جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/01/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 6089

 دبير شوراي آموزش داروسازي؛
 اعلام آخرين تغييرات در امتحانات پايان دوره رشته داروسازي  

 دبير شوراي آموزش داروسازي و تخصصي گفت: در راستاي ارتقاي نظام ارزيابي آزمون‌ها، آزمون 180 واحدي داروسازي ويژه دانشجويان اين رشته به جاي امتحانات علوم پايه برگزار خواهد شد.به گزارش روابط عمومي وزارت بهداشت، دکتر غلامرضا اصغري با اشاره به برنامه‌هاي در دست اقدام اين دبيرخانه در سال جاري، بازنگري برنامه‌هاي آموزشي رشته‌هاي دکتري تخصصي داروسازي و کارشناسي ارشد که بيش از 5 سال از تاريخ تصويب آن‌ها گذشته است را ازجمله برنامه‌هاي در دست اقدام به‌منظور پاسخگويي به نياز جامعه و با رويکرد آموزش مبتني بر توانمندي برنامه‌هاي آموزشي اعلام کرد.

سازمان‌دهي هيئت‌هاي ممتحنه و ارزشيابي رشته‌هاي دکتري

وي اظهار داشت: سازمان‌دهي هيئت‌هاي ممتحنه و ارزشيابي رشته‌هاي دکتري تخصصي داروسازي در راستاي اجراي بسته آمايش سرزميني، تمرکززدايي و ارتقاي توانمندي دانشگاه‌ها در دستور کار اين دبيرخانه در سال جاري قرار دارد.

اعتباربخشي مؤسسات آموزشي

دبير شوراي آموزش داروسازي و تخصصي به اعتباربخشي برنامه‌هاي آموزشي رشته داروسازي در مقاطع کارشناسي ارشد، دکتري حرفه‌اي داروسازي ، دکتري تخصصي (Ph.D) و رشته تخصصي داروسازي باليني اشاره کرد و گفت: اين اقدامات در راستاي اجراي بسته اعتباربخشي بسته‌هاي تحول در حوزه آموزش انجام مي‌شود.

وي افزود: تمامي برنامه‌هاي آموزشي اجرا شده در دانشکده‌هاي داروسازي با استاندارهاي تعريف شده ارزيابي دروني و بيروني شده و نهايتاً پس از جمع‌بندي، بازخورد آن به دانشکده‌ها اعلام مي‌شود.

اصغري با اشاره به اقدامات دبيرخانه شوراي آموزش داروسازي در سال 97 از طراحي سؤالات آزمون علوم پايه داروسازي، آزمون پذيرش دستيار، آزمون شفاهي و مصاحبه، آزمون کارشناسي ارشد، آزمون دانش‌آموختگان خارج از کشور و آزمون ارتقاي دانش‌آموختگان خارج از کشور با تدوين شيوه‌نامه و دستورالعمل مربوطه خبر داد.

وي گفت: در حوزه اعتباربخشي مؤسسات آموزشي 12 مورد بازديد از دانشکده‌هاي داروسازي صورت گرفته که بازخورد آن جهت انجام اصلاحات موردنياز به دانشگاه ارسال شده است.

بازنگري برنامه‌هاي آموزشي مقاطع PhD

دبير شوراي آموزش داروسازي و تخصصي بازنگري برنامه‌هاي آموزشي مقاطع PhD در رشته‌هاي شيمي مواد خوراکي، بيوتکنولوژي دارويي، فارماکوگنوزي و مقطع کارشناسي ارشد رشته علوم داروهاي پرتوزا و ترکيبات طبيعي، دارويي و دريايي را از ديگر اقدامات اين دبيرخانه در سال گذشته نام برد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته