جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/07/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2866

 کوتاه و خواندني 


کمال تبريزي:
«با ما شوخي نکنيد» منتظر بازگشت رضا کيانيان

کمال تبريزي که به زودي مستند با ما شوخي نکنيد را به مرحله ساخت مي رساند، گفت: منتظر بازگشت رضا کيانيان از سفر خارج از کشور هستيم.
اين کارگردان با بيان اين که تصميم بر اين است که حتما آقاي کيانيان دراين مستند حضور داشته باشدگفت: اين مستند امکان شوخي کردن در پروژه هاي نمايشي را بررسي مي کند; اين که ميزان مقبوليت شوخي کردن درسطوح مختلف اجتماعي چقدر است. وي در پاسخ به اين پرسش ايسنا که آيا اين مستند، زمينه و مقدمه اي براي ساخت کارهاي طنز نمايشي است؟ گفت: ما فقط بررسي مي کنيم که چقدر تحمل شوخي کردن با آن ها در اقشار مختلف وجود دارد.
تبريزي با تاکيد بر اين که منظور از شوخي ها، الفاظ به جاست، گفت: طبيعتا منظور ما از شوخي، صميميت و صداقتي است که به شکل هاي مختلف مطرح مي شود.
اين کارگردان هم چنين اعلام کرد که در اين مستند، گذري به مقايسه شوخي کردن در ايران و کشورهاي ديگر خواهيم داشت و افزود: شوخي ها در فيلم هايي که موضوع طنز دارند، مقبول تر هستند. اين مساله را در آثار نمايشي دنيا بررسي مي کنيم که آيا آن ها اجازه شوخي در کارهايشان را دارند و آيا اهميت دارد شخصيت مورد شوخي چه کسي باشد؟
وي با بيان اين که ميزان اين قابليت را از طريق فيلم هاي آرشيوي جهان بررسي مي کنيم، گفت: در اين برنامه مستند اين موضوع را مطرح مي کنيم که بعضا دست خارجي ها بازتر است و طرز تلقي متفاوتي از شوخي دارند. حتي در بعضي از کشورها شوخي کردن با آدم ها با شگردهاي خاص تبليغي صورت مي گيرد. وي درباره ي اين که در اين مستند سراغ چه کساني خواهند رفت، گفت: از افراد رده بالاي مملکتي تا اقشار معمول اجتماع در اين مستند استفاده مي کنيم.
وي درباره اين که براي گفت وگو با افراد رده بالا چه قدر به همکاري آن ها اميدواراست، گفت: درحال مکاتبه با اين مقامات هستيم و اميدارم همکاري لازم صورت گيرد و مشکلي نباشد.
تبريزي طرح اوليه اين مستند را برگرفته از جلسات داخلي سيما فيلم دانست و گفت: بحث اين که چه طور کار طنز کنيم؟، موضوع و ساخت اين مستند را فراهم آورد.
 در اين مستند حميد چارکچيان به عنوان دستيار و محمدرضا سکوت به عنوان تصويربردار همکاري دارند.

سومين "نارنيا" تا سال 2010 به تعويق افتاد
توليد پروژه وقايع نگاري نارنيا: سفر داون تريدر، سومين فيلم مجموعه نارنيا  که فيلمبرداري آن قرار بود از ژانويه 2008 آغاز شود، تا تابستان سال آينده به تعويق افتاد.
 رويترز اعلام کرد قرار بود اين فيلم براي نمايش از اول ماه مه سال 2009 آماده شود. والت ديسني پيکچرز توزيع کننده و والدن ميديا تهيه کننده "وقايع نگاري نارنيا: سفر داون تريدر برنامه کاري فشرده بازيگران جوان را دليل اين تاخير اعلام کردند. فيلم جديد را مايکل آپتد فيلمساز سرشناس بريتانيايي کارگرداني مي کند.  وقايع نگاري نارنيا: شاهزاده کاسپين دومين فيلم اين مجموعه از 16 مه سال آينده اکران شود. اين فيلم ابتدا قرار بود امسال در ماه دسامبر به نمايش عمومي درآيد، اما پس از آنکه سوني تصميم گرفت فيلم فانتزي "اسب آبي" به کارگرداني جي راسل را با همکاري والدن در همين موعد اکران کند، دست اندرکاران دومين "نارنيا" تصميم گرفتند نمايش فيلم خود را پنج ماه به تعويق بيندازند. وقايع نگاري نارنيا: شير، جادوگر و کمد"، اولين فيلم مجموعه "نارنيا" دسامبر دو سال پيش به طور همزمان در اروپا و آمريکاي شمالي به نمايش درآمد و با استقبال بسيار خوب منتقدان و تماشاگران رو به رو شد. فيلم در آمريکا 291 ميليون دلار و در سطح بين المللي 453 ميليون دلار فروخت.  "نارنيا" در اسکار 2006 در سه رشته بهترين چهره پردازي، بهترين صداگذاري و جلوه هاي تصويري نامزد اسکار بود و توانست اسکار بهترين چهره پردازي را بگيرد .

آتيلا پسياني افسر پليس «روايت سوم شخص» شد
مهدي کرم پور به زودي توليد تله فيلم روايت سوم شخص  را با بازي آتيلا پسياني آغاز خواهد کرد.
به گزارش فارس روايت سوم شخص که براي گروه فيلم و سريال شبکه دو توليد خواهد شد نوشته عليرضا محمودي و محمد حسن شهسواري که داستان يک افسر پليس روايت مي کنند که از خدمت منفصل مي شود و در برابر پيشنهاد يک سرقت بر سر دو راهي قرار مي گيرد.
اين فيلم را مصطفي رزاق کريمي توليد خواهد کرد و تا به حال بازي آتيلا پسياني به عنوان نقش اصلي، سيد مهرداد ضيايي و سيامک احصائي در اين فيلم قطعي شده است.
از ديگر عوامل اين فيلم مي توانند به فرزين خسرو شاهي به عنوان مدير فيلمبرداري، پيمان جعفري به عنوان مدير توليد، محمدعلي سعيدي به عنوان دستيار اول کارگردان، بهرام صحيحي به عنوان برنامه ريز ، امين ترابي به عنوان طراح چهره پردازي،جهانگير ميرزاجاني به عنوان طراح صحنه، نيلوفر سجادي به عنوان طراح لباس و عباس رستگارپوربه عنوان صدابردار  اشاره کرد.
انتخاب بازيگران براي اين فيلم هنوز ادامه دارد و به احتمال زياد توليد آن اواخر هفته آينده پس از انتخاب بازيگران در دگافيلم شروع خواهد شد.  کرم پور که فيلم « چه کسي امير را کشت؟» را در کارنامه خود دارد در مورد فيلم جديدش به خبرنگار فارس گفت: اين تله فيلم ساختاري کاملا متفاوت و نوين دارد و مي تواند تجربه خوب و جديدي در زمينه فيلم هاي تلويزيوني محسوب شود.

جورج کلوني راهي بيمارستان شد

 جورج کلوني، بازيگر هاليوود روز گذشته بر اثر تصادف در يک حادثه رانندگي از ناحيه ستون فقرات حادثه ديده و راهي بيمارستان شد.
 به نقل از خبرگزاري رويترز، «جورج کلوني» روز گذشته ساعت 30:3 بعدازظهر، در حاليکه همراه با يکي از دوستان خود سوار بر موتور بود در جاده اي باريک در کنار رودخانه هادسون واقع در نيويورک با کاميوني شاخ به شاخ شده و علاوه بر خراشيدگي شديد قسمت هاي مختلف بدن، دنده هايش نيز دچار شکستگي شد.
به گزارش رويترز، همراه «کلوني» نيز از ناحيه پا به شدت آسيب ديده و جزئيات بيشتر اين تصادف هم اکنون در دست بررسي است.  کلوني 46 ساله براي بازي در فيلم جديد خود که يک کمدي تاريک به نام  سوختن پس از خواندن  در کنار  براد پيت  و   جان مالکوييچ  در نيويورک به سر مي برد. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته