جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/07/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2866

 اخبار كوتاه هنري 


 نقد  سريال طنز کاکتوس
با حضور محمد رضا هنرمند در نشست ((نور ,صدا, دوربين,خنده)) عصر ديروز قسمت پخش نشده سريال طنز کاکتوس پخش و نقد شد.
در ادامه سلسله نشست هاي ((نور,صدا,دوربين,خنده)) يک قسمت پخش نشده از سريالطنز سه گانه ((کاکتوس)) به کارگرداني محمد رضا هنرمند و با حضور وي در تالار انديشه حوزه هنري پخش و نقد وبررسي شد.
به گزارش واحد خبر حوزه هنري, در اين نشست پس از نمايش قسمت پخش نشده سريال کاکتوس, هنرمند و علي مير ميراني, طنز پرداز, در حضور طنزپردازان و سينماگران جوان به نقد و بررسي اثر پرداخته شد که سريال کاکتوس عنوان سه مجموعه طنز تلويزيوني است که طي سال هاي 80 تا 83 از شبکه سه سيما پخش مي شد.سلسله نشست هاي ((نور, صدا, دوربين, خنده)) از سال گذشته و به کوشش دفتر طنز حوزه هنري تشکيل شده است و تاکنون در 10 نشست, فيلم هايي چون (اجاره نشين ها), (ليلي با من است), (مرد عوضي) و (اخراجي ها) را مورد بررسي قرار داده است و از اين پس قصد دارد مجمو عه هاي طنز تلويزيوني را نيز به نمايش در بياورد و نقد وبررسي کند.
 داوران جشنواره ادبي و هنري پيام آوران صلح و دوستي معرفي شدند
علي بابا چاهي, پگاه آهنگري و عليرضا بهنام به عنوان داوران بخش شعر جشنواره ادبي و هنري پيام آوران صلح و دوستي معرفي شدند.
سيد طباطبايي دبير اين جشنواره ضمن اعلام اين خبر افزود: اين جشنواره هنري و ادبي در چهار بخش شعر, داستان کوتاه, عکس و کاريکاتور برگزار مي شود. پيش از اين مديا کاشيگر, شهلا زرلکي, حسين شهرآبي به عنوان داوران بخش داستان کوتاه, مجيد سعيدي, جواد منتظري و پيمان هوشمند زاده به عنوان داوران بخش عکس و توکا نيستاني, اردشير رستمي و جمال رحمتي به عنوان داوران بخش کاريکاتور اين جشنواره معرفي شده بودند.
سردبير سايت ادبي والس سپس افزود: اين جشنواره با هدف ارايه پيام صلح و دوستي ايرانيان از نگاه ادبيات و هنر و با موضوعات گردشگري و جهانگردي, جاذبه هاي گردشگري و ميراث فرهنگي, رابطه سفر با صلح و دوستي و پيام صلح و دوستي با همکاري سايت ادبي والس و پيام آوران صلح و دوستي برگزار مي شود.وي در ادامه افزود: همچنين در اين جشنواره از خبرنگار صلح و دوستي نيز تقدير به عمل خواهد آمد اين عنوان به خبرنگار تعلق خواهد گرفت که بيشترين فعاليت را در زمينه ارسال اخبار صلح و دوستي داشته باشد.دبير جشنواره ادبي و هنري صلح و دوستي در ادامه گفت: مهلت ارسال اثر به جشنواره پيام آوران صلح و دوستي که در چهار زمينه شعر, داستان, عکس و کاريکاتور برگزار مي شود تا پايان مهرماه سال جاري است. در اين جشنواره در هر بخش سه اثر به عنوان آثار برتر شناخته خواهند شد و به پديد آورندگان آنها جوايزي اهدا مي شود.
همچنين قرار است آثار برتر هربخش نيز به صورت کتاب دو زبانه (فارسي و انگليسي) منتشر شده و در ايران وساير کشورهاي جهان توزيع شود.
 فيلم سينمايي (ماهيگير کوچک) راهي سي و هفتمين جشنواره بين المللي رشد شد
فيلم سينمايي (ماهيگير کوچک) به کارگرداني (عبدالجبار دلدار) که مشکلات و سختي هاي يک پسر نوجوان را براي ادامه راه پدر شهيد خود به تصوير مي کشد در حال حاضر براي شرکت در سي و هفتمين جشنواره بين المللي فيلم رشد ارسال شده است.
پروانه مرزبان تهيه کننده اين فيلم به اشاره به مطلب فوق گفت: فيلم مراحل فني خود را به پايان برده و براي شرکت در سي و هفتمين جشنواره بين المللي فيلم رشد ارسال شده و در انتظار بررسي هيئت انتخاب و بازبيني براي نمايش در اين جشنواره است.
مرزبان افزود: اين فيلم که به طريقه ويدئويي در شهرستان بوشهر تصويربرداري شده است محصول مشترک موسه فرهنگي هنري سبز فيلم و دفتر تامين رسانه هاي آموزشي وزارت آموزش و پرورش با همکاري استانداري بوشهر و بنياد شهيد و امور ايثارگران است.
 نمايشگاه, جشن هاي شبانه, مسابقه و توزبع کتاب
جشنواره فرهنگي هنري ((ضيافت رمضان)) برگزار مي شود
به مناسبت ماه مبارک و با هدف بهره مندي بيشتر شهروندان روزه دار از برکات اين ايام, جشنواره فرهنگي هنري ((ضيافت رمضان)) از سوي فرهنگسراي تفکر برگزار مي شود
به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي تفکر برپايي نمايشگاه محصولات فرهنگي و قرآني و بازارچه فروش برگزاري جشن ها و مراسم ويژه مسابقه و توزيع رايگان کتابچه ها و بروشورهايي با مضامين ديني در ايام ماه مبارک رمضان از جمله برنامه هاي اين جشنواره است.
 سومين اکسپوي برگ ملي برگزار شد
سومين نمايشگاه بزرگ فروش آثار هنري با مشارکت نگارخانه هاي تهران و شهرستان ها و با همکاري دفتر امور هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و موزه هنرهاي معاصر تهران در محل مجتمع فرهنگي هنري صبا برگزار خواهد شد.
بنا به گزارش روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر تهران, سومين اکسپوي بزرگ ملي که شامل فروش آثار هنرهاي تجسمي مي باشد اواخر پايز با حضور کليه هنرمندان و نگارخانه داران در مجتمع فرهنگي صبا برگزار مي شود واين در واقع پاسخي از رف هنرمندان هنرهاي تجسمي کشور به خواست رو به گسترش علاقمندان به هنر است و تاکيد اصلي اين نمايشگاه حمايت بيشتر از هنر و هنرمندان معاصر و تحولي در اقتصاد هنر مي باشد.
 هم زمان با يازدهمين دوره جايزه کتاب سال دفاع مقدس
((خادم برگزيده نشر کتاب دفاع مقدس)) معرفي و تقدير مي شود
خادم برگزيده نشر کتابهاي دفاع مقدس همزمان با برگزاري پنجمين دورا از انتخاب بهترين ناشر دفاع مقدس معرفي مي شود.
به گزارش ستاد خبري يازدهمين دوره از انتخاب بهترين کتاب سال دفاع مقدس در اين دوره از انتخاب بهترين ناشر دفاع مقدس که همزمان با برپايي جشن تقدير از برگزيدگان بهترين کتاب هاي دفاع مقدس در موضوعات مختلف برگزار مي شود.در پنجمين دوره از انتخاب برترين ناشران دفاع مقدس چهار ناشر تهراني و شهرستاني در بخش هاي خصوصي و دولتي به صورت مجزا مورد تقدير قرار مي گيرند.اسامي ناشران نمونه دفاع مقدس همزمان با يازدهمين جشنواره کتاب سال دفاع مقدس 24 آبان ماه اعلام مي شود.
 افتتاح نمايشگاه جلوه هاي هنر معاصر در ايران
نمايشگاه جلوه هاي هنر معاصر در ايران در برگيرنده آثار تعدادي  از هنرمندان ايراني و بيست و چهار هنرمندخارجي  از روز دوم مهرماه ساعت 4 بعد ازظهر در موزه هنرهاي معاصرتهران افتتاح مي شود .
  هيئت انتخاب جشنواره فيلم کوتاه تهران معرفي شد
اسامي هيئت انتخاب هفت نفره بخش ملي بيست و چهارمين جشنواره ملي و دوازدهمين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران اعلام شد.
به گزارش مهر، روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران اعلام کرد محمود زنده نام معاون فرهنگي بخش ملي جشنواره فيلم کوتاه تهران از حميد دهقانپور، ناصر گل محمدي، وحيد موسائيان، سيروس حسن پور، علي اکبر قاضي نظام، محمود گبرلو و ناصر مهين طاهري به عنوان اعضا هيئت انتخاب بخش ملي جشنواره فيلم کوتاه تهران نام برد.
وي در ادامه افزود: مرحله انتخاب فيلم ها از 26 شهريورماه آغاز شده و احتمالا تا اواخر مهرماه ادامه مي يابد و اسامي فيلم هاي برگزيده از ميان 2700 فيلم متقاضي شرکت در بخش مسابقه ملي جشنواره که همگي آثار فيلمسازان داخلي است، اعلام مي شود. امسال سعي شده همچون سال هاي گذشته در ترکيب هيئت انتخاب تمام تخصص ها حضور داشته باشند.
مدير فرهنگي بخش ملي جشواره فيلم کوتاه تهران گفت: آنچه امسال در انتخاب فيلم هاي رسيده به دفتر جشنواره مد نظر است توجه فيلمسازان به موضوعاتي با رويکردهاي فرهنگي و بومي، ابعاد مهم فرهنگي نظام جمهوري اسلامي و مضامين مذهبي و اعتقادي است. بخش هاي ويژه فيلم هاي چشم انداز سرزمين زيباي ما و سيره نبوي در جشنواره نيز نشان دهنده اين اهميت و توجه است.بيست و چهارمين جشنواره ملي و دوازدهمين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران از 22 تا 27 آبان ماه امسال در تهران برگزار مي شود.
  موزه فلسطين ميزبان نمايشگاه پوستر پايداري
نمايشگاه پوستر پايداري شامل 80 پوستر از 79 هنرمند فردا يکشنبه اول مهرماه در موزه هنرهاي معاصر فلسطين گشايش مي يابد.
به گزارش خبرگزاري مهر، روابط موزه هنرهاي معاصر فلسطين وابسته به فرهنگستان هنر اعلام کرد نمايشگاه پوستر پايداري با همکاري فرهنگسراي پايداري به طور همزمان در موزه هنرهاي ديني امام علي (ع) نيز برپا خواهد بود.
در پايان نمايشگاه همزمان با مراسم اختتاميه و معرفي و اهدا جوايز برگزيدگان اين نمايشگاه، مجموعه پوسترهاي برگزيده و همچنين مجموعه مقالات ارائه شده در بخش پژوهشي نمايشگاه در راستاي تقويت مباني نظري فرهنگ مقاومت منتشر مي شود.نمايشگاه پوستر پايداري روز يکشنبه اول مهرماه راس ساعت 18 افتتاح مي شود و تا سوم آبان »ماه پذيراي عموم علاقمندان خواهد بود.
   اخبار کوتاه حوزه هنري
فيلم هاي کوتاه ارسالي به دبيرخانه "سينما فردا" همزمان با عيد سعيد فطر در سه سينماي بزرگ پايتخت به نمايش درمي آيند.
 مدير مرکز نمايش فيلم کوتاه حوزه هنري به واحد خبر حوزه هنري اعلام کرد: "فيلم هاي ارسال شده به دبيرخانه سينما فردا مورد بازبيني قرار مي گيرند و فيلم هايي که نمايش آنها مورد تائيد باشد از عيد فطر در سينماهاي استقلال، سپيده و بهمن به نمايش گذاشته خواهند شد."محمدعلي حجازي تصريح کرد: "موضوع فيلم هاي کوتاه ارسالي آزاد است و کليه مولفين آثار مي توانند فيلم هاي توليدي خود را با هر موضوعي به دبيرخانه مرکز نمايش ارسال نمايند. اين کار براي اولين بار در ايران توسط معاونت سينمايي حوزه هنري انجام مي شود و اميدواريم با نمايش فيلم کوتاه در سينما گامي موثر در توسعه عرصه فيلم کوتاه برداريم."علاقمندان مي توانند براي کسب اطلاعات بيشتر با شماره 88805298 تماس بگيرند يا به نشاني اينترنتي com.cinema-f.www مراجعه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته