جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/01/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 6089

 ميز خبر 

 تجاوز رژيم صهيونيستي به حريم هوايي و دريايي لبنان

ستاد مشترک ارتش لبنان طي بيانيه‌اي اعلام کرد که يک فروند پهپاد و يک قايق نظامي رژيم صهيونيستي به حريم هوايي و دريايي اين کشور تجاوز کرده‌اند.به گزارش آنا از ديلي استار، ستاد مشترک ارتش لبنان در بيانيه‌اي اعلام کرد که يک فروند هواپيماي بدون سرنشين و يک قايق نظامي رژيم صهيونيستي حريم هوايي و دريايي اين کشور را نقض کرده‌اند.

بر اساس اين گزارش، يک فروند پهپاد صهيونيستي «ام – کي»، بر فراز شهر مرجعيون در ارتفاع پائين پرواز و قايق نظامي اين رژيم نيز مرزهاي دريايي لبنان را نقض کرد.

مايک پنس خبر داد؛

بازداشت 2 ايراني در مرزهاي آمريکا

معاون رئيس‌جمهور آمريکا در تازه‌ترين اظهارات خود از بازداشت دو ايراني به اتهام تلاش براي ورود غيرقانوني به ايلات متحده خبرداد.به گزارش ايلنا، «مايک پنس» معاون رئيس‌جمهور آمريکا در تازه‌ترين اظهارات خود در توييتر از تلاش دو ايراني، براي ورود غيرقانوني به آمريکا و بازداشت‌ آنها خبر داد.

وي پس از بازديد از مرز نوگالس در اين‌باره در توييتر خود نوشت: در ديدار کوتاه از اين منطقه و در جلسه‌اي که در اين شهر با مسئولان مرزباني آمريکا داشتم، مطلع شدم که آن‌ها دو تبعه ايراني را که سعي داشتند از ديد گشت مرزي پنهان بمانند، دستگير کرده‌اند.معاون رئيس‌جمهور آمريکا گفت: روزانه هزاران مهاجر بازداشت مي‌شوند. اين يک بحران ملي است و کنگره بايد از مردان و زنان شجاع ما که در مرز خدمت مي‌کنند، حمايت کند.

رژيم صهيونيستي خانه‌هاي 500 فلسطيني در قدس را تخريب مي‌کند

رژيم صهيونيستي قصد دارد 60 منزل در قدس را که در آن 500 فلسطيني زندگي مي‌کنند، تخريب کند.

به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه عبري‌زبان "هاآرتص"، دادگاه رژيم صهيونيستي در قدس با درخواست تجديد نظر خانواده‌هاي فلسطيني در قدس درخصوص ممانعت از تخريب منازلشان که در آن حدود 500 تن زندگي مي‌کنند، مخالفت کرد.

دادگاه اسرائيل به شهرداري شهر قدس اشغالي مجوز تخريب اين منازل را که در آن صدها شهروند فلسطيني زندگي مي‌کنند، داده است. اين منازل به اين بهانه قرار است تخريب شوند که بخشي از آنها در اراضي وجود دارد که قرار است پروژه‌هاي گردشگري در آنجا ايجاد شود.

طبق نوشته اين روزنامه عبري‌زبان، در اين منطقه 60 ساختمان وجود دارد که در آنها بيش از 500 فلسطيني زندگي مي‌کند.

اين محله بين "سلوان" و "ابو طور" واقع شده است و اين منازل به خاطر سخت بودن شرايط گرفتن مجوز، بدون مجوز ساخته شده‌اند.

هشدار سازمان اطلاعات آلمان در زمينه حملات مجدد داعش در اين کشور

رئيس سازمان اطلاعات داخلي آلمان نسبت به افزايش تهديد‌ها از سوي عناصر جدا شده داعش و انجام عمليات تروريستي در اين کشور هشدار داد.

به گزارش فارس، «توماس هالدنوانگ» رئيس دستگاه اطلاعات داخلي آلمان در مصاحبه با روزنامه «ولت ام‌سنتاگ» نسبت به افزايش تهديد نيروهاي شکست خورده داعش در سوريه و عراق و انجام عمليات در اين کشور هشدار داد.

به نوشته وبگاه شبکه خبري «دويچه وله» هالدنوانگ گفت تعداد اسلامگرايان افراطي در آلمان در سال 2018 به 2240 نفر افزايش يافته است.هالدنوانگ گفت: «نمي‌توانم درباره داعش کاملا روشن صحبت کنم اما اين گروه مي‌تواند در هر زمان حمله‌اي را در آلمان انجام دهد.»

طوفان در آمريکا، جان 4 نفر را گرفت

طوفان در جنوب آمريکا، به کشته شدن حداقل 4 نفر شامل يک بچه سه ساله و جراحت چند نفر ديگر انجاميده است.به گزارش فارس، رسانه‌ها و مقام‌هاي آمريکا خبر داده‌اند که بر اثر طوفان در جنوب اين کشور حداقل 4 نفر کشته و چند تن ديگر زخمي شده‌اند.

طبق گزارش شبکه «ان‌بي‌سي»، بر اثر طوفان که از چند ايالت جنوبي آمريکا را درنورديده، حداقل 4 نفر شامل دو کودک سه ساله و هشت ساله در ايالت تگزاس جان خود را از دست دادند.

اين دو کودک که همراه والدينشان با خودرو در شرق تگزاس در حرکت بودند، بر اثر افتادن درخت روي خودرو، جانشان را از دست دادند.

علاوه بر اين دو کودک، يک پسر 13 ساله ساکن «لوئيزيانا» و يک زن ساکن «هيوستون» هم بر اثر طوفان جان خودشان را از دست داده‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته