماکن و تاسيسات حائز اهميت موجود و طرح هاي حائز اهميت در دست اجرا بر اساس اولويت بندي و امکانات، حداکثر تا پايان برنامه ششم و تامين اعتبار مورد نياز توسط دولت.ادامه تدوين اين سياست ها در جلسات آتي مجمع پيگيري خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته