جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/07/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2866

 نخستين جلسه کميته سياست گذاري انرژي در سال 86 برگزار شد  

 رودهن - خبرنگار آفرينش
اولين کميته سياست گذاري انرژي آبفاي شرق استان تهران در سال جاري با حضور مسئول انرژي شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور و مشاور شرکت مهندسي قدس نيرو ، معاونين و کارشناسان مربوطه آبفاي شرق برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي آبفاي شرق استان تهران مهندس جنتي معاون بهره برداري اين شرکت در ابتداي جلسه ، به ارائه مواردي در خصوص مديريت انرژي و پيشبرد اهداف برنامه هاي پيش بيني از جمله تجهيز تاسيسات و منابع به دستگاه هايي که در صرفه جويي انرژي نقش دارند پرداخت.
معاون بهره برداري آبفاي شرق استان تهران در تشريح موارد فوق به استفاده از تابلوهاي سافت استارتر و کنترل دور ، نصب خازن با ظرفيت مناسب روي منابعي که بار راکتيو دارند، مميزي و طراحي مجدد چاه ها و ايستگاه هاي پمپاژ به منظور بالا بردن راندمان انرژي ، جابجايي قدرت اوليه بين منابعي که نياز به افزايش و کاهش قدرت دارند ، راه اندازي سيستم PM ، خاموش کردن تعدادي از منابع در ساعات اوج مصرف در شهرهايي که امکان خاموشي در آن وجود دارد و تهيه شناسنامه کامل براي تمامي منابع اشاره کرد.
وي در ادامه افزود : ظرف چند سال گذشته تاکنون تعداد زيادي از کليدهاي روغني تعويض و به جاي آن از تابلوهاي ستاره مثلث استفاده شده و در نظر داريم تا جايي که امکانات مالي شرکت اجازه دهد از تابلوهاي سافت استارتر استفاده نماييم. 
مهندس جنتي با اشاره به نصب دستگاه سافت استارتر بر روي ايستگاه پمپاژ فيروزکوه اظهار داشت : نصب دستگاه مذکور طي يک سال گذشته تاثيرات زيادي در جهت کاهش هزينه مصرف و تعميرات و نگهداري ( سوختگي و خرابي پمپ ) داشته است.
در ادامه اين جلسه سرکار خانم مهندس قاسمي مسئول انرژي شرکت مهندسي آبفاي کشور  ضمن ارزيابي عملکرد يک ساله 85 و 4 ماهه اول سال 86 ، نقاط ضعف و قدرت شرکت آبفاي شرق در زمينه انرژي را مشخص و به شرح وظايف بخش هاي مربوطه در زمينه پيشبرد اهداف انرژي پرداخت.
مسئول انرژي شرکت مهندسي آبفاي کشور همچنين به مسئله صرفه جويي و راهکارهاي کاهش هزينه انرژي اشاره نمود و از شرکت آبفاي شرق استان تهران که با تلاش مدير عامل ، معاونين و کارشناسان مربوطه موفق به صرفه جويي به مبلغ 66 ميليون تومان در سال 85 گرديد ، تشکر و قدرداني نمود.
لازم به ذکر است در پايان جلسه فوق ، سيستم نرم افزار انرژي در بخش معاونت بهره برداري آبفاي شرق نصب و راه اندازي شد .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته