جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/07/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2866

  برخورد قاطع شهرداري با ساخت و ساز غيرمجاز 

رودهن - خبرنگار آفرينش
شهردار بومهن اعلام کرد : هنوز هيچ مجوزي براي تغيير کاربري اراضي تعاوني مسکن هوا و فضا در اين شهر صادر نشده و اين اراضي همچنان فاقد کاربري است.
محمدرضا آهنگران در گفتگو با آفرينش ضمن اعلام اين که فعاليت ساختماني در اراضي فاقد کاربري غيرمجاز است افزود : شهرداري از ساخت و ساز در اراضي بدون کاربري جلوگيري مي کند وي درباره بلاتکليفي صاحبان اراضي تعاوني مسکن هوا و فضا گفت : تا زماني که کاربري اين اراضي تغيير نکند ،  ساخت و ساز در آن امکان پذير نيست
آهنگران با اشاره به توافقات گذشته مسئولان اين تعاوني مسکن با شهردار وقت يادآور شد  با توجه به اين توافقات سرانه هاي اراضي ياد شده مشخص شده است.
وي خاطرنشان کرد : موضوع تغيير کاربري اراضي تعاوني مسکن هوا و فضا اکنون در کميسيون مغايرت هاي استانداري تهران مطرح است و مراحل مقدماتي خود را مي گذراند.
به گفته شهردار بومهن اين اراضي اکنون بدون کاربري خريد و فروش مي شود و خريداران حق هيچ گونه ساخت و سازي را در آن ندارند . وي درباره مشکل سالن ورزشي علامه طباطبايي بومهن که در اين اراضي واقع شده است و ادعاي مالکيت آن از سوي برخي افراد حقوقي مطرح مي شود گفت : با وجود تعيين سرانه هاي اين اراضي که سالن تربيت بدني نيز در آن است اما هنوز اين سرانه ها به شهرداري منتقل نشده است و تا زماني که کاربري اراضي تعاوني مسکن مشخص نشود هيچ اقدامي امکان پذير نيست.
محمدرضا آهنگران همچنين درباره تعاوني مسکن غنچه گفت : کاربري اراضي اين تعاوني مشخص است و مالک قبلي کاربري مسکوني اين اراضي را در قبال تعيين حق و حقوق شهرداري مشخص کرده است.
وي با اشاره به اين که هنوز سند اراضي مشخص شده در ازاي تعيين کاربري اراضي ياد شده از سوي بنياد به شهرداري بومهن منتقل نشده است گفت : موضوع ساخت و ساز غيرمجاز تعاوني مسکن غنچه در کميسيون ماده 100 شهرداري رسيدگي شده است.
وي خاطرنشان کرد : اين تعاوني بابت ساخت و ساز غيرمجاز خود جريمه شد و طبق توافق گذشته کاربري تجاري بخشي از اراضي مذکور نيز اخذ شده است.
شهردار بومهن در ادامه اين مصاحبه درباره ساخت و ساز غيرمجاز مجتمع مسکوني ونوس گفت : پرونده تخلف ساختماني اين مجتمع نيز در کميسيون ماده 100 رسيدگي شد
وي با اشاره به اعمال جريمه قانوني براي تخلف ساختماني اين مجتمع خاطرنشان کرد : پرونده ياد شده اکنون در مرحله تجديد نظر خواهي است.
گفتني است : در سال هاي گذشته در بسياري از اراضي فاقد کاربري منطقه بومهن صاحبان اراضي بدون اخذ مجوز قانوني از مراجع ذي ربط ، ساخت و ساز غيرمجاز انجام داده اند و حتي برخي از افراد حقوقي و حقيقي نيز اکنون با سو» استفاده از جايگاه خود بدون اخذ مجوز در اراضي فاقد کاربري مشغول عمليات ساختماني هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته